Havalandirma girisi olabilirmi

mustafa33

Member
@mustafa33 ben kaleye gidiyor yazdım mı orada usta , yorumları okumadım sadece ok ile göstermişsin nereye doğru gittiğini , düz gidiyor doğrumıdur ? Diyorum ki nereye kadar Nasıl gidiyor sen şunu bir bul baştan
aslan ustaya yazdım onu ustam onun yazdıgına cvptı cunku once kaleye gıdıyor lagam denılınce paralel gıdıyor yazmısım dendı de ona acıklık getırdım sızın soruya cvp vereyım ustam evet gorunurde duz gıdıyor dedıgım gıbı sadece 3 5 m cubuk sokup bakabıldım ben daha tam olarak nereye kadar gıttıgını bılmıyorum ıste amacımda bu zaten calısma yapılmadı sadece fıkır almak ıstedım calısayımmı calısmayayımmı dıye amacım orayı talan etmek degıl bılgı alıp bılınclı gıtmek anlatabıldımmı ustam

beyazzadam16

Bilgili Üye
aslan ustaya yazdım onu ustam onun yazdıgına cvptı cunku once kaleye gıdıyor lagam denılınce paralel gıdıyor yazmısım dendı de ona acıklık getırdım sızın soruya cvp vereyım ustam evet gorunurde duz gıdıyor dedıgım gıbı sadece 3 5 m cubuk sokup bakabıldım ben daha tam olarak nereye kadar gıttıgını bılmıyorum ıste amacımda bu zaten calısma yapılmadı sadece fıkır almak ıstedım calısayımmı calısmayayımmı dıye amacım orayı talan etmek degıl bılgı alıp bılınclı gıtmek anlatabıldımmı ustam
talan edilecek bir şey yok dediğimi yap sen usta , yorulmazsın hem , 2 mt arayla küçük bir yer aç altta devam eden yete kadar git , lağım filan değildir ne alaka kim lağım görmüş o devirde daha 100 yıl önce Avrupa pisliğini sokağa atarken orda lağımın ne işi var , dere uzak demişsin su taşımak için olsa çok dar oda pek mantıklı değil , su sarnıçları diğer örneklere bakarsak çok daha geniş , insan girebilecek kadar . Uğraş orası ile keyifli bir keşif olabilir , en kötü yağmur sularını biriktirmek için bir kanal olabilir , yada havalandırma başka bir şey gelmiyor akla , ama uğraşırken ufak tefekte olsa hatıralık hediyeler denk gelebilir nasibinde varsa , uğraşmaya değer bence , Nik usta paylaşmıştı bir yazı arkeoloklar kalenin hemen yakınında küçük bir harabe de çuvalla sikke bulduğunu hemde az derinlik te , mutlaka makina olsun yanında

mustafa33

Member
talan edilecek bir şey yok dediğimi yap sen usta , yorulmazsın hem , 2 mt arayla küçük bir yer aç altta devam eden yete kadar git , lağım filan değildir ne alaka kim lağım görmüş o devirde daha 100 yıl önce Avrupa pisliğini sokağa atarken orda lağımın ne işi var , dere uzak demişsin su taşımak için olsa çok dar oda pek mantıklı değil , su sarnıçları diğer örneklere bakarsak çok daha geniş , insan girebilecek kadar . Uğraş orası ile keyifli bir keşif olabilir , en kötü yağmur sularını biriktirmek için bir kanal olabilir , yada havalandırma başka bir şey gelmiyor akla , ama uğraşırken ufak tefekte olsa hatıralık hediyeler denk gelebilir nasibinde varsa , uğraşmaya değer bence , Nik usta paylaşmıştı bir yazı arkeoloklar kalenin hemen yakınında küçük bir harabe de çuvalla sikke bulduğunu hemde az derinlik te , mutlaka makina olsun yanında
ok ustam cok tskler soyledıgınız ıuygulayacam

beyazzadam16

Bilgili Üye
Baktım attığın link E burası sit alanı başına iş alırsın haberin olsun , makina filan götürme kesin alırlar elinden yazık olur , farkettirmeden piknik niyeti ile az az olsa bakabilirsin ama devamı zor usta o yüzden dikkat et derim

mustafa33

Member
Baktım attığın link E burası sit alanı başına iş alırsın haberin olsun , makina filan götürme kesin alırlar elinden yazık olur , farkettirmeden piknik niyeti ile az az olsa bakabilirsin ama devamı zor usta o yüzden dikkat et derim
evet usta oyle yapıyorum ama soyledıgım savundugum kadar var yanı degılmı

Pscyhe

Engellendi
mustafa33 kardesim benimde fikrim buraya yazmislar ama ayni dusuncedeyim..buraya doldur islak saman yas agac ne bulursan duman yapacak seyler ama en guzeli araba lastigi olabilir yak sonra kapat agzini otur izle bakalim nerden cikacak dumanlar.2 taraftanda haav aliyorsa diger taraftan cikacaktir..bolgende sit alaniymis islem yapanayacagina gore en guzel ve mantikli olani bu gibi bence dene bi istersen..

Zaman

Bilgili Üye
Tünelin üst kısmı taş değilse üstten şişleme yaparak tüneli takip eder ve nereye çıktığını bulabilirsin diye düşünüyorum...ALLAH yardımcın olsun kardeş

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
ya sunu ogrenmek ıstedım burada 3.yılım olacak ıns cok sey paylastım cok sey ogrendım ama oncekı yıllarda kımse kımseyle alaycı dalga gecer sekılde konusmazdı bakıyorumda gecen yıl bu yıl aramıza katılanlar alaycı sekılde msjlar atıyor ve menderes ustam seyırcı kalıyo burada cıddı bırseyler paylasmak ogrenmek ıcın burdayız bıraz cıddıyet lutfen yenı arkadaslara soyluyorum ayrıca bı kusurum varsada af ola ozur dılerım
Ustam kimsenin kimse ile alay ettiği yok. Sadece bir anda herkes senin konuya yoğunlaştı ve biraz mizah katıp farklı düşünceler ortaya çıkmasını sağladı üstadlar. Ne güzel işte hem fikir yazıp hem de biraz eğlenmek kötü mü? O zaman konu paylaşırken yorumunu istediğin kişileri etiketle başka da kimse yorum yapmasın diye not yaz olsun bitsin. Yanlış anlama seni kırmak değil niyetim hakkını helal et ama yazın da yakışık kalmamış bunca güzel insana karşı. Benim fikrim Turko ustamın tezinden sonra değişti açıkçası. eğer bilimsel bir araştırma sonucu senin bölgende böyle çok sayıda su toplama kanalı var ise bence dumana bile gerek yok. Ama yine de ben sonucu görmek istiyorum dersen zaten gereken bütün yöntemler yazılmış geriye bir tek hangisini uygulayacağın kalmış. Selametle
Rast gele

mustafa33

Member
@mustafa33 kardesim benimde fikrim buraya yazmislar ama ayni dusuncedeyim..buraya doldur islak saman yas agac ne bulursan duman yapacak seyler ama en guzeli araba lastigi olabilir yak sonra kapat agzini otur izle bakalim nerden cikacak dumanlar.2 taraftanda haav aliyorsa diger taraftan cikacaktir..bolgende sit alaniymis islem yapanayacagina gore en guzel ve mantikli olani bu gibi bence dene bi istersen..
cok sagol ustam ılk onu deneyecem

mustafa33

Member
Tünelin üst kısmı taş değilse üstten şişleme yaparak tüneli takip eder ve nereye çıktığını bulabilirsin diye düşünüyorum...ALLAH yardımcın olsun kardeş
cok sagol ustam ALLAH hepımızın yardımcısı olsun