Medeniyet izleri

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu taşlar dizilmiş mi?

ustam burayı iyi incele bakalım hayırlı nasibin olur inşallah,çizdiğim yerde taşlar burda dizilmiş sanki çakıl yığını gibi, boşluk değerli ne var ne yok, oda girişide olabilir kolay ve rast gelsin

Tastan

Editör
BulursamKader25 ustam görsel uzun dolgu tepenin kuzey kanadı aynı sınırdan tepeyi sarar vaziyette kayalar ust tarafında çok ugraşılmış ama nedense hep yarım kalmış tepenin batı kanadı daga yaslanıyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam görsel uzun dolgu tepenin kuzey kanadı aynı sınırdan tepeyi sarar vaziyette kayalar ust tarafında çok ugraşılmış ama nedense hep yarım kalmış tepenin batı kanadı daga yaslanıyor
Kardasim burayi cozmek kolay mi?
En az 5 kağni mal olur.
Detayli gorunce bizde sana diyecegiz:
Burayla ugrasma yada
Suradan 3-4-5 metre in, tunel girisini bul.
Merdivenleri resimle.
Merdivenlere bakacagiz.
Diyeceguz ki;
Kapat burayi veya
Soyle şöyle yap.
inşallah

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 237229İşaretlediğim yerlerin yakın çekimleri varsa yüklermisiniz
Ustam Merhaba,
Sendeki bu bakis acisina evvelden hayranim. Hattap hocamin bakis acisi.
Birde sizde gordum. Keyf veriyor bana, mest oluyorum. Bazi kardaslarimiz falcilik derler. Varsin onlar falcilik desinler.

Akdenizi gormeyen Lapyayi tam bilemez.
Lapya olmayan her isaret kiymetlidir. Oyle isaretler gordum ki puruzsuz, sifir zimpara ile zimparalanmis gibi. Hala bu tur isaretlerde murc izi arayan kardaslarimizda cok. Zamana, saate bağli isaretlerden hic bahsetmiyorum bile.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Tastan....

Sevgili kardeşim hakikaten çok eski bir zemin.
Medeniyet işi ve gerçekten kolay baş edilebilecek bir yere benzemiyor.
Burada bütün iş size düşüyor . Resimde işaretlemiş olduğum taşlar zaten burada çok eski bir medeniyetin olduğunun izleri . Bu yerde medeniyetin bir kalıntısı . Sevgili
BulursamKader25 Ustamıza katılmamak elde değil. Burada karşılaşabileceğiniz herşeyi ustamız size izah etmiş zaten sağ olsun. Yine söylüyorum şimdi top sizde burayı çözmek yani selaymun aleyküm ben geldim deyip gireceğin yeri bulmak size düşer.
hayırlısı olsun. Gerçekten çok eski bir medeniyet
Ekli dosyayı görüntüle 237315

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 237316
Sevgili Taşdan ustam aleykum selam.1 yeri kazama usta seçmiş ona bakmadım o bakıyor.Güzel yer incelenmeli.1 yeride kader25 ustam belirlemiş o ilgileniyor oda güzel.Bende dardanos ve diğer ustaların seçtiği bu alanı gözüme kestirdim.Kopuk çizgiler patika yoldur çok güzel.Kırmızı oklar yerleştirme medeniyet izleri işleri kayalardır bunlar birer delildir ama yetmez.Yeşil oklar biri kayalığın üst düzlük kısmına doğru verdim biride aşağı doğru tersi istikamette.
Şimdi gelelim mevzuya ; burada ben mahzen oda ararım eğer ki mezar olsun eğer direk gömü olsun.Bu kayalarla iş bitmiyor kayalarda ince kanal , oyma V -ok işaretleri veya bir hayvan fügürü oyma yada kabartma olur C -D işaretlerinden bir şeyler olmalı.Özellikle aşağı kısımda farklı rente kaya üzerinde küçükde olsa işaret olan kaya bulunmalı ki mahzene giden tüneli bulmamız bunu icab eder.Eğer kırmızı oklarla gösterilen kayaların kenisinde işaret var ise üstten girilen bir mevzuda olabilir.Tahrip edilmişde olabilir işaret yada kayalar çalışma ile dediğin gibi uğraşılıp yıkılmışda olabilir.Sen yinede burada işaret görmen gerekir.Bir işaret ben gördüm onuda fotoğrafı alıp paylaşayım şimdi.Bu patika yoldan ayrılma blok kayada işaret var ise patika yoldan da girelebilir düşey kayada işaret yani.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 237317
Bu kaya vari taştır ve traşlıdır zamanında işçilik görmüştür.Hayvan fügürünü andırır.Orjinaline dikkat ile bakın.Baktığı istikamette koltukta olabilir.Farklı işaret yada öbektaşlarla çevrili küçük yığmada olabilir.Bu bölge iyi incelenmeli bence.taşlar kına ve yosun renk tutukları için işaretleri görmek zor olabilir.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Topragım aranılan şey burda, altında, ikincisi agacın orda. burdaki sorun işçiligin ağırlığı ve girişi tespit edebilmek. Burda sunaktır,oymadır,harftir gibi bilindik işaretler olmaz. odası genelde tünelli de olmaz. topraktan girip kayanın altına doğru girişe ulaşılır.