Havalandirma girisi olabilirmi

mustafa33

Member
esselamualeykum

bu işler nasip işi kendini riske atmadan devam etmen senin menfaatine
kurbanım yazgına ne çıkar bilmem
ok ustam allah razı olsun ben ustten kıra kıra kanal acar gıbı bır gıdeyım o cızılen yerın bıtımıne kadar bakalım ne olacak olurmu o sekılde devam etsem ustam

palaks

Aktif Üye
dostum niye kırıp kendini yoruyosun 2-3 metre aralıklarla üstten kaz yapı nerde bitiyosa ordan dal bakalım nereye çıkıyo

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dostum niye kırıp kendini yoruyosun 2-3 metre aralıklarla üstten kaz yapı nerde bitiyosa ordan dal bakalım nereye çıkıyo

harap etme tarihi işte o na üzülürüm en sevmediğim bir şey

temizleyerek devam et inşallah
sakın kırıp dökme mübarek

mustafa33

Member

abı ıcı dar sekılde resımde goruldugu kadar kırıp gıtmem demek zarar verme degıl o kanalı takıp edeyım yanı baska turlu gıdemem ustunu ala ala demek ıstedıgım

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Havalandırma bacası toprak yerde olmaz. Zamanla üzeri kapanacak yerde olmaz, içi bir şekilde dolacak şekilde olmaz.

Vel hasıl orası giriş bir yapıya giden tünel yada baca olabilir.

Ama bacadan kastın Ruh deliği olmasın.

Ruh deliği Cennet yolu yada cehennem yolu başkadır. Defineciler arasında havalandırma bacası denildigine bakma.

Senin baca şimdiki bacalar gibi olabilir.

Mezar odasının bacası değil yani. Ordaki odanın yapının aydınlıgını oksijenini sağlayan yol o.

Mahsen olabilir. Kazıp bakmadan zor. Derinse cihazda çalışmaz.

Hatta kale ise orası ve bu delik alttan düz kaleye gidiyorsa hiç uğraşma helaya çıkarsın. Yani bu günkü tuvalet gideridir.

Son düzenleme:

mustafa33

Member
Havalandırma bacası toprak yerde olmaz. Zamanla üzeri kapanacak yerde olmaz, içi bir şekilde dolacak şekilde olmaz.

Vel hasıl orası giriş bir yapıya giden tünel yada baca olabilir.

Ama bacadan kastın Ruh deliği olmasın.

Ruh deliği Cennet yolu yada cehennem yolu başkadır. Defineciler arasında havalandırma bacası denildigine bakma.

Senin baca şimdiki bacalar gibi olabilir.

Mezar odasının bacası değil yani. Ordaki odanın yapının aydınlıgını oksijenini sağlayan yol o.

Mahsen olabilir. Kazıp bakmadan zor. Derinse cihazda çalışmaz.

Hatta kale ise orası ve bu delik alttan düz kaleye gidiyorsa hiç uğraşma helaya çıkarsın. Yani bu günkü tuvalet gideridir.
bırakalımmı yanı hocam yoksa 3 5 m deneyelımmı

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör

Esselamun Aleykum Kardeş ben de kafkaslı üstadıma katılıyorum tarihi eser kırılmaz sadece dokunulur işine yarar bir şey çıkarsa al güle güle harca elin keferesi koymuş Ümmeti Muhammed (S.A.V) bol bol rızıklansın inşaEllah. Benim fikrim o tünelin içinde sağlam duman yapacak biraz dal sap bir şeyler topla yak ve ağzını sıkıca kapat üsstten tünelin ileryen tarafına @palaks ustamın çizdiği yığmaların üzerine çık bak ve uçurum tarafına bak dört bir yanı kontrol et bakalım duman nereden çıkıcak şüphelendiğin yerlerde de şişleme yap. Öncelikle palaks ustama katılıyorum mezarların tüneli olabilir. İkincisi ise ikinci resimdeki vatandaşın durduğu tarafta çeşme kuyu dere kısacası su varmı? Var ise kaleye su getirmek için yapılmış olabilir. Yok eğer o iki yığma ev kalıntısı ise evlerden mahzene ya da kaleye ve ya kiliseye gizli geçiş olabilir. Son ihtimal tünel uçurumda bitiyorsa kaçış tüneli olabilir. Ama en sağlamı duman belirler. Allah nasiplendirsin inşaEllah. Selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
mustafa33 yukarda yazdıklarımı düşün. Bir taraf uçurum bu delik bir kanal gibi kaleye gidiyorsa ve sen Tuvalet gideri diye kanaat getiriyorsan bulacagın bir sey yok orda.

Ama cubuk felan tuttun bir mahsene bir odaya gidiyorsa devam et.

Gören sensin. Bana soracak olursan uğraşma.

mustafa33

Member
Esselamun Aleykum Kardeş ben de kafkaslı üstadıma katılıyorum tarihi eser kırılmaz sadece dokunulur işine yarar bir şey çıkarsa al güle güle harca elin keferesi koymuş Ümmeti Muhammed (S.A.V) bol bol rızıklansın inşaEllah. Benim fikrim o tünelin içinde sağlam duman yapacak biraz dal sap bir şeyler topla yak ve ağzını sıkıca kapat üsstten tünelin ileryen tarafına @palaks ustamın çizdiği yığmaların üzerine çık bak ve uçurum tarafına bak dört bir yanı kontrol et bakalım duman nereden çıkıcak şüphelendiğin yerlerde de şişleme yap. Öncelikle palaks ustama katılıyorum mezarların tüneli olabilir. İkincisi ise ikinci resimdeki vatandaşın durduğu tarafta çeşme kuyu dere kısacası su varmı? Var ise kaleye su getirmek için yapılmış olabilir. Yok eğer o iki yığma ev kalıntısı ise evlerden mahzene ya da kaleye ve ya kiliseye gizli geçiş olabilir. Son ihtimal tünel uçurumda bitiyorsa kaçış tüneli olabilir. Ama en sağlamı duman belirler. Allah nasiplendirsin inşaEllah. Selametle
dere cok asagıda ve cok uzak onlar ev kalıntısı onlardan daha o tepede cok var kalıntıları duruyor ev oldugu cok belırgın

mustafa33

Member
@palaks ustaya katılıyorum.
1. Burda 2 Yığma var görünüyor
2. Eğer yiğma ise mezar odaları seni bekliyor
3. Yigma yoksa da kesinlikle seni kalenin gizli yerine goturucektir.

MERAK ETTİĞİM KONU İSE; BURASI HANGİ BÖLGE KİMLER BURADA YAŞAMIŞ.
o yıgmalar dıger yıgmalar gıbı ev kalıntı sı dıye dusunuyoruz

mustafa33

Member
@mustafa33 yukarda yazdıklarımı düşün. Bir taraf uçurum bu delik bir kanal gibi kaleye gidiyorsa ve sen Tuvalet gideri diye kanaat getiriyorsan bulacagın bir sey yok orda.

Ama cubuk felan tuttun bir mahsene bir odaya gidiyorsa devam et.

Gören sensin. Bana soracak olursan uğraşma.
kale sagında 10 15m ayrıca kale dırek gıdıyor yanı yan yana ıkı ıstıkamete dogru gıdıyorlar kaleye dogru gıtmıyor ustam