kaya yuzunde ıkı tane buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
timur964 kazama ustalarım 8 resimde gözlerin karşısı orası orda boşluk verdi boşluğun üstünde toprak yüzeyinde tüff gibi bizde gööö kis derler yani koyu griimsi veya mavimsi kesme 15 veya 20 cm kalınlığında sonki mezar kapağı şeklinde toprakla karışık malzeme var resmini çekmedim kırılmış fakat ben mezar açmışlar diye düşündüm yanları ve üst kapağı şeklinde düşündüm bunun oda ile işi olabilirmi birde bu oymaların mezarı odamı dır düz mezar olabilirmi mineral işimi çözdüm boşluk veren yerlere demir şişledim minarelli yerlerde boşluk gidiyo bitane yerde gitmedi oda bu tüfflü olan yerde

Adam78

Aktif Üye
3. resimdeki kayanın altı mezar der, 3.5 -4 metre arasında olur. Kayanin güneydoğu yüzünden kazmaniz gerekir, kazacağınız yer muhtemelen yumuşak toprak olacaktır. Bereketli bol kazançlı olur insaallah.

yorgunum

Aktif Üye
timur964 ustam o dediğin kaya köklü çubukla etrafında dolaşınca kayaya dönüyo daire çiziyorum etrafında ama üzerine çıktım boşluk yok ustam

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor ustam taş yığıntısı yok ama kayalar var dikme gibi kayaların hiç birinde boşluk vermedi ama ustam gozlerin karşısında çalılık var onun altında tarla var tarlanın içinde sırası ustune yanyana hızalı birsürü mezar verdi çubuklar mesela 15 tane dizili atında digerinin ayak ucunda 15 tane daha var iki sıra baktım belki aşağısındada vardır çubuk biryerdede x yaptı işlem yaptık boşluksuz kemik ve cürümüş teneke parçası çıktı bu oymalar o mezarları veriyor olabilirmi

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam taş yığıntısı yok ama kayalar var dikme gibi kayaların hiç birinde boşluk vermedi ama ustam gozlerin karşısında çalılık var onun altında tarla var tarlanın içinde sırası ustune yanyana hızalı birsürü mezar verdi çubuklar mesela 15 tane dizili atında digerinin ayak ucunda 15 tane daha var iki sıra baktım belki aşağısındada vardır çubuk biryerdede x yaptı işlem yaptık boşluksuz kemik ve cürümüş teneke parçası çıktı bu oymalar o mezarları veriyor olabilirmi
Göz oymaların Karşısı, nereye bakıyorsa orası. Düz yerdeki oymalarinda hemen altı yada çevresi.

yorgunum

Aktif Üye
Adam78 tek oymayımı diyorsun ustam baktım oraya boşluk vermedi senin dediğin oda şeklindemi düz mezarmı başka biri bakmış hemen dibinde tek mezar demiş ama ben baktım boşluk yok üstünde bi kaya var üstü oval top gibi onun üstünde x yaptı boşlukta açılıyor benim çubuk

deli firat

DOĞACI
xxxxxxxx

Ekli dosyayı görüntüle 186302 Kardeş cizmiş oldugum çizgilerin başlangıc yerindeki kayanın altından başlayan bir tünel olmalı ordan tünelden oyma ve devenin altına kadar olaşılacak iki oda var benim görüşüm bu yönde önce boşluk tespiti yapın aklında bulunsun selametlen

timur964

konularim
@timur964 ustam o dediğin kaya köklü çubukla etrafında dolaşınca kayaya dönüyo daire çiziyorum etrafında ama üzerine çıktım boşluk yok ustam
kayanın kendisinde boşluk baktınmı , bide baktığı yönde ust kapak olacak şekilde kaya , kendisine doğru darda olsa tunel boşluğu verdimi

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor Göz lerin baktığı yerde iki tanemi tek mi ustam iki göz var tam baktığı yerde tek oda verdi

Son düzenleme:

yorgunum

Aktif Üye
Girişide doğu ile güney arası idi