Kaya Mezarı 2 detaylı resimler

Deli32

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 182322

Hayırlı olsun , domuz gömüsü . Baktığı yöne gidilsin , Nehir , çatal , yassı kaya , yavru domuz , ark işareti , haç işareti , kapalı mağara yada açık mağara bunlar ararsın benim tahminim yassı kaya yada yavrusu denk gelecek . Rast gelsin.

2 ci sayfayı yeni gördüm , yassı kaya ve Nehir i bulmuşsun suyun gölet yapan yerinde yuksekce kaya olacak domuzluk oraya çık etrafı çek kayda değer bir nokta olması lazım suyun girinti yaptığı yer . Bu sefer kolay da derinde değil hayırlı olsun :)
Turko usta nehir diğer yüzü kayalığın bu rafta birşey yok dicem amaşaüısabaait Bi kayalık var bakmadım fotograflamadım ama surda goeunuyor tam sağ olabilir mi birşeyEkli dosyayı görüntüle 182326

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Deli32yazdıklarını ...okudum okudum okudum .. şurada boşluk aldım ..şu ölçülerde . şu derinlikte .. tokmakla yokladığım yerde şurada boşluk sesi veri . makina tuttum ..vs vs .. hiç 1 çalışma emaresi göremedim ..... hakkını helal et ... bazı yerlerde az harekete geç tespit noktasında da bilgilendirmeye de başla .....rast gelsin

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 182328 Deli32 kardeşim bu çukurun etrafında bizi yönlendirecek işaret baktım baktım baktım .. 1 murç izi vs aradım kırmızı işaretlediğim yerdekiler murç izimidir .....resmi büyütünce bozduğu için tam anlayamadım ....mavi ile işaretlediğim kısımda 1 şeyler anlatıyor gibi yakından incelemek lazım .. net fotolarını yüklersen iyi olur ....

Deli32

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 182328 Deli32 kardeşim bu çukurun etrafında bizi yönlendirecek işaret baktım baktım baktım .. 1 murç izi vs aradım kırmızı işaretlediğim yerdekiler murç izimidir .....resmi büyütünce bozduğu için tam anlayamadım ....mavi ile işaretlediğim kısımda 1 şeyler anlatıyor gibi yakından incelemek lazım .. net fotolarını yüklersen iyi olur ....
Yakın resmi var 1. Sayfa ilk resim derince bir oyma o kayalığın arkasında başka da yok zaten

Deli32

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 182334 Deli32 kardeşim bukayada bana olduğu gibi işcilikli geldi .. bu kayayı daha dikkatli inceleyip teferruatlandırabilirmisin ....
Ekli dosyayı görüntüle 182352Ekli dosyayı görüntüle 182353
Tam doğusu kayalığın dikkatimizi de çekti. Aynı zamanda 1 aşağısı dere hemen ve 1_1,5 m yanında 1m içe 1 m sağa yine giriş gibi bir yer var ama çok dar ve sonu görünmüyor karanlık düştüğü için fotolandıramadım

Deli32

Aktif Üye
Deli32yazdıklarını ...okudum okudum okudum .. şurada boşluk aldım ..şu ölçülerde . şu derinlikte .. tokmakla yokladığım yerde şurada boşluk sesi veri . makina tuttum ..vs vs .. hiç 1 çalışma emaresi göremedim ..... hakkını helal et ... bazı yerlerde az harekete geç tespit noktasında da bilgilendirmeye de başla .....rast gelsin
tokmakla boşluk aradım. Tık yok cubuk ve cihaz götürdüm ama çubuk kullanamıyorum çözebilmiş değilim nasıl olduğunu denesem de okusamda olmuyor. Ufak bir cihazım var tuttum hemen hemen her bölgeye tepki yok sadece zirveden 3 çivi çıktı. Resimler ekli. Sadece cihaz bazı kayalara temasta değerli tepkisi verdi 1-2 kere ama devamını getirmedi. Yüzeyde gezdirip ara da Bi temas etti mi ekseri bu tepkiyi veriyor. Ben mezarları kayaların içinde değil de toprağın altında olabilir kayalar sadece anıt gibisinden düşündüm BulursamKader25 ustanın bahsettiği gibi aralarda tepeye bir giriş olabilir mi kayalığın 20metre altında bişiler olabilir diye düşünüyorum.? Bu arada kayalığın içinde su sızıntısı da var bu da boşluğa işaret kafam karıştı iyice.