MFD sistem alan taramalarin faydalari ve zararlari

slawejE

Member
Kullanıyorum 15 senecik kadar. Amerikan yapımı 98 model.
Dertli etti beni yıllarca..
Bir kaç ay öncesine kadar yüzüne bakmıyordum. Ama test sahası + metallerin toprak altı davranışlarına derinlemesine , ama tekrar ediyorum derinlemesine girince taşlar oturmaya başladı.
Ki bu aleti 15 yıl önce çok başarılı bir is çıkardığı için almıştım.
Sonra mineral manyağı oldum. Köstebeği çevirdi beni vs vs.

Uğraşma diyecekler. Cacık olmaz diyecekler. Boşa kürek çekiyorsun diyecekler.. (kulak asma)
Ama kullanım klavuzunda 3 dalga sistemiyle çalışıyor yazıyor. Bu konuya değinmeyeceğim ama aklında olsun.
Inat et basarili olursun..
Azimle devam o zaman ustam benimde biraz mineral kazmam gerekecek galiba :)

slawejE

Member
ustam bu test için saklayacağınız malzemeleri siz görmeden başka biri saklasın ve her birine numara versin saklayan bilsin noktada ne olduğunu, sonra tekrar deneyin bakalım, aynı sonuçlar çıkacakmı? inşallah başarılı olursun, çubuk işini çözsen daha verimli olur derim, kolay gelsin slawejE
Ustam evde saklı olanları eşim saklıyor zaten ben görmüyorum

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ustam evde saklı olanları eşim saklıyor zaten ben görmüyorum
Bulursun ustam toprak üstündekileri kaçirmazsin. Ne altini ne gumusu birakmaz..ama toprak alti bambaşka bundan emin ol...sana voltaji tutabildiğin kadar yüksek tut demistim ayarlayabildinnu.altin icin 4700 ile 5200 arasi yapmisindir hepsinde bulur dogrumu..gumusun iki tane frekansi vardir 11900 lerde... bunlar bulur ama toprak kalan ve oksitlenince iş değişiyor..bunlari neden yaziyorum kendim yaptim kullandim arkadasim gectigim yollar bunlar sifirdan baslamak yerine belli biryerrden baslaman icindir.bu mantikla calisan cihazlar seni cok yoracak bil..oyuzden metal.yerine bosluk.ustinde dur..ozellikle bosluk olusturup icine farkli metaller birakip o boslugun frekansinda degisiklik oluyormu oluyorsa hangi frekanslarsa bunlari belirle..

slawejE

Member
Bulursun ustam toprak üstündekileri kaçirmazsin. Ne altini ne gumusu birakmaz..ama toprak alti bambaşka bundan emin ol...sana voltaji tutabildiğin kadar yüksek tut demistim ayarlayabildinnu.altin icin 4700 ile 5200 arasi yapmisindir hepsinde bulur dogrumu..gumusun iki tane frekansi vardir 11900 lerde... bunlar bulur ama toprak kalan ve oksitlenince iş değişiyor..bunlari neden yaziyorum kendim yaptim kullandim arkadasim gectigim yollar bunlar sifirdan baslamak yerine belli biryerrden baslaman icindir.bu mantikla calisan cihazlar seni cok yoracak bil..oyuzden metal.yerine bosluk.ustinde dur..ozellikle bosluk olusturup icine farkli metaller birakip o boslugun frekansinda degisiklik oluyormu oluyorsa hangi frekanslarsa bunlari belirle..
Voltajı trafo yardımıyla 300 volta kadar çıkardık boşlukta 700 kullanıyorum bir kaç kere test ettim hayali bir bosluk çiziyorum gibi geldi

Ruzgarbeykoz

Member
Selamun aleykum ustam bende kendim alan tarama yapmak istiyorum sedegor ustanin yaptığı gibi alıcı verici işi gören ama nasıl yaparim bilmiyorum elektronikten biraz anlarım kendimce ama kafamdakileri yapa bilicek elektronikçi yok kendim bir şeyler yapmaya calısıcam bana akıl fikir verebilirseniz sevinirim Mhmt82

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Voltajı trafo yardımıyla 300 volta kadar çıkardık boşlukta 700 kullanıyorum bir kaç kere test ettim hayali bir bosluk çiziyorum gibi geldi
Trafo,
300 volt,
Sanayi ceryanı :)

Elementi atomlarına ayırmaya gidecek sanırım bu iş :)
9 volt yetiyor bana.
(Elektronikten anlamam)

slawejE

Member
Trafo,
300 volt,
Sanayi ceryanı :)

Elementi atomlarına ayırmaya gidecek sanırım bu iş :)
9 volt yetiyor bana.
(Elektronikten anlamam)
Trafosuz da denedim 12v çok yavaş tepki veriyordu onun için özel trafo sardirdim şuan daha iyi tepki alıyorum dönüşler daha net ve daha keskin 13.2 v akü destekli yaptım biraz büyük oldu yanlarından askılı yaptım boynuma asarak dolaşıyorum sadece kare dalga frekansı kullanıyorum suanki sistemde ama pek iyi verim alamadım gibi geldi gerçi daha tespit ettiğim hiç bir yerde çalışma yapmadım bayramdan sonra inşallah çalışma yapcam umudugum sonuç çıkmazsa 3 dalgayı birden entegre etmeye caliscam bakalim deneme yanilma yontemiyle devam etcem bundan sonra

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Trafosuz da denedim 12v çok yavaş tepki veriyordu onun için özel trafo sardirdim şuan daha iyi tepki alıyorum dönüşler daha net ve daha keskin 13.2 v akü destekli yaptım biraz büyük oldu yanlarından askılı yaptım boynuma asarak dolaşıyorum sadece kare dalga frekansı kullanıyorum suanki sistemde ama pek iyi verim alamadım gibi geldi gerçi daha tespit ettiğim hiç bir yerde çalışma yapmadım bayramdan sonra inşallah çalışma yapcam umudugum sonuç çıkmazsa 3 dalgayı birden entegre etmeye caliscam bakalim deneme yanilma yontemiyle devam etcem bundan sonra
Bir usta derdi ki , dalga dairesel olmak zorunda..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Selamun aleykum ustam bende kendim alan tarama yapmak istiyorum sedegor ustanin yaptığı gibi alıcı verici işi gören ama nasıl yaparim bilmiyorum elektronikten biraz anlarım kendimce ama kafamdakileri yapa bilicek elektronikçi yok kendim bir şeyler yapmaya calısıcam bana akıl fikir verebilirseniz sevinirim Mhmt82
Arkadasim aslinda aliexpres ten alacagin bir sonyal jeneratörü isini gorur.sedegor da ondan kullaniyordu zaten..