mala yer altı görüntüleme

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ustam Lb2 veya 4 hangisi daha iyi is yapar en fazla 35 40 bin limitim var lb2 alsam pişman olur muyum acaba aralarında çok büyük farklar var mı bunların ?
Elbette ki fark var fakat hocam nüans farkıdır inan bana. Bu fiyatlara zor hocam.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
pekı bu gpr sıtemler nasıl bu proton dedıgınız cıhaz gpr sıstemmıdır tork gpr vs cihaz kullanıcılarının yaptıgı yorumlar dıkkat cekıcı yer altındakı anomalıyı gayet acık bır sekılde tespıt edıldıgını soyluyorlar ve goruntulerlede desteklıyorlar bende cıhaz alacagım yaklasık 1 yıldır arastırıyorum gercekten kullanan varsa aldıgını sonuclar dogrultusunda burda bızım gıbı cıhaz almayı dusunen arkadaslara yardımcı olmalarını beklıyorum herkese saygılar
Tork benim de kafamı karıştırdi ilk zamanlar. Ama ikisini yanyana getirdim, çok bariz farkları var. Lidar sensör var her şeyden önce. Nokta atışı iz düşüm yapılabiliyor. Üstüne basa basa söylüyorum gece kullanımı harika. Kullanımını iyi öğrenir isen harika bir cihazdır.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
S.a. bu cihaz ile genellikle gömülü boru ve kablo tespiti yapılıyor. Metal ayrimlilik söz konusu değil. Gonderide ki cihazda merkez anten merkez frekansı 450 MHz . Ekte frekanslara göre penetrasyon derinlikleri olan tablo ekliyorum
O yüzden Türkiye de bu cihazın düşüm frekans antenleri yoka yakındır hocam. Kimlerde, hangi gruplarda ki cihazlarda olduğu bellidir!!!Onun dışında NORMAL kullanıcıda yoktur. 2 veya 3 tane de üniversitede var dip antenli cihaz.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
duyumlarla hareket etmek hayal kırıklığına sebep olabilir. alan tarama dedikleri cihazlar çoğu hikaye her zaman dediğim alan tarama yalan tarama. çubuğa bile daha fazla güvenirim onlardan.ancak bazı teknolojik cihazlar var çalılılkların arasında mağara bulabilen termal dürbün türü.alan taramalarda aynı mantıkta ama net sonuç yok.mala gibi jeofizik cihazları yerin altını tarayıp magara yapı mahsenin bulabilir.ancak bu cihaza 500 bin verdin diyelim nerde nereyi araştıracaksın.esela bi tümülüsün girişini buldun tümülüsse zaten neresinden baksan odayı bulursun.orada çalıştırtılarmı elindeki servette gider mahkemelerde sürürndürürler.zor işler uzaktan bakıldığı gibi değil.bu işlerde en güzel hobi alacaksın bi dedektör tektek yapıp müzeye vereceksin ekmeğine bakacaksın.yasak kaçak işlerin sonu hüsran
Dediğine katıliyorum elbette ki hocam. Ama istekler ve beklentiler kişilere göre elbette ki farklılık gösteriyor. Bu yüzdendir ki kimi tek tek yapıyor kimi yer altını merak ediyor.

CooL

Bilgili Üye
Makine

Makine öncelikle yapı tespiti içindir.metal konusunda evet var metal fakat hangi metal bilmem der.Assuva modellerinden bahsediyorum. ediyorum.@cool ustam siz hangi makineyle çalışıyorsunuz?
@Neonxy ustam bizAssuva proton elic kşralamıştık sanırım 2 antenliydi yanlış hatırlamıyorsam yada 4 tam hatırlayamıyorum

erenreis83

Yeni Üye
Öncelikle hiç bir cihaz altın, gümüs, vs. VAR DEMEZ. Ustanın söylediği gibi bir renk skalası mevcuddur, alınan grafik üzerine bu skala uygulanır ve sonuca gidilir. Ben Proton Elic kullanıyorum. Öncesinde çok makina kullandım, Mala da kulladım, fakat mala SADECE DÜZ ALANDA KULLANILMALIDIR.Engebeli arazide KESİNLİKLE doğru analiz yapamaz, kaldı ki cihazı öyle bir arazide yürütemezsin.Bu tarz cihazlar benim kullandığım dahil, yukarıda da söylediğim gibi kesinlikle malzeme GÖSTERMEZ. Fakat bulamayacakları yer altı odası, mağara, mahzen, vs. oluşum YOKTUR. Her türlü yüzey altı yapı anomalisini tespit ederler. Proton Elic serisini tercih etmemin sebebi, tek kişilik pratik kullanımı, YATAY ve DİKEY kullanılabilmesidir. Mesela karşınızda şüphelendiğiniz bir yapı, kaya gibi bir oluşumu tarayabilirsiniz. Ayrıca su altında da oldukça etkili. 2 km. Yarıçapda tarama yapabiliyor rahatlıkla. Kullanım videoları var, izlerseniz demek istediklerimi daha iyi anlayacaksınız. TSK envanterinde de bu cihaz mevcud, almamda ki en etkili sebep de budur. Güneydoğuda ki kolluk kuvvetleri, tünel, mağara, oda, vs. Gıbi tespitde kullanıyor. Bilginize...
hocam tam modeli nedir bende almak istiyorum hobi amaçlı

Alperen22

Aktif Üye
Proton Elic cihazlarıda 5para etmez arazide hikaye. Açılmış oda mezarını bile çizemedi
Bu cihazi cok iyi kullandigini iddia eden iki kiside ayni nokta icin farkli sey söyledi ilk kişi 700 değer verdigini büyük altın kütlesi olduğunu söyle ikinci kişi ise altin olabilmesi için 1000 değerin üstüne çıkması gerektiğini söyledi kime inanacağımızı şaşırdık

Mehmetarkın

Member
Konuyu atlaya atlaya okudum. polemiğe girmek istemem. Katılımcılardan biri sormuş proton elic gpr radarmıdır diye. el cevap.. Proton elic zinhar gpr radar değildir.. Ortaya çorbadır. Bu çorbanın içinde bolca tuz vardır. bir o kadarda şeker ilave edilmiştir.. yetmemiş bütün zerzevat yeşillik otlar kazana atılmıştır. üstünede süt ilave edilmiştir. tat versin diye reçelde su ile katılmıştır. Çorbamız afiyet olsun..

emic

Yeni Üye
proton la yapı alan tarama mantıgında yapı oda tünel ne aranıyorsa bulunur sonra gpr ile tekrar tarama yapılır yer garanti olur