Kalhiyu

Metehan0770

Aktif Üye
Müze müdürlüģüne gidip tektek para toplamak istiyorum ne yapmam.lazım diye sorman daha doğru . Benim kundakta yani sap kısmına koyduklarımı yazdım
2863 sayılı kanunu belki 20 kere okudum, ama tek parayla ilgili çalışmanın ayrı tutulduğuna dair hiç bir satır yok,
yalnız burada bir nüans var, eğer ki daha önce bulduğunuz bazı şeyleri müzeye teslim etmişseniz, daha sonra elinizde sikkeyle yakalanırsanız (ama kazarken değil yinede) , kaçakçılık niyetinizin olmadığı kanısından dolayı kolay yırtarsınız.
sen gidip sorduysan, verilen cevapları paylaşırsan sevinirim kardeşim.

Şirvan

Operatör
2863 sayılı kanunu belki 20 kere okudum, ama tek parayla ilgili çalışmanın ayrı tutulduğuna dair hiç bir satır yok,
yalnız burada bir nüans var, eğer ki daha önce bulduğunuz bazı şeyleri müzeye teslim etmişseniz, daha sonra elinizde sikkeyle yakalanırsanız (ama kazarken değil yinede) , kaçakçılık niyetinizin olmadığı kanısından dolayı kolay yırtarsınız.
sen gidip sorduysan, verilen cevapları paylaşırsan sevinirim kardeşim.
Bulduğunuz paraları müzeye verirseniz sıkıntı olmuyor size zaten bir belge makbuz veriyorlar gelen amcalara bu makbuzu göster topladıģımı buraya teslim ediyorum dersin . Gerisi gelen amcanın insafına kalmış neticede bir şey olmuyor amcanin götürdüğü yere benim makbuzum var bulduklarimı buraya teslim ediyorum dersin. Başıma gelmedi şimdiye kadar.

Metehan0770

Aktif Üye
Bulduğunuz paraları müzeye verirseniz sıkıntı olmuyor size zaten bir belge makbuz veriyorlar gelen amcalara bu makbuzu göster topladıģımı buraya teslim ediyorum dersin . Gerisi gelen amcanın insafına kalmış neticede bir şey olmuyor amcanin götürdüğü yere benim makbuzum var bulduklarimı buraya teslim ediyorum dersin. Başıma gelmedi şimdiye kadar.
Değiştirilen 74. madde buna da müsade etmiyor diye biliyorum. yani aramaya.

Şirvan

Operatör
Su arıyorum deriz bizde ne yapalım yani

Şirvan

Operatör
İzin versinler 8 kralın hazinesinin yerini gösterim.kalenin dibinde ama yok başkalarını bekliyorlar çıkarmak için ah bu lozana inza atanlar yokmu.

sines

Yeni Üye
birde birsey sormak istiyorum.cubuklar mermere gider mi

Şirvan

Operatör
birde birsey sormak istiyorum.cubuklar mermere gider mi
Benim çubuklar gitmiyor. Size tavsiyem eğer çubuk işine merak sardıysanız yıllarca bu işe gönül emek zaman mesai harcamış ama samimi arkadaşların çubuklarını deneyin derim hem zaman kazanmış olursunuz hemde paranız boşa gitmez. Bazı arkadaşlar gider sanayide bir ustaya yaptırırım diyor git yaptır bakalım sonuç ne olacak. Bolca kazarsın. Bu işle uğraşan arkadaşlar deneme yanılma yöntemiyle en.mükemmli bulmaya çalışıyorlar tabi bununda bir bedeli var.hiç kimse çubuklarındaki en ince püf noktasıni söylemez eğer bu işin ticaretini uapmıyorsa. Yapanlarda nasıl ćalıştığıni anlatırlar kişiye göre ćalışma şeklide değişebilir.

Metehan0770

Aktif Üye
Benim çubuklar gitmiyor. Size tavsiyem eğer çubuk işine merak sardıysanız yıllarca bu işe gönül emek zaman mesai harcamış ama samimi arkadaşların çubuklarını deneyin derim hem zaman kazanmış olursunuz hemde paranız boşa gitmez. Bazı arkadaşlar gider sanayide bir ustaya yaptırırım diyor git yaptır bakalım sonuç ne olacak. Bolca kazarsın. Bu işle uğraşan arkadaşlar deneme yanılma yöntemiyle en.mükemmli bulmaya çalışıyorlar tabi bununda bir bedeli var.hiç kimse çubuklarındaki en ince püf noktasıni söylemez eğer bu işin ticaretini uapmıyorsa. Yapanlarda nasıl ćalıştığıni anlatırlar kişiye göre ćalışma şeklide değişebilir.
peki, Şirvan usta şöyle yapalım,
sen bana senin çubuklardan birini gönder, ben sana ''maliyetini'' hemen hvl edeyim, arazide test edelim (görüntülü bir şekilde), eğer sonuç olumlu olursa emin ol sadece bu siteden en az 200 müşterin çıkar.
ayrıca sanayide bişey yaptırmayacağım 1 mt çubuk alım kıvırıp deneyeceğim.

burgan

Yeni Üye
S a üstatlar benimde kendim yaptıgım bakır çubuklarım var şubigerçek her kişide çalışmıyor Arazide bir kaç yerde deneyim yaptım henüz bir neticem yok lakin birçok denilen şeyler uyguladım yok içine cıva koy sapı ile çubuk arasına pilastik koy hatta iyi dönsündiye küçük bilye bile taktım MALESEF Hiç bir tepki vermedi Bn tavsiyem içine sapına hiç birşey koymayın (İKİ METRE BAKIR ÇUBUK 50 cm 50cm kes 10 cm den l
L yap 12 lik boru bakır dan da sap yap üstüne ve alt tafada normal cıvata koy le olan cubuk içinde geçir alttan vida tak ucunada hafif agirlık yap Şimdi çok hehe diyen olcak ama olsun BEN ÖYLE YAPTIM PAYLAŞAYIM DEDİM HA BİDE BAKIR ÇUBUKLARIN YÖNÜNE DİKAT EDİLMELİ AYNI TARAFTAN BÜKÜLMELİ BİDE BAKIR CUBUKLAR SAF OLMASINA DİKKAT EDİLMELİ SAYGILAR )(ÇOKDA HEHE DİYEN OLURSA DA İDDAYA GİREBİLİRİM KAHVESİNE GÖMÜN ARAZİYE BULURSAM BN BULAMAZSAM KAHVELER BN DEN