kaya yuzunde ıkı tane buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
Slm arkadaşlar bi arkadaşım arkiolag arkadaşına sormuş bu resimleri adam gözlerdeki üzerindeki küçük çizgiler var onlar yön veriyormuş dikili taşlara gözler bakıyo iki taş var birini defineciler kazmış dibini kaya yatmış gözün biri dikili taşın birine biriside diğerine bakıyor demiş bu taşlar nişan gibi demiş başında dur etrafına bak demiş burda dikkatimi çeken 8 ci resimde yukarda ekili olan tarlada çökme ve sararma var demiş işaretleyemiyorum tlf giriyorum dikkatli bakarsanız yolun hemen üstü digeride 9 resimde dikili taşın sırtla bakınca birikintili taş var yolun üstü kuş burnu olan kayanın arkası ordaki otlarda hafif sarı orasını demiş göz olan kaya ile odalar ve dikili kayalar üçgen yapıyor demiş şimdi bu arkioloğun dediği benim kafama yattı siz ne dersiniz olabilirmi orda çünki ekili tarla var telef olmasın sizindende bilgi almak istedim

Son düzenleme:

yorgunum

Aktif Üye
Ustalar bunu öğrenmem lazım acil

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor ustam hangi kanallı taş dikili taşın karşısındaki beyaz taşı diyorsan o taş iki parca dip dibe kanal deyil yani

aslanbey

Bilgili Üye
Kardeş oymalara bakılırsa 3 tane değerli mezar var yine oymalara bakarsak oda mezar olabilir yatık duran kaya mezarlık alana girdine dair bir tabela gibi birşey bildim kadarı usta değilim ama buna benzer yerim vardı araştırmalarım bu şekildi

yorgunum

Aktif Üye
Tüm ustalar nerde hepsi çevrim dışı ustalar toplantısımı var acaba