Minelab GPX 5000 yardım çok acil

mhmt0614

Member
Bu dedektör işi pamuk ipliği gibidir aslında aldığın dedektör iyi bana göre asıl hatan 5000 yerine neden 4800 almadın; 4800 ile 5000 arasında ne fark varda 3-4 bin tl fark ödedin hatan bu işte; bu 2 model arasında size hitab edecek hiç fark yok; evet farkı var ama ilk defa minelab kullanan yada dedektör kullanan birinin farkına bile varmayacağı belkide haberi bile olmayacağı farklar neyse olan olmuş sonuçta elindeki malzeme fena değil umudunu kaybetmeden devam et. kullanım kılavuzları videoları bunları sıkça gözden geçir inşallah başarı elde edersin.
inşallah

jetali

Engellendi
Merhaba beyler, benim tavsiyem titanyum çubuktur. Toz ekle falan da hikaye. Titanyum çubuğum var, Daha önce görüntülü makinanın, Amerikan makinanın,siyanürlü çubuğun, altınlı civalı çubukların bir çok makinanın ölçüp sinyal aldıkları yerde aynen sinyal alıyor. Hatta dikkatli kullanıldığında, bir birine yakın noktalarıda ayıtabiliyor. Daha demin, özel yapım bir makinası olan bir ağabey benim noktamı doğrulamak için geldi. Amerikan Dedektör Firmasında çalışmış birinin yaptığı özel el yapımı makine, benim noktanım 1 metre yanını verdi. Ben titanyum çubuğumun yanıldığını sandım. Meğer 1 metre ara ile 2 nokta varmış. Biri, 2 metre, diğeri 3,5 metre. Makine 3,5 metre olanı gördü. Demek ki, neymin makinalara tonla para vermeye gerek yokmuş. Aynı çubuk diğer yerde bilgisayarlı makinanın oda ve altın görüntülediği yerde de, aynı noktada sinyal aldı. Titanyum çubuğu özel yaptırdım. Firmaya gittim. Aslında titanyum dünyanın en sağlam maddelerindendir. Yamulmaz öyle kolay, ama ben baya kalın yaptırdım hem güçlü çeksin hem kolay zarar görmesin diye. Bir kurşun kalem kalınlığında. Sanırım 8 milim. Görüntülü makinanın oda gösterdiği yerde oda gösteriyor. Altın gösterilen yerde altın gösteriyor. Oda koridor altın her şeyi net bir şekilde tespit edebiliyorum. Ama çubuk kulplu değil yani tutma yeri ayrı değil. Çubuk size değip enerji almalı. Sigara ve Alkol kullanmıyorum ve bildiğim kadarı ile sağlıklı kişilerde iyi çalışıyor. Dişiniz bile ağırmamalı, başınız ağırmamalı, aç olmamalısınız. Çubuk işi radar kullanmak kadar bir sanat. Ama hiç bir şey net derinliği vermiyor bunuda bilesiniz. Derinliği net verse idi, çubuk ve makinalar en kolay yeri kazar başlangıç yapar ve sonra herkes zor yerleri çıkarıp zengin olurdu. Boşa para harcamayın, para harcayacaksanız makinalara değil kazmaya para harcayın ve sinyal bitene kadar tek noktadan devam edin. Bu iş birazda imkan işi, yer altında oda bile bulduk ama altın çıkaramadık :) Çünkü, su tuzakları patladı 3 su motoru yetmedi kazıya devam edemedik. Hele ki roma parası arıyor iseniz, kepçeden gerisi tıraş. Makinalara değil kazılara para harcayın....

D

deniz_efe

Misafir
Ne titanyum çubuklarmış be arkadaş,
bir de video ekleseniz de gözümüz gönlümüz açılsa...

ayhan66

Yeni Üye
üstadlar iş çok gibi makinayı aldığıma pişman oldum benim bu kadar çok yapabilecek tecrübe alabileceğim zamanım yok kendi bölgemde araştırma yapacaktım ama olmadı hiçbir işime yaramadı bu cihaz
hoca bende 5000 almayi dusunuyorum ama bu cihaz karisik deniliyor sen tecrubelerini yaz neyi begenmedin

mhmt0614

Member
hoca bende 5000 almayi dusunuyorum ama bu cihaz karisik deniliyor sen tecrubelerini yaz neyi begenmedin
aga hiç birşeyini beyenmedim sakın o kadar para verme al eline bir çubuk bide ucuz bir makina her türlü işini görürsün sakın bir hata yapıp alma bu makinayı her şeyi çok karışık sekıntılı çözmek ciddi şekilde deneme ve zaman istiyor kimsenin yoktur o kadar zamanı
benm 10. yerim kazıda 10. da da taş çıktı düşün artık nerde buna harcadığım emek :ambivalence:

ayhan66

Yeni Üye
aga cubuk la dese dese kosdu gibi olduh bihdim gayri cubuhlan dolanmahdan

mhmt0614

Member
kardeş ben de çubukta var bu minelab da var. En son 3 gün önce kazdım, anlatayım bari kendime de gülüyorum biz acemiyiz bu işlerde yeni başladık :) şimdi birileri bizim bölgeye gelmiş bi alan tarama tutmuşlar adam benm ortağa işte burda yüzde yüz mezar var içide dolu demiş neyse, ben gittim çubukları da yeni aldım meşhur metin abi çubuğu 004 numara, tuttum çubuğu çubuk deli gibi kapanıyor altınla tutuyorum çubuğuda engelleyemiyorum kapanmasını hafif elektrik de çarpıyor beni. aha dedim buldum bu sefer, hatta bizim meşhur minelabıda tuttum buda ötüyor aynı metal gibi ötüyor
başladık kazmaya 1 metreden taş çıktı :) 25 kilo falan öyle bir taş çıkarttım taşı koydum başka bir yere ulan çubukta deli gibi kapanıyor makinada deli gibi ötüyor makinadan sesi gene gideremedim bütün ayarlarını kurcala aynı... sonuç böyle demek istediğim bak biri 300 liralık çubuk biri 13000 liralık makina aynı görevi yapıyo o kadar çok para harcama bu makinalara
bende bir heves borcun içindeyken bu makinaya para verdim hani inş allah nasip eder bir şey bende gelip buraya yazarım arkadaşlar on numara makina diye...

tncysmn

Aktif Üye
metin abi çubukları. ilk arastrdgmda ve o arkadaşla konuştugumda cubuklarla buyuk işler başaracam dedim. sonra geldi cubuklar çıktık yola arkadaşla şurda hoca var dedi diyo tutuyorum şak kapanıyo abartısız 15 metreden orayı cekıyo neyse kepçeyle 7 metreden boş çıktı. başka bı yere gıttık adam samanlıgın onunde var dediler dedi tuttum gtti samanlıgın onundekı çalıya çektı boş çıktı.taşsız bı arazide tepede bulunan tek buyuk kayaya baktık cektı 4 metrede bıraktık. köyde evımın altında zamanında hoca var dedı dediler 3 metrede taş çıktı. yetêrınce amelelık yaptım.şu an yenı aldıgımz dedektor ile çalışıyoruz bakalım nasip. ama nacizhane fikrimi söyleyım yaşadgımdır kafa nereye cubuk oraya cm şaşmaz yeterkı bak ve surda vardır de. inanın arkadasa dedim gec karsıma sende diye. arkadasta diye düşündüm arkadasa döndü cubuklar ve dedım kı ılerı gerı gez vallahı bıllahı adamı takıp ettıler o gün bıraktım elimden. eline agzına yüz kilo da altın alsan nafıle yok arkadas. şu da var çubukları tutarken nerde varsa oraya gıt dıye düşününce tepkısını hıc gormedm. ama şahsen inanmıyorum artık ve cubukla da bişey bulanı görmedm su yataklarından başka.şimdi makına ile arıyoruz en azından demir de olsa bişey çıkar dedık hiç olmazsa topraktan karşımıza bişey cıksın dedik. umut dünyası allah iyi niyetlı herkesın gönlüne göre versın

D

deniz_efe

Misafir
tncysmn paylaşım için teşekkürler, net ve objektif olmuş.
Demek Metin abi çubukları he mi, iyiymiş,
tıpkı Güzin abla mektupları gibi olmuş.
...
Bu arada çubuk falan hikaye, boş işler aga,
bildiğim tek işe yarar çubuk var onu da dersem ayıp olur ...
:zuhaha:

ayhan66

Yeni Üye
@tncysmn paylaşım için teşekkürler, net ve objektif olmuş.
Demek Metin abi çubukları he mi, iyiymiş,
tıpkı Güzin abla mektupları gibi olmuş.
...
Bu arada çubuk falan hikaye, boş işler aga,
bildiğim tek işe yarar çubuk var onu da dersem ayıp olur ...
:zuhaha:
hocam bu gpxlerin orjinal avustralya yapimi yokmu sifir olan ariyoz yok

nbkdll

Yeni Üye
sayın ayhan66
minelab gpx 5000 kullanıcısıyım kod ile makinenin avustralya malı olup olmadığını kontrol edebiliryorsun sms göndereceksin , doğrulama kodu gelecek ,

kullanamayan arkadaşlar olursa ayar konusunda yardımcı olurum bilginize