APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet yaslama kayanın arkasından kapama varmı bakılmalı ve gerek görülürse bir mt.lik hiltiyle boşluk kontrolü yapılmalı ve kulak dediğiniz yerde girişe kapatılmış kayamı diye arkası kontrol edilmeli.
Tabut diye ifade ettiğiniz kayanın üzerinden veya şüpheli gördüğünüz kısmından yine bir mt.lik hilti salmalı
Ekli dosyayı görüntüle 169912

Ve buralarda aynı şekilde kontrol edilmeli ama fotoğraflama çok eksik olduğu için bölgeyi kafamda canlandırıp konuya tam hakim olamıyorum onun için en iyi kararı yine siz vereceksiniz bölgeyi etüt ettiğiniz için ama tüm bu fotolarını paylaştığınız şüpheli yerlerin fotoğraflamasını güzel bir şekilde yaparsanız hepsinide dört bir taraftan,tepeden ve her birinin fotolarınıda gruplar halinde ayrı ayrı açıklayıcı bir şekilde paylaşırsanız inanki nokta tespitler gelecektir
Ekli dosyayı görüntüle 169913

Ekli dosyayı görüntüle 169914

Ekli dosyayı görüntüle 169915

kabakburgiba

Operatör
yerin çok harika,en basiti bence o ayakkabını olduğu birbirine geçmeli yani bağlantılı 3 adet mezarın var ben olsam onlardan başlardım.tuzaklar,tılsımlar,baş belalerın çok.senin tüm bu dertlerine çare olacak tek bir alet var.işlem yap bak,gör.

kabakburgiba

Operatör
tabiki basit diyoruz ama biz fotoda gördüğümüz kadar konuşuyoruz.çıplak gözle görmek başla.profesyonel birisinden yardım alabilirsiniz.kara sizin.

oguzkagan

Bilgili Üye
Hocam ilk calisma yapildigi gun birisi bayıldı 2.calisma gununde sag gozlerde yanma oldu ve kimse bilmiyor nedenini ama durduk yere birakildi calisma. .esrarengiz bir durum olabilirmi bu

The Thing

C*
Süper Moderatör
Harika bir yer ve tuzaklı ,büyük emek gerektiriyor APOLLONUS ustanın dediği gibi hilti ile boşluğa düşmek şu an da en mantıklı yapılacak iş gibi geliyor.
Bayılan arkadaş geçmiş olsun , bayılacak kadar ilerlemişsiniz galiba.Metan olabilir mi?(Tılsım hiç diyemiyecem bile)

oguzkagan

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 169960Ekli dosyayı görüntüle 169961Ekli dosyayı görüntüle 169962

Ustadlar calisma yapilan kaya bu altinda topraktan gorundugu kadari ile kapak seklinde olan daha duz bir tas var isaretledigim yan sirt kismina cekicle vurdugumuzda tam orta kisimlarinda bosluk sesi geliyor lakin cok sert bir malzeme horasan da olabilir diye tahmin ediyoruz ,ayrica alt kisminda isaretledigim yerde topraga bakan kisminda bir insan kafasindan daha buyuk olan bir oyma var oturak taşını andırıyor ,simdiye dek yapilan tum yorumlar icin cok tesekkur ediyorum Rabbim cumlemizi selamete erdirsin inşallah. .(amin)

oguzkagan

Bilgili Üye
Once hayaller ölür sonra ınsanlar der sevdigim bir büyüğüm değerli ustalardan görüş rica ediyorum

oguzkagan

Bilgili Üye
Sayin ustalar buna benzer birsey ile karsilasan oldumu nedir tahmin ettigimiz gibi birseymidir degerli goruslerinizi esirgemeyin lutfen

oguzkagan

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 170090Ekli dosyayı görüntüle 170091Ekli dosyayı görüntüle 170092

Degerli ustalar ve forum sakinleri bi eksigimiz kusurumuzmu oldu kimse bir fikir beyan etmedigine göre belkide boş bir calisma yürütüyoruz: ( lutfen birseyler soylermisiniz degerli abiler

Sirasiyla merdiven isaretli olan kayanin hemen uzerinde tuzakli görünen dev bir tabut gibi kayanin uzerindeki büyük kaya,hemen sol altinda baş büyüklüğünde olan oymalar,sonra hemen sol tarafinda bahsettiğim kaya var ...lEkli dosyayı görüntüle 170093 lutfen Ustadlar bilgi ve görüşlerinizi rica ediyorum

oguzkagan

Bilgili Üye
Sayın kazama ve diger onemli bilgili ustalar belki biraz ısrarcı oldum afedersiniz ,bir fikri olan varsa rica ediyorum lutfen