Kıymetli Fikirlerinizi bekliyorum..

Turko

Uzman
Usta kuyruklu haç en tepeye tırman yığma bul der , taş yığma olabilir çakıl yığma olabilir yığma altında mezar yada yığma altında oda girişi olabilir biraz daha kapsamlı düşünürsek birden fazla oda da olabilir.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim çok sıkıtınlı bir yer ve kayaların bulunduğu alanda kare oyman var resmini çekmişsin ve haçıda görnüşsün. Bu alanda kaya mezarın olduğunu gösteriyor. kazama ustam zaten işaretlemesini yapmış. Bunun dışında 7 basamaklı birde tümülüs yığma veya mahsenin olması lazım. Kayadaki merdivenlerinde resmini çekmişsin. Ama buranın koruması ve tuzağı olduğunu düşünüyorum. Yapacağın çalışmalarda çok dikkatli olman gerekiyor. Kolay gelsin.

ahmetbote

Aktif Üye
Kardeşim çok sıkıtınlı bir yer ve kayaların bulunduğu alanda kare oyman var resmini çekmişsin ve haçıda görnüşsün. Bu alanda kaya mezarın olduğunu gösteriyor. kazama ustam zaten işaretlemesini yapmış. Bunun dışında 7 basamaklı birde tümülüs yığma veya mahsenin olması lazım. Kayadaki merdivenlerinde resmini çekmişsin. Ama buranın koruması ve tuzağı olduğunu düşünüyorum. Yapacağın çalışmalarda çok dikkatli olman gerekiyor. Kolay gelsin.
Tam üstüne bastın üstadım çok sıkıntılı bir yer ilk başta söylemiştim ya ara ara fikirlerimi belirteceğim diye işte söylediğin mahseni de fotolara ekledim ancak ustalarımın gözünden kaçmış anlaşılan.. tekrar işaretleyip atacağım inşallah..

ahmetbote

Aktif Üye
Üstadlar Konuyu açtığım zaman eklediğim ve "tabii ki resim eklemeye devam.." diyerek eklediğim resimleri bir araya topladım üzerinde inceleme için ilk 2 sayfada vardı yanılmıyorsam.. Burada mahsenin girişi olduğunu gördüğüm ve üst, üst yan , ön ve 3 metre sağındaki zikzaklı işaretleri toplayıp bura ile ilgili yorumlarınızı rica etmek istiyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 153542

Turko

Uzman
Ustaların isaretledigi yerleri kontrol et usta, Birde hacin kuyruk nereyi gösteriyor bakalım.

ahmetbote

Aktif Üye
Ustaların isaretledigi yerleri kontrol et usta, Birde hacin kuyruk nereyi gösteriyor bakalım.
Keşke video paylaşabilseydim her yeri adım adım alıp paylaşırdım yön ve mesafeleri de gösterebilmek güzel olurdu..

ahmetbote

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 153561

Ustam bak bu işaret kuyruk yönünde devam et tirman tepeye çık der , vardığın noktada yığma olacak büyük kesim kaya yığma olabilir taş yığma yada micir yığma olabilir . Altında mezar yada oda yada mahsen yada odalar olabilir kuyu olabilir Vs.. Yani işin özü elindeki gördüğüm ıkı işaret ten biri bu. Bu haç ve diğeri merdiven gibi kesilmiş kaya . Gerisi sende görsel hazırla yakın çekim genel çevre uzak çekim .
Ustam zaten o resimde değişiklik yapıp üzerine kırmızı oklarla işaretlediğim mahsenin girişini gösteriyor.. bu taş baktığım yöne doğru mahsenin yaklaşık 2 buçuk metre sağında ve aşağıda kalıyor mahsen de bu hayın hemen solunda bir kayaya tırmanınca kocaman kayaların hemen arkasında..yani normal yürüyünce bu işaret karşıma çıkıyor ancak mahsenin için 2 metre yükseğe tırmanıyorum.. umarım tam tarif edebildim..