Magnezyum çubuk

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Magnezyum çubuğu kullanma şansım oldu. Sağolsun sitede değer verdiğim sevdiğim saydığım bir kardeşim hediye etmişti. Kesinlikle hiç bir artısı yok.

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Aliömer , degerli ustam, magnezyum cubugun adi. Fakay bir alasimdir. İçinde berilyum, zirkonyum vb maddeler vardir. Bu oran sırdır. Piyasada adi magnezyum olan cok çubuk var. Ben argesi olan bir guruptayim ve sonuclar cok iyidir. Maalesef arge gurubunun gelistiedigi yöntemler disari kapalıdır. Cok iyi ustalar bu çubuğu denemis ve cok beğenmislerdir. Özel olarak yaptirilmis ve yurt disindan getirtilmistir.

Lütfen her magnezyum cubugu ayni gormeyin. Ben cubukculardan almadım. Kendi gurubumuz yaptirdi. Saygilarimla

odin

Editör
vanadyum, germanyum, duraluminyum (AlCu4PbMgMn), platinyum, zirkonyum.... madenlerinide es geçmeyelim :322:

Aliömer

Aliömer , degerli ustam, magnezyum cubugun adi. Fakay bir alasimdir. İçinde berilyum, zirkonyum vb maddeler vardir. Bu oran sırdır. Piyasada adi magnezyum olan cok çubuk var. Ben argesi olan bir guruptayim ve sonuclar cok iyidir. Maalesef arge gurubunun gelistiedigi yöntemler disari kapalıdır. Cok iyi ustalar bu çubuğu denemis ve cok beğenmislerdir. Özel olarak yaptirilmis ve yurt disindan getirtilmistir.

Lütfen her magnezyum cubugu ayni gormeyin. Ben cubukculardan almadım. Kendi gurubumuz yaptirdi. Saygilarimla
Ustam araziye çıkıp 5 10 cm deki ufak tefek objeleri toplamak başarı sayılıyorsa eyvallah derim. inanın iyi bir çubuk ustası herhangi bir çubukla magnezyumun yaptığını hayli hayli yapar. Mesele özel alışımla alakalı değil çubuktaki enerji seviyesi yükseltilmiş olabilir onun dışında neye göre hangi hesaba göre hangi fizik kurallarına göre özel alışım. Araziye çıkıp ufak parçalar tespit edib bunu video çekip başarıymış gibi gösteren onlarca usta var. Bizim insanımız nasılsa saf iyi niyetli hemen tuzağa düşer. Vaybe der şu usta neler buluyormuş neler başarıyormuş deyip akabinde çubuk siparişini veriri.
Bunu defalarca söyledim yine tekrarlayayım. Altın bulmak isteyen çubukçu veya usta herneyse. Altının toprak altındaki davranışını çözemli yoksa vallahide billahide ne yapsa boş. Elinde silah ile bekleyen adamın üzerine kılıçla gidilmez. Silahın menziline girildiği an yere yıkılacak. Yurt dışında geliyor dediginiz almanya-dan geldiğini biliyorum yine aynı malzemenin birileri eliyle çinden imal edip 50 cm uzunluğunda tek çubuk halinde türkiyedeki garibanlara satıldığınıda biliyoruz. Ayrıca magnezyumcu arkadaşın bir videosunda kendisine bir soru sordum. Ne hikmetse soruma cevap vermediği gibi O videoyuda yoruma kapatı
Neyse ustam yazacak söylenecek çok şey var. Her kimki hak için hak yolunda insanlara yardım elini uzatıyorsa allah yolunu her daim açık eylesin. Her kimki çıkarı ve menfati için insanların iyi niyetini suistimal ediyorsa yaptığı iş elinde patlasın. Şunuda belirteyim meşhur magnezyumucu ben satış yapmıyorum yapmam diyordu sonra ne oldu.

Son düzenleme:

Aliömer

Ustam iş çubukta mı çubukçuda mı???
Ustam iyi bir çubuk ustası eline alacağı her hangi bir çubuğun ne kadar etkili olduğunu bilir. Dolaysıyla hangi çubukla başarı elde edebileceğini seçer. işin sırına vakıf olmayan birinin eline en iyi çubuğu verin yinede sonuç alamaz.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Rüyasında bir teyzemize gençken bir kup dolusu altin yeri söyleniyor tabi ozamanlar bu isler hep sir isi odadan firliyor evin erzak odasina yoneliyor babasi disarda kizim diye seslenince gidip dayanamayip anlatiyor olan biteni ruyasini kizim diyor bunu bana soylemekle hata etdin git bak bakalim aradigin ordami tabi gidiyor ama o kup bos cikiyor gördüğü yani kup onlarin degil hersey yerli yerinde ama ici bos neyse bu isler sirdir olani goremeyiz yeri gelir aldim sanarsin bir bakmissin ruya :)

sef_er

Operatör
Aliömer, o meşhur magnezyum cubukcuda el altindan satmis ustam. Biz maliyetine aldik. Dediklariniz dogrudur, fakat magnezyum cubuk ve ozellikle niyobyum cubuk benim gibi isin basinda olanlara belli yontemlerle avantaj sağlamaktadır. Ayrica bizim üzerinde calismamiz devam etmektedir. Magnezyum cubuk bizde daha yenidir, yaklasik 1 aylik mevzudur. Saygilarimla.