işaretsiz arama

pusula17

Engellendi
İşaret göremediysek, pınarlarda, akarın y, v yada omega yaptığı yerlerde nerelere bakmak gerekir, dere yatağında olabilirmi, omeganın dışında mı, içinde mi olur genelde usta pusula17 şelale, kaya, bunlarla ilgili bilgiler var konularda ama dere ve pınarlara pek rastlayamadım, yada ben göremedim. Saygılar sevgiler.
Benim icin degerli bir ustadimdan bana aktarilan bilgidir y yapan yere genelde eski insanlar yada kacarken kullanan adamlar derenin y v yani ysptigi yerdeki toprak kisms gomuyu koyarlsr pinarlardsds ayni durum mevcut eger vaktim olursa size muhtesem bir görsel aticsm pinarin soluna kup koyma yeri yapıp ustunu ortup kacmislar yada oyle yapılmış guzel görsel olucsk buds benim tecrubemdir.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Iyi bir gözlemle yüzeysel keşif işaretli veya işaretsiz işaretten daha sağlam keşiftir
Ne aradığı ve nereye bakman gerektiği ve ne şekilde baktığın

dersu

Bilgili Üye
pusula17 bir görsel bin nasihatten iyidir, usta çok faydalı olur paylaşırsanız. Ben de kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bir pınarın tam arkasında genişçe bir çalı yığınının ardında 50 cm. kadar işlem görmüş bir yere rastlamıştım, büyük ihtimal heyecanla terkedilmiş, gömlek falan kalmıştı orda, keşke çekseymişim resmini.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Yüzyıllardır akan çeşmenin, çok yaşlı ağaçların etrafında alan tarama ile dolan. İşaretsiz 2.5 m’de iki farklı noktada 2 küp tespitim var. Tabi alamıyorum o ayrı mesele : ( neyse yanlış duymadınız işaret yok! Belki de vakti ile bir çivi bir dikili taş bir yalak vardı sonradan kaldırıldı onu bilemem ama her geçen gün doğayı bozuyor yok ediyoruz. O yüzden teknolojiyi kullanmaya bakın. Şüphelendiğiniz yerlerde çalışın. Özellikle Ermeni köylerinde çok fazla işaret peşine düşmeyin. Çoğu ya kırılmıştır ya da oynatılmıştır.

16tolga16

Aktif Üye
Harika bir konu ustam . Tebrik ederim.

işaret muhakkak olur sadece toprak altında dır.

Sorunun cevabı için akşam inşallah uzun uzun yazacağım. Acele etmek istemiyorum .

Kısaca , kökler,susam,ceviz,incir,ölü çiçeği,Atatürk ağacı ( Atatürk orman çiftliği yapımı için batakliğı kurutmak için ekilmis adını ordan almış) .

Kısaca , Micir, kırma taş , beyaz kil , tepeler, ve dağ eteklerinde açılan ve dolgu ile kapatılan Hilal şeklinde cukurlar .

Akşam Insallah detaylıca yazacağım.
Turko Ustam bu konu hakkindaki bilgi ve tecrubelerinizi aktarmanizi bekliyorum.Bu konuyu açan may77 Ustamida tebrik ederim.Araziyi okumak bu işin everesti..Saygılar..

Turko

Uzman
Turko Ustam bu konu hakkindaki bilgi ve tecrubelerinizi aktarmanizi bekliyorum.Bu konuyu açan may77 Ustamida tebrik ederim.Araziyi okumak bu işin everesti..Saygılar..
Fırsat bulamadım , aklımda . Özellikle bitki kök leri ve eteklerde açılan Hilal cukurlari yazacağım uzun uzun.