Mermiye benzer şey bu nedir?

bymechul

Yeni Üye
Mermi olmadığını belirteyim çünkü altı demir yani patlamaz. Bunun ne olduğunu bilebilen var mı?

Edit:boyu bir karışın çeyreği kadar arkadaşlar. Öncelikle şunu anlatayım bunun aynısından toplam 4 tane buldum 3ünğ numune olarak birine yolladım bunu gördükten sonra bu 4 tane olmalı dedi. Ben yalanladım ama tekrar etti 4 tane olduğunu.. Bunu bulduğun yer şöyle şöyle olabilir diye anlattı yani yeri tarif etti evet bulduğum yere uydu. Adam şöyle birşey teklif etti; 4.sünü verip yerini gösterirsem eğer 50 bin tl verecekmiş. Tabi ben kabul etmedim ama o da bunun ne oldugunu söylemedi. Ben mermi olduğunu zannetmiyorum ya siz? Hem bunu bulduğum yerin civarinda birşeyler olabilir mi? (Savaş alanı vs)

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Goruntu itibari ile mermi bu hemde top mermisine cok benziyor.dikkatli inceleyin mazallah bisey olursa sonu husranla biter

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çekirdek ve ağzı uygun kovan yok yakılmış mermidir bu .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bazı yerde mekanda dekor amaçlı altına demir sabitlenmiş olabilir..çok benziyo mühimmat eger değilse bizi mutlu et soyle. yeni bilgilere seviniriz. Ustaa

bymechul

Yeni Üye
Şahsen ben bir süs amaçlı olduğunu zannetmiyorum mermi olursa eğer kesinlikle alanda silah malzemeleri çıkabilir. Çünkü bulduğum yer ermenilerin rusların bol bol savaştığı bir ilimiz

bymechul

Yeni Üye
Bulduğum yeri çeksem ne fayda edebilir?kilise yeri değil mezar yeri hiç değil. Olsa olsa eski bir savaş alanı. Eğer bu kadar teklid edildiyse kesinlikle daha fazla kazanç mevcut olacaktır

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ozaman tek sonuç cıkıyor usta incelenmesi için verdiğin mekan. laboratuvar.. Kalibrasyon. bilimdalı yada ilgilenen teklifi yapanın sektörü mesleği söyle hemen cevabını al burdan. Bence beyin yakmaya gerek yok. tek sonuç boyle çıkar

mayhem

Co Admin
Co Admin
İlginç eminim sende araştırdın görür görmez yazdım mermi olduğunu . Yanlız şöyle bir durum var bak kovanı tutması için kanal ve çıkıntılar var buda ben mermiyim diyor . Farklı ne olabilir benim aklıma bir şey gelmiyor bazı silahlar bastığın zaman tetiğe tek değilde en az 5 tane sallar tek tek atan nadirdir aklıma bir bu geldi :D arkadaşlarda fikirlerini yazar görünce .

bymechul

Yeni Üye
Mesleğini malesef bilmiyorum. Öğrenebilirim belki. Bu şeyin üzerinde birşeyler yazıyor ancak pastan okuyamıyorum acaba temizleyip onu okumaya çalışıp araştırsam mı?