Mezar odaları ustalarim yardım lütfen

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu tip mezarlarda göz yaşı şişesi, küpe, Romada cam bilezik, v.s incik boncuk çok çıkar bazen heykelde çıktığı olmuştur. Tecrübeli Ustalarımız gördüklerinde konuya katılıp daha kıymetli bilgiler vericeklerdir, başının altını, sağ ve solunu yoklamayı unutmayın.

wesli1986

Aktif Üye
Gönul_eri@ ustam derinlik ölçümü 1 buçuk mtr algiladim odanın tavaniyla tabanını ama içeride olcmedim mtremde vardı ama içerideki su buz gibi havada soğuk odayı açınca biraz isindim lakin yinede ufak tefek ayrıntıları detayları inecelemedim aslında o detaylar çok önemli bizim için bilgi ben çubukla odaya doğru gelirim ustam çubuklar göğsüme kapandığı anda geri geri giderim açıldığı yerle odanın sınırını olcerim buzamana kadar hep 50 cm sapmam olmuştur derinlikte ve girişlerde kayma yaşadım 8 yıldır çubuk kullanırım hiçbir makinayada değişmem ayrıca sunuda yapıyorum yürüyorum odaya kapandı çubuklar çiziyorum karşıya geçiyorum yine yürüyorum kapandı çubuklar çiziyorum ve odanın Tor tarafını kenarlarını çizdikten sonra odaya tekrar yürüyorum kapandı çubuklar odanın üzerinde yürümeye devam ediyorum karşı duvarı geçtikten sonra çubuklar boşluk mesafesinde. Çıkınca açılıyor bu da farklı bir teknik ama aynı usul karşı duvarla çubuğun açıldığı yeri olcuyorum mtrajimi alıyorum bidahaki sefere gidince içerdeki suyu toprağı temizleyeyim sonra olucumu yapip sizle paylaşalım ustam çünkü şu topraktan ölçme şansım yoktu

wesli1986

Aktif Üye
Ustam tam girişte karşıdaki şekilde basının olduğu yerde Seki'nin altına doğru bir delik vardı kolum yarıya kadar girdi ama dediğim gibi pes ettim bıraktım çünkü çamur ve sudan birşey görünmüyor ama o delik şüpheli düz bir şekilde baş kısmında Altan giden kol girecek kadar delik olması tuhaf

wesli1986

Aktif Üye
Ayrıca ustam ben çok mezar ve oda açtım tek mezarlardadir sapma oluyo doğuya doğru 30 cm kadar bazen az sapmam oluyo ama çubuk illaki olacak bunada şükür cam algiladim odada heykel algiladim şimdi sen soracaksın heykele nasıl baktın diye orası biraz karışık ustam
hiç karıştırmayalım sarkactaa kullanıyorum ben ben çubukla heykel algiladigim 1 buçuk mtr derinlikte tek oyması olan bir mezar açtım göz yaşı şişesi heykel ve para çıktı tek mezardan bronz heykel ben çubukla derinliği 1 20 olcmustum 1 55 te mezarı açtım yani heykeli çubukla algiladigim gibi buldum ve teyitledim ustam ayrıca sarkacimida teyitlemis oldum

sepetkaya

Editör
Gündüz gidince güzel video çeker atarım ustam sesli anlatırım detaylı Allah razı olsun napalım ya nasip dedik yaradan rabbim çalışanın riskini veriri inşallah 2 3 arkadaşım var çok dardalar icralık ailesi yuvası yıkılacak rabbim biliyo onların için cirpiniyorum bize olmasa da o sabilerin hürmetine inşallah birşeyler olsunda ihtiyaç sahipleri nasipli kişiler nasibini alsin kardeşim
Saygıyı hak eden üstadım, samimiyetine inanarak hayran kaldığım,emektar, yüreği vede gönlü temiz, sevgili kardeşim, neden bilmiyorum ben sana inanıyorum,o yüzden sana bütün kalbimle duğa ediyorum rabbim aklından geçenleri hakkında hayırlı eylesin..Rabbim yardımcınız olsun,muhtaç duruma düşmekten korusun, hepimizi.. anlattıkların heyecan verici, mutlaka bu işi günduz yap,açiklaman sade olsunkı, çok değer verdiğimiz bilgi birikimi vede tecrubesı yüksek ustalarımız inanıyorum sana yardımcı olacaklardır, kolay gele...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ayrıca ustam ben çok mezar ve oda açtım tek mezarlardadir sapma oluyo doğuya doğru 30 cm kadar bazen az sapmam oluyo ama çubuk illaki olacak bunada şükür cam algiladim odada heykel algiladim şimdi sen soracaksın heykele nasıl baktın diye orası biraz karışık ustam
hiç karıştırmayalım sarkactaa kullanıyorum ben ben çubukla heykel algiladigim 1 buçuk mtr derinlikte tek oyması olan bir mezar açtım göz yaşı şişesi heykel ve para çıktı tek mezardan bronz heykel ben çubukla derinliği 1 20 olcmustum 1 55 te mezarı açtım yani heykeli çubukla algiladigim gibi buldum ve teyitledim ustam ayrıca sarkacimida teyitlemis oldum
Ohoo mübarek sen usta imişin biz sana ne anlatıyoruz :) Siz oranın hakkından gelirsiniz biiznillah. Ayrıca çubuk hususunda sizinle istişare ederiz

wesli1986

Aktif Üye
Yok ustam ne ustası estağfurullah rabbimin her insana verdiği akıl mantık enerji sadece bildigim ve elimden geldiği kadar uğraşıyorum rabbim herkese nasip etsin inşallah yanlış sunuda söylemeden gecmeyeyim namazını kılın zikirlerinizi çekin rabbimin en güzel sıfatlarıyla anın isinize başlamadan okuyun dua edin sadece bir ve tek olandan isteyin o herşeyi gören bilen duyandir herşeyin hayirlisini ol bilir biz aciz günahkar onun kapında bir koleyiz ben gicunmak kendimden küçük büyük herkezden birşeyler öğrenmek isterim bilgi paylaşarak faydalı olur senin bildiğin sende kalırsa ne faydası varki rabbim okuyun demiş ölene kadar ömrümüz yetene kadar okuyup paylasacaz ama yaradana sukredin abilerim kardeşlerim namazımızı kılın ibadetlerinizden kalmayın arazi iş güç kazı bunlar engel değil 30 derece soğukta olsa arazide namazımızı kılın çok faydasını görürsünüz benim çubuk kullanmak birşeyler için bilmem kendiliğinden olan bişey değil rabbim müsade etmese ben neyimki bir hiç size tavsiyem bu ustalarim sizinle burayı paylasmamdaki neden havanın soğuk ve kar çamur olması hani boş olursa ugrasmayayim diye sizinde başınizdan kecmistir illaki faydaniz çok olur bana benim faydaniz olacaksa başım üstüne yeriniz var hakkını helal edin kafanızı agrittim

wesli1986

Aktif Üye
Sepetkaya@ kardeşim ustam abim Allah razı olsun birbirimize hep dua edelim ben çocuklarıma süt alamaz evine ekmek alamaz duruma düştüm bilirim o hakları yaradan rabbim en güzel sıfatlarının hürmetine kimseyi düşürmesin arkadaşımın yuvası yıkılacak rabbim yardım etsin diye nsallah bu hafta güzel bir yerle uğraşıyorum buradan ayrı güzel bir yerim var inşallah nasiplendirsin bizi sabilerin hürmetine su arkadaşlarımı kurtarayim derdim bu yaradan rabbim görsün benim maldan mulkte gozum kalmadı ben dustum kardeşim bile bakmadı ama ben sonuna kadar o arkadaşlarımı kurtarmak için elimden geleni yapacam inşallah olsun bunu buraya yazıyorum burada ihtiyaç sahibi kardeşlerime abilerime yardımcı olacak Allah'ım biliyo beni bende biliyorum beni yaradani

Y@vuz

Aktif Üye
Allah gönlüne göre versin güzel yürekli insan

wesli1986

Aktif Üye
Rabbim razı olsun inşallah cümlemizin gönlüne kalbine göre versin bana 1 verirse siz değerli kardeşlerime 1000 versin ihtiyaç sahiplerine benden alsın versin

Dampiel

Aktif Üye
Yok ustam ne ustası estağfurullah rabbimin her insana verdiği akıl mantık enerji sadece bildigim ve elimden geldiği kadar uğraşıyorum rabbim herkese nasip etsin inşallah yanlış sunuda söylemeden gecmeyeyim namazını kılın zikirlerinizi çekin rabbimin en güzel sıfatlarıyla anın isinize başlamadan okuyun dua edin sadece bir ve tek olandan isteyin o herşeyi gören bilen duyandir herşeyin hayirlisini ol bilir biz aciz günahkar onun kapında bir koleyiz ben gicunmak kendimden küçük büyük herkezden birşeyler öğrenmek isterim bilgi paylaşarak faydalı olur senin bildiğin sende kalırsa ne faydası varki rabbim okuyun demiş ölene kadar ömrümüz yetene kadar okuyup paylasacaz ama yaradana sukredin abilerim kardeşlerim namazımızı kılın ibadetlerinizden kalmayın arazi iş güç kazı bunlar engel değil 30 derece soğukta olsa arazide namazımızı kılın çok faydasını görürsünüz benim çubuk kullanmak birşeyler için bilmem kendiliğinden olan bişey değil rabbim müsade etmese ben neyimki bir hiç size tavsiyem bu ustalarim sizinle burayı paylasmamdaki neden havanın soğuk ve kar çamur olması hani boş olursa ugrasmayayim diye sizinde başınizdan kecmistir illaki faydaniz çok olur bana benim faydaniz olacaksa başım üstüne yeriniz var hakkını helal edin kafanızı agrittim
İşte bu adam ne tılsım görür ne cinden korkar tümülüsü alır ters çevirir Allah razı olsun senden.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardeşim Allah razı olsun, noktası noktasına katılıyorum sözlerinise.