Kesin sonuca goturen işaretler

Tenkit

Bilgili Üye
Merhaba arkadaslar, herkes bir işaret ve anlamindan bahsediyor. Benim merak ettigim şu işaret varsa kesin define vardir, diyebilecegimiz işaretler nelerdir

poseidon2023

Uzman
çooook zor soru sordun aga

şu bu diye saymak yanlış olur bölgeye göre ve arazi yapısına göre işaretler deyişir

Apollon01

Moderatör
Moderatör
İşaret in varsa söylersin, yorum alırsın yoksa bu konu internet de bolca var açıp açıp okursun ve oögrenirssin , hatta bu forum da bile işaret ler anlatılmıştır kısmet de varsa olur inşallah, kolay gelsin

Tenkit

Bilgili Üye
Bu formlarda guncel basliklarin siralandigi yeri bulamiyorum. Bilenler yardim edebilir mi?

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Merhaba arkadaslar, herkes bir işaret ve anlamindan bahsediyor. Benim merak ettigim şu işaret varsa kesin define vardir, diyebilecegimiz işaretler nelerdir
Güzel soru bu işte kesin konuşan kesin yanılır. Sadece olasılık üzerinde yol alacaksın. Gerisi nasip kısmet işi.
Bazı işaretler mezarlar için kullanılmıştır. Örnek oyuk çeşitleri gibi. Bu tarz isaretlere bakarak küpler dolusu altın hayal edenler çok ama malesef çoğu mezarlarda kemikten ve bir iki boş küpten başka şey çıkmaz. Tabi bazı mezarlarda takı gibi değerli objelerde çıkabilir eğer denk gelinirse. Konu açılmışken bunada değinmek istiyorum arazide gördüğümüz bir çok işaretin malı gömüldükten birkaç yıl sonra tekrar gömenler tarafından geri çıkarılmıştır. Hickimse malını yere gömüp bir kaç şifreleme işlemi yapıp başkası bulsun diye bırakıp gitmemiştir. Dediğim gibi olasılıklar üzerinde yolumuza devam ediyoruz ya alınmamışsa ya hala gömüldüğü yerde duruyorsa gibi.
Eşkıya belgelerinde bir çok işaretin ismi geçiyor bilemiyorum doğrusu ben bu konuya mesafeli yaklaşanlardanım. Nedenmi? Bir asır öncesinde adam balı kayadan söz etmiş kayada bal arılarının olduğunu balın aktığını vs. Söylemiş. Kimi defineci arkadaşlarım hala o kayanın peşinde ve işin tuhaf yani hala kayada bal ve arıların olduğunu düşünmeleridir. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınız

Son düzenleme:

Tenkit

Bilgili Üye
Bu formlarda guncel basliklarin siralandigi yeri bulamiyorum. Bilenler yardim edebilir mi?
Güzel soru bu işte kesin konuşan kesin yanılır. Sadece olasılık üzerinde yol alacaksın. Gerisi nasip kısmet işi.
Bazı işaretler mezar için kullanılmıştır. Örnek oyuk çeşitleri gibi. Bu tarz isaretlere bakarak küpler dolusu altın hayal edenler çok ama malesef çoğu mezarlar kemikten ve bir iki boş küpten başka şey çıkmaz. Tabi bazı mezarlarda takı gibi değerli objelerde çıkabilir eğer denk gelinirse. Konu açılmışken bunada değinmek istiyorum arazide gördüğümüz bir çok işaretin malı gömüldükten birkaç yıl sonra tekrar gömenler tarafından geri çıkarılmıştır. Hickimse malını yere gömüp bir kaç şifreleme işlemi yapıp başkası bulsun diye bırakıp gitmemiştir. Dediğim gibi olasılıklar üzerinde yolumuza devam ediyoruz ya alınmamışsa ya hala gömüldüğü yerde duruyorsa gibi.
Eşkıya belgelerinde bir çok işaretin ismi geçiyor bilemiyorum doğrusu ben bu konuya mesafeli yaklaşanlardanım. Nedenmi? Bir asır öncesinde adam balı kayadan söz etmiş kayada bal arılarının olduğunu balın aktığını vs. Söylemiş. Kimi defineci arkadaşlarım hala o kayanın peşinde ve işin tuhaf yani hala kayada bal ve arıların olduğunu düşünmeleridir. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınız

Tenkit

Bilgili Üye
Aliömer katiliyorum anlattiklarina, verdigin ornekte oldugu gibi, bal akan kaya bir yil icinde değiswbilecek bisey, ari bugun bu kayaya bal yapar seneye baska kayaya kaldiki biz 100 yil oncesinden bahsediyoruz. Eşkiya defineleri için harita veya saglam bir yer işareti olmadigi surece ancak tesadufen bulunabilir. Aranarak bulunmasi cok zor

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Tenkit ustam bu forumun üstünde arama motoru var, kuyruklu bir yuvarlak ona bas sonra yanında mesaj yazacağın bir kare çıkar oraya istediğini yaz, (tavuk,balık,domuz,aslan,şelale,yılan,tuzak, aynı zamanda bunlar kesin define işaretleridir) aramaya enter e bas ve hakkında ne var ne yok hepsini incele ondan sonra kolay gelsin, doğru adres burası eğer bu işe merakın varsa unutmakahkaha

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şu 3ünden biri ni bulursan yaşadın

Turko

Uzman
En güzel en hızlı zengin edecek işaretlerden ikisi biri üçgen diğeri eşit kollu istavroz , ama kibrit kutusu büyüklüğünde olacak büyük olmayacak.

carsambali

Bilgili Üye
birtane de ben ekleyeyim,tecrübe edilmiş olanından.arazide bunun gibi kuş yada tavuk herneyse tek başına oturuyorsa,zekatı için yer aramana gerek yok buralardayız :72:işin enteresan tarafı ne biliyomusunuz? çok yıllar oldu ilk bir başka site üyeliğimde site kurucusu ve kendini prof bilen zat bu iki işarete doğal ilglenme dedi kesti attı,ben beceremedim başkasına nasip oldu :) neyse,şükürki bu site ve burdaki gardaşlarla tanıştık.kıymetini bilmek lazım.küçük dipnot:eek: kırmızı çizili yeri bir arkadaş keşfetti orda sitede, niki "asakir" olmalı.inşaallah rabbim işlerinde kolaylıklar verir

Ekli dosyayı görüntüle 188184

Son düzenleme: