Magnezyum çubuk

Metin777

Aktif Üye
Akfil nasıl bir firmadır
Aman ha. Adapazarı firması o. karot aldık 30 cm demedi kırıldı. Sonra da oralı olmadı daha sonra bir elmas uc gönderdi o da delmedi.yusuf kurtoğlu uzman karot firmasından arkadaş aldı manyak delik açıyordu. Karot sahte olan hiltisi de sahtedir bence.

Metin777

Aktif Üye
Bauma kırıcı delici 10.5 kg 3500 lira ne dersin
Ben 2800 e almıştım 3 yıl evvel. Fiyatı normal düzeyde gibi. 10 kilo da fazla ağır olmaz taşıması kolay olur. Hilti ne kadar ağırsa o kadar fazla iş çıkarır ama taşıması zor oluyor.

akhenaton

Member
Ben 2800 e almıştım 3 yıl evvel. Fiyatı normal düzeyde gibi. 10 kilo da fazla ağır olmaz taşıması kolay olur. Hilti ne kadar ağırsa o kadar fazla iş çıkarır ama taşıması zor oluyor.
Ustam rahatsız ediyorum kusuruma bakma benzinli hiltiler yan kırma işlemi yapıyor mu bilgin varmı
Şimdiden teşekkür ederim

Metin777

Aktif Üye
Ustam rahatsız ediyorum kusuruma bakma benzinli hiltiler yan kırma işlemi yapıyor mu bilgin varmı
Şimdiden teşekkür ederim
Deposu full dolu olunca sıkıntı olmaz. Depo azaldığı zaman hiltinin depo çıkışını aşağıya getiriyordum yine birşey olmuyordu. Zaten bir depo benzin sana tüm gün gider neredeyse. Her 1 saat çalışmadan sonra yarım saat ara ver ki çok ısınmasın hilti.

akhenaton

Member
Deposu full dolu olunca sıkıntı olmaz. Depo azaldığı zaman hiltinin depo çıkışını aşağıya getiriyordum yine birşey olmuyordu. Zaten bir depo benzin sana tüm gün gider neredeyse. Her 1 saat çalışmadan sonra yarım saat ara ver ki çok ısınmasın hilti.
Teşekkür ederim usta???

hatif

Bilgili Üye
tatar26 ustam,
Mal olduğundan şüphe ettiğin bir yer varsa,
bir planlama yapalım.
Bir pazar günü geleyim inşallah;
Hangi metal var -sarıkız dahil- sana söyleyeyim.

hatta hızımı alamazsam
3 aşağı - 5 yukarı kilosunu da BELKİ söyleyebilirim. :3:

Daha önce elindeki çubukla araziye çıkan kardaşlarımız;
her yerden ALTIN sinyali alır, tüm arazinin dolu olduğunu söylerlerdi.
Sonra biraz araştırdılar, okudular, alıştırma yaptılar, mineral nediri öğrendiler...
Şimdi yine arazideler, boşluk sandıkları yere bakıyorlar kayalar arası boşluk, kaya çatlakları vs. çıkıyor.
Çubuk yine Altın işareti veriyor. Eline gümüş alıyor, aynı yerde gümüş işaretini de alıyor. Eline bakır
alıyor aynı yerde bakır işareti alıyor... Anlıyor ki aşağıdaki MİNERAL...
Şimdi sinyal bulamıyor kahkaha
Memlekette rahatladı, her taraf kazılmıyor artık... Eski köstebekler olarak akıllandık inşallah...

Gelelim en can alıcı soruya:
MADEM ÇUBUKLA BOŞLUK ve METAL TESPİTİ YAPIYORSUNUZ, NEDEN ZÜĞÜRTSÜNÜZ...???????

Öyle ya, bulabiliyorsan neden zengin değilsin...?

Elbette makul ve mantıklı en güzel soru bu..

Bunun birçok sebebi var:
1-Buldukları kıymetsiz, çok para edenlerden değil.
2-Yer işlem yapmaya uygun değil, mal kuvvetli, hatta kral mezarı amma Cendermenin tam karşısında.
3-Mal odada, oda derinde, 9 metrede.
4-Ekip yetersiz, kalifiye eleman sorunu bu sektörde de devam ediyor.
Bu sebepten bazıları suriyelileri yevmiye ile tutuyorlar.
5-Zaman problemleri.
6-Tarla sahibi teklifleri kabul etmiyor. Haram olduğundan izinsiz girilmiyor.
7-Bazı parçalar bekliyor, ne edeceği belli değil..
8-Yıllardır bu işle HOBi olarak uğraşıldığından, malın peşinde koşulmadı.
( Bundan sonra düşünce değişti, malı peşimizde koşturmalıyız.)
9-Rızık meselesi:
Vermeyince Mabud, neylesin kel Bayram...

Kıymetli ustam, şu kadarını da söyleyim:
Bulunduğum çevrede ne var ne yok aleni bir şekilde dolaşacağım ve tespitleri yapıp hallaç pamuğu gibi atturayım düşüncesindeyim.
Yanına çay içmeye 4x4 CRV ile gelince işlemin başladığını anla inşallah.:4:

Özetle:
Çubukla boşluk ve metal bulma işi NET bir işlemdir.
Birilerinin bulamamış olması bu gerçeği değiştirmez.
Allah cc nasip ederse en kısa zamanda (bu yıl bitmeden) bunu ispatlayacağım...
Hemi de 7 liralık 2 adet L çubukla...
Haberdar ederim.:23:
Abim ,ustam kaç vakit tür aklımda
Malik ül Mülk
İnşallah nasip ederse sana 4*4
Hediye edecem
Yazdım ki şahidlerim olsun

hatif

Bilgili Üye
tatar26 ustam,
Mal olduğundan şüphe ettiğin bir yer varsa,
bir planlama yapalım.
Bir pazar günü geleyim inşallah;
Hangi metal var -sarıkız dahil- sana söyleyeyim.

hatta hızımı alamazsam
3 aşağı - 5 yukarı kilosunu da BELKİ söyleyebilirim. :3:

Daha önce elindeki çubukla araziye çıkan kardaşlarımız;
her yerden ALTIN sinyali alır, tüm arazinin dolu olduğunu söylerlerdi.
Sonra biraz araştırdılar, okudular, alıştırma yaptılar, mineral nediri öğrendiler...
Şimdi yine arazideler, boşluk sandıkları yere bakıyorlar kayalar arası boşluk, kaya çatlakları vs. çıkıyor.
Çubuk yine Altın işareti veriyor. Eline gümüş alıyor, aynı yerde gümüş işaretini de alıyor. Eline bakır
alıyor aynı yerde bakır işareti alıyor... Anlıyor ki aşağıdaki MİNERAL...
Şimdi sinyal bulamıyor kahkaha
Memlekette rahatladı, her taraf kazılmıyor artık... Eski köstebekler olarak akıllandık inşallah...

Gelelim en can alıcı soruya:
MADEM ÇUBUKLA BOŞLUK ve METAL TESPİTİ YAPIYORSUNUZ, NEDEN ZÜĞÜRTSÜNÜZ...???????

Öyle ya, bulabiliyorsan neden zengin değilsin...?

Elbette makul ve mantıklı en güzel soru bu..

Bunun birçok sebebi var:
1-Buldukları kıymetsiz, çok para edenlerden değil.
2-Yer işlem yapmaya uygun değil, mal kuvvetli, hatta kral mezarı amma Cendermenin tam karşısında.
3-Mal odada, oda derinde, 9 metrede.
4-Ekip yetersiz, kalifiye eleman sorunu bu sektörde de devam ediyor.
Bu sebepten bazıları suriyelileri yevmiye ile tutuyorlar.
5-Zaman problemleri.
6-Tarla sahibi teklifleri kabul etmiyor. Haram olduğundan izinsiz girilmiyor.
7-Bazı parçalar bekliyor, ne edeceği belli değil..
8-Yıllardır bu işle HOBi olarak uğraşıldığından, malın peşinde koşulmadı.
( Bundan sonra düşünce değişti, malı peşimizde koşturmalıyız.)
9-Rızık meselesi:
Vermeyince Mabud, neylesin kel Bayram...

Kıymetli ustam, şu kadarını da söyleyim:
Bulunduğum çevrede ne var ne yok aleni bir şekilde dolaşacağım ve tespitleri yapıp hallaç pamuğu gibi atturayım düşüncesindeyim.
Yanına çay içmeye 4x4 CRV ile gelince işlemin başladığını anla inşallah.:4:

Özetle:
Çubukla boşluk ve metal bulma işi NET bir işlemdir.
Birilerinin bulamamış olması bu gerçeği değiştirmez.
Allah cc nasip ederse en kısa zamanda (bu yıl bitmeden) bunu ispatlayacağım...
Hemi de 7 liralık 2 adet L çubukla...
Haberdar ederim.:23:
Altın sinyalini oda cizdigimde köşelerde veriyor.sağ çubuk göğse kapanıyor, sol düz(yere paralel) :)
Tabi gümüş sinyali de diğer köşede.
Boşluk ise kuru pınar kenarındaki oyma ve sunaklara rağmen çalışma yapmaya korkuyorum,zemin tas ,kaya ve kum. Kollarım ağrıyı hala

hatif

Bilgili Üye
Ustam araziye çıkıp 5 10 cm deki ufak tefek objeleri toplamak başarı sayılıyorsa eyvallah derim. inanın iyi bir çubuk ustası herhangi bir çubukla magnezyumun yaptığını hayli hayli yapar. Mesele özel alışımla alakalı değil çubuktaki enerji seviyesi yükseltilmiş olabilir onun dışında neye göre hangi hesaba göre hangi fizik kurallarına göre özel alışım. Araziye çıkıp ufak parçalar tespit edib bunu video çekip başarıymış gibi gösteren onlarca usta var. Bizim insanımız nasılsa saf iyi niyetli hemen tuzağa düşer. Vaybe der şu usta neler buluyormuş neler başarıyormuş deyip akabinde çubuk siparişini veriri.
Bunu defalarca söyledim yine tekrarlayayım. Altın bulmak isteyen çubukçu veya usta herneyse. Altının toprak altındaki davranışını çözemli yoksa vallahide billahide ne yapsa boş. Elinde silah ile bekleyen adamın üzerine kılıçla gidilmez. Silahın menziline girildiği an yere yıkılacak. Yurt dışında geliyor dediginiz almanya-dan geldiğini biliyorum yine aynı malzemenin birileri eliyle çinden imal edip 50 cm uzunluğunda tek çubuk halinde türkiyedeki garibanlara satıldığınıda biliyoruz. Ayrıca magnezyumcu arkadaşın bir videosunda kendisine bir soru sordum. Ne hikmetse soruma cevap vermediği gibi O videoyuda yoruma kapatı
Neyse ustam yazacak söylenecek çok şey var. Her kimki hak için hak yolunda insanlara yardım elini uzatıyorsa allah yolunu her daim açık eylesin. Her kimki çıkarı ve menfati için insanların iyi niyetini suistimal ediyorsa yaptığı iş elinde patlasın. Şunuda belirteyim meşhur magnezyumucu ben satış yapmıyorum yapmam diyordu sonra ne oldu.
Almayani guruptan atıyorlar maalesef

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Altın sinyalini oda cizdigimde köşelerde veriyor.sağ çubuk göğse kapanıyor, sol düz(yere paralel) :)
Tabi gümüş sinyali de diğer köşede.
Boşluk ise kuru pınar kenarındaki oyma ve sunaklara rağmen çalışma yapmaya korkuyorum,zemin tas ,kaya ve kum. Kollarım ağrıyı hala
Kardasim,
Mineralle.mesgulsun.
Mineral testi yap.
Hem metal hemde bosluk icin.

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır gardaş bu sef_er birşeyler tirtikladimi dersin, birşeyler çeviriyor, sef_er cigerim dikkat etse bari, @ZIKRULLAH ın kuyruk acısı yeni yeni Sönmeye başlamışken, yeni bir çibik mibik bi tarafımıza batmasin inşallah, sef_er im güzel kardeşim, sayın mihendisim dikkat et, sonra üzme bizi.
.
Abi toptan alda siteye dagit hayrına kahkaha

saf niyobyum çubuk / ferro niyobyum alaşımı.
US $150 - 240 / Kilogram
Min. Sipariş 1 Kilogram / Kilogram.

Ekli dosyayı görüntüle 249301

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır gardaş, çabuk sarımsaklı yoğurt veya ayran yetiştir, bu bagrimiza bastığımız sef_er imizi zehirlemiş magnezyumcular, o kadar para o na vereceğine gidip yeşil uçlu gümüş kaynak teli alsaydin, çubuk calismadiginda ise 9 volt pil alıp kablo ile + - uçlarını çubuğa baglasaydin, yazık değilmi parana gardaş.
@Aliömer , degerli ustam, magnezyum cubugun adi. Fakay bir alasimdir. İçinde berilyum, zirkonyum vb maddeler vardir. Bu oran sırdır. Piyasada adi magnezyum olan cok çubuk var. Ben argesi olan bir guruptayim ve sonuclar cok iyidir. Maalesef arge gurubunun gelistiedigi yöntemler disari kapalıdır. Cok iyi ustalar bu çubuğu denemis ve cok beğenmislerdir. Özel olarak yaptirilmis ve yurt disindan getirtilmistir.

Lütfen her magnezyum cubugu ayni gormeyin. Ben cubukculardan almadım. Kendi gurubumuz yaptirdi. Saygilarimla

sef_er

Operatör
Mg cubuk digerlerine hic benzemiyor Germo, niyobyum ise onu katliyor. Niyobyum elime daha ulasmadi. Ama muhtesemmis, ustalarin dedigi. Gorecez bakalim