İkinci el öneri istiyorum.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun Aleyküm arkadaşlar. İkinci el ciaz almayı düşünüyorum. Genel olarak dağda taşta geziyorum. Bana en fazla 1600 tl ye kadar cihaz önerebilirmisiniz ? Tek para aramayacağım. Sıfır cihazlar beni çok aşıyor. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

sarıkayalar

Bilgili Üye
Pulse cihaz olsun diyosun yani pulse kullananlar onersin onerilen cihazi bulursanda bir danis fiyati burda

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bazı arkadaşlar GARRETT ACE 400İ iş görür diyor ama aklımda kalmaması için kullanan ustalardan öneri ve yorum almak istedim. Birde pulse ile vlf cihaz arasındaki farkı tam anlayamadım. Biri yer üstü biri yer altı diye mi tabir edilyor ?

MendereS

Bilgili Üye
pulseler adamı çok yorar, yani şöyle. vlf dedektör yüzey aramaları için tasarlanmıştır, ne kadar küçük başlık o kadar metal ayrımında başarı demektir, iş pulseye dönünce ne kadar büyük başlık o kadar derin ve ayrımda hataya gider. bazı kayaç yapılarını altın sanması cabası.. kısacası puseler adamı biraz yorar yanlış yer kazmana neden olur bundan yılmayacaksan al derim. hem dediğin fiyata pulse şahsen hata olur. gerçekten derine inmek sağlıklı bir arama yapmak istiyorsan en kötü minelab 4500 olur oda 10 binlerde o kadar parada hobi için harcanmaz. bütçen iyiyse eyvallah derim yoksa çorun çocuğun rızkı kesilipte dedektöre para yatırmak iş değil. şu var dedektörsüz definecilik olmuyor en kötü dediğin gibi 1-2 bin lira verip bir vlf 1-2 para buldunmu ki bulur oda dedektörün parasını çıkarır iş olur gider.

orta ve düşük gelir düzeyine sahip arkadaşlarımızın şunu anlaması iyidir. derin arama dedektörleri ile çok defa kazı yapıp hiç bişey bulmayabilirsiniz. vlf ler öyle değildir her vlf mutlaka parasını çıkarır hem ayrımda başarılıdır, değersizi görme modunu kapattığın zaman sağlıklı bir arama yapabilirsin. sen birde şu konuya bak dedektörün çalışma mantığını biraz anlarsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anladığım kadarıyla pulse cihazlar beni bütçe olarak çok aşıyor ve bende vlf almaya karar verdim. Aşağıdaki cihazlar dikkatimi çekti. Aşağıdaki cihazlar arasında veya önerebileceğiniz bildiğiniz ve güvendiğiniz cihazlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Bu arada derin arama kiti ve stabil olması tercihimdir.

Bir arkadaşın önerisi

DeltaPulse3

Sahibinden.com üzerinden baktıklarım.
LAND RANGER PRO (sıfır)
Garrett AT GOLD (ikinci el)
WHİTES XLT SPECTRUM (ikinci el)
WHİTES 6000/Dİ PRO (ikinci el)
garrett ace 400i (sıfır)
SMD 4500
WHİTE'S MXT-PRO

gümüşdedektör sitesindekiler
Gpx pro (ikinci el)
Hira Gtr-8000 (ikinci el)
Whıtes Dfx (ikinci el)
Makro Cf 77 Pro Paket (ikinci el)
Nokta Velox One (ikinci el)
Garrett Gtı 2500 (ikinci el)

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Garrett 2500 senin işini görür. Amma temizini bulman şart. Yoksa başına bela olur.
İstersen biraz bekle birikim yap 4.000-4500-tl aralığında sıfırını al. Acemi için çok iyidir.

Menderes ustamın tavsiyesi de çok güzel. İlk önce biraz tek-tek ile uğraş. 1-2 yer tespit ettiğinde sana 3-5 ay içinde iyi bir makina aldırır.
Hemde tecrübe kazanmış olursun.

Başka makina kullanmadığımdan tavsiyede de bulunmak istemiyorum.
Formları ve definecilik sitelerindeki dedektör bölümlerini okuyup bir fikir edinebilirsin.

mguleryuz

Aktif Üye
sana tavsiyem gidip garret at pro yada başlangıç için ekran değilde sesle arama yapıcaksan gmax2 yada goldmax power alman bu makinalara kendini kanıtlamış makina ama gmaxx2 sarıya biraz zayıf kalır

MendereS

Bilgili Üye
DeltaPulse3;................. bu pulsedir sana gelmez.

Sahibinden.com üzerinden baktıklarım.
LAND RANGER PRO (sıfır) ........orta sınıf.
Garrett AT GOLD (ikinci el)........iyi.
WHİTES XLT SPECTRUM (ikinci el)....orta iyi.
WHİTES 6000/Dİ PRO (ikinci el)..orta iyi
garrett ace 400i (sıfır).....iyi
SMD 4500... adını ilk defa duydum bilgim yok.
WHİTE'S MXT-PRO...... orta iyi

gümüşdedektör sitesindekiler
Gpx pro (ikinci el)..........orta
Hira Gtr-8000 (ikinci el)...... orta.
Whıtes Dfx (ikinci el)........ orta iyi.
Makro Cf 77 Pro Paket (ikinci el)........ iyi
Nokta Velox One (ikinci el)........iyi
Garrett Gtı 2500 (ikinci el).......en iyi.

kafamca üstünden geçtim..
Whıtes leri orta iyi dedim ama modeller aklımda değil onların bazıları iyi sınıfında şimdi aklıma gelmediği için orta iyi geçtim onlarıda dikkate al. son olarak neden 2. el ? olmuşken sıfır al 2 yıl garantin olsun 2. el bana cazibeli gelmiyor. eğer alırsan başlık muhabbetini dikkate al. mesela Garrett Gtı çift başlıklıdır satıcının verdiği fiyatta her 2 başlıkta varmı, başlık deyip geçme almaya kalktınmı 200-300 tl para istiyorlar.

MaSTeR68

Engellendi
Garret Ace 400i son 4 aydır elimde. 15 yıllık definecilik hayatımda son 3 yılı Pulse dedektör sahibi olmakla birlikte bu kadar zaman içerisinde sadece son 4 ayı olmak üzere kesinlikle boşa açtığım bir yer olmadı.

diğerleri hakkında maalesef bilgim yok. Pulse den uzak dur kardeşim aman

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar peki son bir soru bu cihazlara baktığımda genel anlamda üst modelleri ile yapı olarak fazla bir fark olmadığını görüyorum. Bu cihazlara yazılım atmak mümkünmüdür ?

mguleryuz

Aktif Üye
tek program yüklenen cihaz garret gt2500 diye biliyorum ama ne değişir ne olur kullanmadığımdan pek bilgi veremem

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar cihaz olarak tercihlerini daralttim ve son kez sormak istedim. Bunlar arasından hangisi secmeliyim. Birde derinlikleri nasıldır. Kullanacağım alan genel olarak kayalik alanlar olacak.

Cihac için maksimum 2000 tl gozden çıkardım artık. Metraj olarak 1,5 2 metre bulsam harika :) (acaba çok şeyim istiyorum)

1. Garrett gti 2500 2 başlık kamuflaj boyalı ekranda da soyulma var gibi (2.El Garrett Gtı 2500--2 Başlıklı). 1850 tl

2. Garrett gti 2500 32 cm tek başlık (https://www.gumusdedektor.com/1624-2el-garrett-gti-2500-32-cm-baslikli.html) 1750 tl

3. Ace 400i sıfır 1400 tl

4. Cf77 3 başlıklı pro paket sıfır 1250 tl

Son düzenleme: