İnanc

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benimde bu konuyla ilgili merak ettiğim,izinli kazılarda cin,tılsım işleri nasıl oluyor? Cinler,''Bunlar devletten izinli,dokunmayalım''mı diyorlar:)
Acaba bu zamana kadar izinli kazılarda yaşanan bir vaka var mı:20:

Birde tesadüfen bulma durumu var. Adamın aklında hiç define,altın,para pul yokken,harfiyat sırasında,veya tarla sürerken tak diye buluyor.Bu mal tılsımlıysa ne olacak peki?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bir an önce tövbe et, Rabbinden, gece gündüz af dile

meratan

Aktif Üye
Söylediklerimi tekrar et.EŞHEDÜ EN LAİLAHE İLLALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDÜHÜ VE RESÜLÜHU

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benimde bu konuyla ilgili merak ettiğim,izinli kazılarda cin,tılsım işleri nasıl oluyor? Cinler,''Bunlar devletten izinli,dokunmayalım''mı diyorlar:)
Acaba bu zamana kadar izinli kazılarda yaşanan bir vaka var mı:20:

Birde tesadüfen bulma durumu var. Adamın aklında hiç define,altın,para pul yokken,harfiyat sırasında,veya tarla sürerken tak diye buluyor.Bu mal tılsımlıysa ne olacak peki?
İzinli kazıda kaçtane sonuca ulaşan adam gördük ki :200: Sonuca ulaşanlarında yanında bir ermeni yada hıristiyan papaz olduğunu görürsünüz. Diğerleride zaten arkeoloji işinde de iki fırça ile eser çıkarıyorlar ben hiç altın çıkaran duymadan. Bunun dışında karun hazinesini çıkaran kişiler 1 hafta içinde çeşitli sebeplerden ölmüşlerdir. Daha fazla da kanıta ggerek varmı :322:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Tılsım müslümanmış hristiyanmış ateistmiş yok deistmiş dinlemez kardeşim.
devlet eliyle, arkeologlarla girişilen bir çok kazı yarım kalmış bırakılmış ilerideki bilmem kaç 10 yıl sonralara ertelenmiştir. Sebep olarakta “ön göremediğimiz aksilik aksaklıklardan dolayı ertelenmiştir” diye basın açıklaması yapılır. Demeçlerin özüne inerseniz; yok renkli yılanlar çıkıyor, yok bilmem çalışan arkadaşlarımız hastalanıyor, yok arkeolog arkadaş istifa etti gırla aksilik görürsünüz.
Bir tanesi de resmî olarak tılsım var giremiyoruz baboş diyemiyor.
velhasıl Tılsımlı yerlere gir ve gör var mıymış yok muymuş anlarsın.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ne diyon demek istiyon anladıysam arap olayım
Ustam bu laf zamanında arapları kötülemek için ingilizlerin kendi aralarında yaptıkları aşağılamadır. Bu ve kara fatma gibi birçok kelimenin tek amacı islamı aşağılamadır. Bu yüzden bence bu adetlerden e kelimelerden kurtulmalıyız diye düşünüyorum.

poseidon2023

Uzman
Elaman demiş inancım yok diye müslüman mideyil hic bir dinemi inanmıyor messebi dini varda cinleremi inanmıyor ve nereye girecek bu elaman ortama topluluga eve Camiye arazide odaya mahsene adamın ne dedigi belli deyil bunu anlamadım
Ve
Anladıysam arap olayım dedim bu sözde art niyet araplara söylenen kötü bir söz yok zaten
elhamdülillah müslümanız araplarda can kardeşimiz dadas_25

Turko

Uzman
İzinli kazıda kaçtane sonuca ulaşan adam gördük ki :200: Sonuca ulaşanlarında yanında bir ermeni yada hıristiyan papaz olduğunu görürsünüz. Diğerleride zaten arkeoloji işinde de iki fırça ile eser çıkarıyorlar ben hiç altın çıkaran duymadan. Bunun dışında karun hazinesini çıkaran kişiler 1 hafta içinde çeşitli sebeplerden ölmüşlerdir. Daha fazla da kanıta ggerek varmı :322:
Kazı yı devam ettiren ve hazine nin devamının içeride olduğuna inanıp yakınların da başka bir tumuluse işlem yapan profesör , röportaj esnasında kazı sürecinin neden yavaş gittiğini açıklarken İlk defa böyle bir şey ile karşılaştık yılan temizlemekten kazı yapamıyoruz gökkuşağı tonlarında yılanlar çıkıyor sürekli diyor. Koruma büyüleri yada tılsım lar enteresan çeşit çeşit, en yaygın olanı yılanlar. Ustam ekleme yapmak istedim hakkını helal et.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Elaman demiş inancım yok diye müslüman mideyil hic bir dinemi inanmıyor messebi dini varda cinleremi inanmıyor ve nereye girecek bu elaman ortama topluluga eve Camiye arazide odaya mahsene adamın ne dedigi belli deyil bunu anlamadım
Ve
Anladıysam arap olayım dedim bu sözde art niyet araplara söylenen kötü bir söz yok zaten
elhamdülillah müslümanız araplarda can kardeşimiz @dadas_25
Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Sen kötü niyetlisin diye değil sadece o lafı Peygamberimizi kötülemek için kendi aralarında birbirlerini aşağılamak için kullandıklarını belirtmek için söyledim. Kara fatma lakabınıda 1. Dünya Savaşında çarşafıyla savaşan müslüman bir hatuna takılmış çirkin bir lakaptır. Bunuda ingilizlerin yaptığı bir tür oyun olduğunu belirtmek için söyledim. Yanlış anlaşıldıysam affola.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Inancsizliğin ilacci yoktur ...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...