Magnezyum çubuk

Metin777

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Şimdi moda magnezyum çubuk üzerine. Aramızda tecrube eden var mı acaba? 3 farklı satıcı birbirini kötülüyor kendi cubugunu övüyor. Biri 500 istiyor biri 3000 istiyor. Çubukçu çubuğunu överken duyduklarım, hiç yabancı olmayan kelimelerden oluşuyor. Bir şeyler bulmak sa amaç parası önemli değil, alınır bir çubuk daha ama buluyorsa defalarca enayi yerine konulmayalım.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Merhaba arkadaşlar. Şimdi moda magnezyum çubuk üzerine. Aramızda tecrube eden var mı acaba? 3 farklı satıcı birbirini kötülüyor kendi cubugunu övüyor. Biri 500 istiyor biri 3000 istiyor. Çubukçu çubuğunu överken duyduklarım, hiç yabancı olmayan kelimelerden oluşuyor. Bir şeyler bulmak sa amaç parası önemli değil, alınır bir çubuk daha ama buluyorsa defalarca enayi yerine konulmayalım.
Piyasaya çin çayı girdi başladılar şöyle boyle faydası var reklamlar devamm..gündemden düşünce adını yeşil çay yaptılar :) uyanık olmak lazım !

Metin777

Aktif Üye
Sevgili arkadaşlar çubuğun hemen hemen her türünden yaptım fakat olumlu bireyler olmadı. Birgün biri bulan bir çubuk yapacak ama biz inanmayacağız ve treni kaçıracağız diye korkuyorum.
Bir arkadaş sipariş verdi haftaya elinde olur. Denemeler yapsın bakalım iyi şeyler olursa sizlerle paylaşırım İnş.

hayalsaati

Bilgili Üye
Bu çubukçuları ben de takipteyim. Üçgün önce kesin sonuç aldım diye prinç çubuk reklamı yapan bugün magnezyum diye reklama başladı. Bilirsiniz çubuk konusunda çok uğraştım. Sonucun şudur ki kendi çubuğunu yap. Çubuk konuşuyor sana bir şeyler anlatıyor ama dilini bilmiyorsan söylediklerini yorumlayamazsın. Ustalarımız ısrarla çubuk pratik ister bir dil uç beş günde öğrenilmez. Ayrıca çubuk tek başına tesbit te kullanılmaz. Çubuksuz da araziye çıkılmaz. Ustalarımız bunları dedi. Tecrübe ettiğimizde bunları gördük doğruluğuna inandık. Tahtadan yaptığım çubuklardan bile aynı tepkileri aldım. İster prinç ister magnezyum olsun sonuç hep aynı olacak. Usta olan çubuk değil çubuğu tutandır. Benim anladığım o çubuk bu çubuk değil tuttuğun çubuğun dilini öğrenmek esastır. Bol pratik. Ustalarına saygı ve selamlar. Benim daha 39 fırın ekmek yemem lazım ki çubuktan ekmek yiyeyim.

sef_er

Operatör
hayalsaati soyledikleriniz dogru. Fakat cubuk tercihi kisiden kisiye degisir. Bizim bayram usta eminimki demir telide olsa sonuca ulasir. Amac malum degerliye uslasmak. Ben kasim ustanin cubuk ve elcikdeki malzemeleri uyguladim bir sonuc alamadim. Magnezyum cubuk temin ettim. Tek cubuk. Simdi ogrenmeye devam edecez. Fakat cubuk aldim direk altina gidecek diye kimse bekleyemez. Ama suan itibariyle magnezyum cubuktan memnunum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
hayalsaati çubuğun üzerinde herhangi bir anten varmı?

Metin777

Aktif Üye
Birkaç video izledim. Cubugun hareketi ve tepkileri pek hoşuma gitmedi. Dönsem mi dönmesen mi diye düşünüyor. Acemi cubukçu çok zorlanır. Tepkileri ve dönmesi belirgin olsa cubugun dediği yöne doğru daha rahat gidilir.

hayalsaati

Bilgili Üye
hayalsaati çubuğun üzerinde herhangi bir anten varmı?
Yok ustam. Kademeli olarak daralan ve uç tarafta onbeş çamlık bir anten oluşturan rulmanlı ve tekli bir çubuk. İçine üst tarafa numune konan bir çubuk. Bunu plastikten yapan da oldu. Ben alüminyumdan elimdeki malzemeyle yaptım tepkisi bizim ikili çubuktan farklı. Ama ben ham altın numuneyle deneyemedim. Boş her şeye de gitmiyor. Biraz daha seçici gibi geldi.