Medeniyet izleri

Meltun

Bilgili Üye
@BulursamKader25 kardeşim
Teşekkür ederim.Bir dostunuzu hatırlattığım içinde ayrıca mutlu oldum.Acizane görebildiklerimi aktarmaya bu yolla yardımcı olmaya çalışıyorum.Kişi işareti göremediği müddetçe fal ile nitelendirir.Gördüğü farkettiği anda ise hak verir.Bizim amacımız bir an önce farkedilmesini sağlamak.Tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla

Son düzenleme:

Tastan

Editör
Tastan ustam ön tarafta boşluk denemesi yaptın mı, tünelli mi değil mi onu bulmak gerekebilir, ayrıca derinlik :D
Detaya giremedim üstad önce bir önbilgi edineyim tarıhı medeniyeti ve tecrübeli ustalarımızın görüşleriyle birlikte daha sonra detaylı bir inceleme yaparım dedim.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Öyle kolay pes etmek yok kaynak ustam zor olan daha kıymetlidir nasip varsa ugraş olmalı şimdi birdaha bak sence nerden başlamalı:)
Şöyle bir metotla vira diyelim paylaştığın görsellerin arasında sinyal aldıklarını öne çıkar bunların arasından seçmeye çalışalım ne dersin?

Tastan

Editör
ustam burayı iyi incele bakalım hayırlı nasibin olur inşallah,çizdiğim yerde taşlar burda dizilmiş sanki çakıl yığını gibi, boşluk değerli ne var ne yok, oda girişide olabilir kolay ve rast gelsin
Dikkate alıcam usta detaylı işlemde kısmet varsa inş bulunur bir kolay

Tastan

Editör
Tastan....

Sevgili kardeşim hakikaten çok eski bir zemin.
Medeniyet işi ve gerçekten kolay baş edilebilecek bir yere benzemiyor.
Burada bütün iş size düşüyor . Resimde işaretlemiş olduğum taşlar zaten burada çok eski bir medeniyetin olduğunun izleri . Bu yerde medeniyetin bir kalıntısı . Sevgili
BulursamKader25 Ustamıza katılmamak elde değil. Burada karşılaşabileceğiniz herşeyi ustamız size izah etmiş zaten sağ olsun. Yine söylüyorum şimdi top sizde burayı çözmek yani selaymun aleyküm ben geldim deyip gireceğin yeri bulmak size düşer.
hayırlısı olsun. Gerçekten çok eski bir medeniyet
Ekli dosyayı görüntüle 237315
Eski ve zor ustam bu net inş sabırlı olup azimle aşarız önemli olan boşa emek harcamamak

Tastan

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 237317
Bu kaya vari taştır ve traşlıdır zamanında işçilik görmüştür.Hayvan fügürünü andırır.Orjinaline dikkat ile bakın.Baktığı istikamette koltukta olabilir.Farklı işaret yada öbektaşlarla çevrili küçük yığmada olabilir.Bu bölge iyi incelenmeli bence.taşlar kına ve yosun renk tutukları için işaretleri görmek zor olabilir.

Kıymetli ustam işaretli kayaları dikkatle incelicem inşallah patika yolda gereken ilgiyi hakediyor vari taşı dedigin hayvanı andıran taş koltuga bakıyor
Ekli dosyayı görüntüle 237411
C.d işareti biryerde gözüme çarptı daha çok c ye benziyor alt görselde oda
Ekli dosyayı görüntüle 237412

Tastan

Editör
Topragım aranılan şey burda, altında, ikincisi agacın orda. burdaki sorun işçiligin ağırlığı ve girişi tespit edebilmek. Burda sunaktır,oymadır,harftir gibi bilindik işaretler olmaz. odası genelde tünelli de olmaz. topraktan girip kayanın altına doğru girişe ulaşılır.
Degerli hemşerim hangi bölge size burda diyen nerelerdir giriş olabilecek alanlar