Havalandirma girisi olabilirmi

Turko

Uzman
Dostum keyfin kaçacak fakat bunlar su kanalı zirveden akan cılız suları toparlayıp guclendirip arazilere taşır . Uçurum dediğin yerin dibine in düz araziye 1-2 metre eş denk gelen yeri aynı kanal devam eder km lerce devam eder. Amaç kışın gelen nimeti baharda kullanmaktir. Bu tarz yapıyı en iyi örneğini gaziosman pasadan anamura anamurdan Mersin girişine kadar görebilirsin her dağın eteğinde vardır su taşır.

mustafa33

Member
Dostum keyfin kaçacak fakat bunlar su kanalı zirveden akan cılız suları toparlayıp guclendirip arazilere taşır . Uçurum dediğin yerin dibine in düz araziye 1-2 metre eş denk gelen yeri aynı kanal devam eder km lerce devam eder. Amaç kışın gelen nimeti baharda kullanmaktir. Bu tarz yapıyı en iyi örneğini gaziosman pasadan anamura anamurdan Mersin girişine kadar görebilirsin her dağın eteğinde vardır su taşır.
her dag derken burası her dag degıl kardesım burası tarıhte gecen koca krallık kac kusak gelmıs gecmıs bızans roma nelerı

mustafa33

Member
Mustafa resimdeki kale çok önemliymiş ben bi bakıyım dönerim sana da aa

Senin yaşadığın yer oraysa bu işten zengin olan çok orda, sanamı denk gelmedi? Ciddi bir şey çıkarsa dönerim sana.
sımdı hak verdın degılmı ustam bana koca sehır dıyorum dag mezarlık dıyolar :)

Turko

Uzman
her dag derken burası her dag degıl kardesım burası tarıhte gecen koca krallık kac kusak gelmıs gecmıs bızans roma nelerı
Niye onlar su icmiyormu tarla sulamiyor mu ? Tamam 10 kazan altın var 5 metre girmen lazım yakaladın beni gözünden hiç birşey kaçmıyor seninde . Keşke benim olsa .

aslan81

Moderatör
Moderatör
mustafa33 kardeş şu kanalı kaleyi paintte çizip kroki olarak at buraya nerden gelir nere gider kaleye gider dedin lağım deyince paralel gidiyor dedin çizerek anlatta anlayalım,o lağımı bozma üstünden git 10m al bi taşı logar kapaa gibi takip ederek git hepsini bozma ,bencede eskidemn lağım şimdi logar denen yada turko demişya su yolu oda olabilir bir insan sığmadığına göre kaçış tüneli değil ,senin yapacağın bir tek tek makinası bulup kale duvarları önünde ve içinde tektekçilik yapmak senin için en hayırlısı kazançlısı bu yüzeye yakın kese bulursan da oda senin şansına :) ,kly gelsin

Son düzenleme:

mustafa33

Member
ya sunu ogrenmek ıstedım burada 3.yılım olacak ıns cok sey paylastım cok sey ogrendım ama oncekı yıllarda kımse kımseyle alaycı dalga gecer sekılde konusmazdı bakıyorumda gecen yıl bu yıl aramıza katılanlar alaycı sekılde msjlar atıyor ve menderes ustam seyırcı kalıyo burada cıddı bırseyler paylasmak ogrenmek ıcın burdayız bıraz cıddıyet lutfen yenı arkadaslara soyluyorum ayrıca bı kusurum varsada af ola ozur dılerım

beyazzadam16

Bilgili Üye
Çubuk sokmakla olmaz o iş , madem örülü taş 2 şer metre ara ile üzerindeki toprağı kazma kürek vurmadan temizleye temizleye gidebildiği yere kadar git , açtığın yerleri kapa yine , bittiğine emin olduğun yerde yine devam ederiz çözüme

mustafa33

Member
ustam yorumun ıcın cok tskler ama dıkkat edersen ben ucu kaleye gıder falan yazmadım eskı yorumlara bakarsa ayrıca lagam deyınce paralel gıdıyor dıye de bı cumle kurmadım yorumlara kulak asmasam bıldıgımı okusam sızlerden bılgı almazdım su atacagım yazıda oncekı yazdıgım
Sedegor Nickli Üyeden Alıntı @mustafa33 yukarda yazdıklarımı düşün. Bir taraf uçurum bu delik bir kanal gibi kaleye gidiyorsa ve sen Tuvalet gideri diye kanaat getiriyorsan bulacagın bir sey yok orda.

Ama cubuk felan tuttun bir mahsene bir odaya gidiyorsa devam et.

Gören sensin. Bana soracak olursan uğraşma.

kale sagında 10 15m ayrıca kale dırek gıdıyor yanı yan yana ıkı ıstıkamete dogru gıdıyorlar kaleye dogru gıtmıyor ustam

beyazzadam16

Bilgili Üye
mustafa33 ben kaleye gidiyor yazdım mı orada usta , yorumları okumadım sadece ok ile göstermişsin nereye doğru gittiğini , düz gidiyor doğrumıdur ? Diyorum ki nereye kadar Nasıl gidiyor sen şunu bir bul baştan