kaya yuzunde ıkı tane buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
timur964 o kayaya dönüyor sadece etrafını dolandım üstüne çıktım × te yapmadı boşlukta vermedi neden döndü anlamadım kayaya etrafındada boşluk vermedi

yorgunum

Aktif Üye
deli fırat ustam boşluk yok baktım oralara tek gözlerin karşısında verdi

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor Göz lerin baktığı yerde iki tanemi tek mi ustam iki göz var tam baktığı yerde tek oda verdi
Baktığı yerler ikisininde aynı yer kollarını aç arada kalan yerde mezarlık sayısı belli olmaz. Oyma iki tane diye iki mezar değil. Toplu mezar. Statüsü yüksek değil şansına göz yaşı şişesi ve Bur kaç iğne çıkar. Seni zengin etmez orası ama şans bu.

Arkanı oymalara dön, bir kolunu bir oyma diğerini diğer oyma dogrultusunda aç. Kolların arasında mezarları görürsün bulursun.

Son düzenleme:

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor ustam toplu mezar var dedim karşısında belki 100 tane vardır bir adım ara ile bu oymalar orayımı veriyor oda yokmu burda buralarda mezar açan olmuş normal mezar plastik bilenzik falan çıkmış duyduğum ölünün ağzında tek para falan duydum biriside açmış o kişde mezardan kalkan ve kılıç çıkarmış kılış çürümüş bulan arkadaşa anlatmış oymaların olduğu alanda bulunmuş kalkan ve kılıç adamlar makina ile bulmuş

Son düzenleme:

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor ustam antik roma dönemimi burası geçen biri bizim 10 kuruş kadar büyüklükte üstünde konstantina polis yazan para buldu atene idi kendim görsüm her yerde iri küp parcaları var hangi dönem bilfin varmı

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustam toplu mezar var dedim karşısında belki 100 tane vardır bir adım ara ile bu oymalar orayımı veriyor oda yokmu burda buralarda mezar açan olmuş normal mezar plastik bilenzik falan çıkmış duyduğum ölünün ağzında tek para falan duydum biriside açmış o kişde mezardan kalkan ve kılıç çıkarmış kılış çürümüş bulan arkadaşa anlatmış oymaların olduğu alanda bulunmuş kalkan ve kılıç adamlar makina ile bulmuş
Oda yoktur demedim, oda olabilir ama iki göz oymanın baktığı yönde mezar var dedim yani bu sadece yan yana iki göz oymanın çözümü. O mezarlar oda mezar değildir.

Ama yer güzel kare üçgen daire işareti gibi şeyler bulursan odada vardır.

Ve kayaların üzerinde yere paralel oymalarında yakınında oda olabilir varsa oda seni çok ileri atmaz göz oymalar gibi. Sağlıcakla kal.

yorgunum

Aktif Üye
Sedegor ustam son bir sorum var kusura bakma gözlerin ne kadar uzağında aramalıyım bunuda cevaplarsan yeter tşkl ustam

Adam78

Aktif Üye
Adam78 tek oymayımı diyorsun ustam baktım oraya boşluk vermedi senin dediğin oda şeklindemi düz mezarmı başka biri bakmış hemen dibinde tek mezar demiş ama ben baktım boşluk yok üstünde bi kaya var üstü oval top gibi onun üstünde x yaptı boşlukta açılıyor benim çubuk
Usta o tek yuvarlak oyma ben mezarim demek ve yerimde hemen bu kayanin alti demek... cok buyuk bir oda mezar bekleme, zemin altı kaya mezaridir muhtemelen ve küçük bir odasi vardir ornegin iki kişi yan yana zor sığar. Yüzyıllar içerisinde bu odanın bir kısmı toprakla dolmuş olabilir.... güney doğu yönünden kaziniz giriş güneydoğu yönünde

61alanındauzman

Yeni Üye
biz bu türdeki yuvarlak oymalara suni çanagı diyoruz şimdi senin yapman gerek arazi yüzeyini araştır mıcır çökme gibi bir oluşum varmı yanı işaretin oldugu yerde doğaya aykırı bir durum söz konusumu bak bakalım bu oymaların mezarı uzak olmaz yanı başındadır mezara uygun kaya varsa onun içindedir yoksa yerdekı kayanın içerisindedir zemın altı oymanın oldugu kayayı ıncele kanal varmı

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu attığım kayanın etrafında mezarlar olmalı birde uçuk bir resim ama yinede kontrol et derim kapakmıdır .?