Minelab GPX 5000 yardım çok acil

mhmt0614

Member
sayın @ayhan66
minelab gpx 5000 kullanıcısıyım kod ile makinenin avustralya malı olup olmadığını kontrol edebiliryorsun sms göndereceksin , doğrulama kodu gelecek ,

kullanamayan arkadaşlar olursa ayar konusunda yardımcı olurum bilginize
o zaman bana yardımcı olurmusun
bölge bolu çok fazla mineralli kaya ve taş mevcut ayar sürekli bozzuluyor
nasıl ayar öneriyorsun seninde fikrini alalım

S

sercan33

Misafir
Bu dedektör işi pamuk ipliği gibidir aslında aldığın dedektör iyi bana göre asıl hatan 5000 yerine neden 4800 almadın; 4800 ile 5000 arasında ne fark varda 3-4 bin tl fark ödedin hatan bu işte; bu 2 model arasında size hitab edecek hiç fark yok; evet farkı var ama ilk defa minelab kullanan yada dedektör kullanan birinin farkına bile varmayacağı belkide haberi bile olmayacağı farklar neyse olan olmuş sonuçta elindeki malzeme fena değil umudunu kaybetmeden devam et. kullanım kılavuzları videoları bunları sıkça gözden geçir inşallah başarı elde edersin.
Abi bende suan minelab 5000 düşünüyordum ciden fark nedir arasindaki 4800 de derinlik daha fazma diye duymuştum hatta

bermina

Aktif Üye
velox one mı alalım kardeşim. bir alet alacam senin bu yersiz ve abartılı yorumlarınla kafamı karıştırdın. dünyanın en iyi dedektörünü kötüleme. sana yaptığı yanlışı tüm dedektörler yapıyormuş zemin berbat olduğunda. hiçbiri %100 doğru sonuç veremiyormuş. kazık yediğini düşünüyorsan kendi içinde hallet bunu. bilmeyenin aklını çelip te velox a yöneltme. biri 2.000 biri 15.000 tl. köre sormuşlar malın iyisini nasıl anlıyon diye, kör de fiyatını soruyom demiş. :) bence sen reklamdan başka bir şey yapmıyon.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
dostum benim bulduğum taşa çok benziyor seninkiler.. öyle böyle ötmüyorlar bu taşa :)

zazoza

Yeni Üye
oncelikle hayirli olsun dedektorunuz .
minelabi 3 ay kadar kullandiktan sonra yavas yavas tecrube kazanir ve cihazi anlarsiniz . ayarlari olarak fabrika ayarlarinda kullanin ilk etabta stabilizeri 2.3.4 gibi kullanin yoksa cok kucuk metalleri kazmaktan bikarsiniz ayrimi 3.4. gibi alistikca sese ,1 de kullanirsiniz ayrica yuzeyden gelen net sinyaller degil derinden gelen seslere bakin birde vlf dedektor gibi sallamayin gayet yavas arayinki derinden gelen vuvv sesini duyasiniz .gercekten harika bir dedektordur kullanmayi ogrendiginizde kaya altindan tuglalarin altindan cok rahat malzeme varsa alir kesinlikle kacari yoktur .

mhmt0614

Member
oncelikle hayirli olsun dedektorunuz .
minelabi 3 ay kadar kullandiktan sonra yavas yavas tecrube kazanir ve cihazi anlarsiniz . ayarlari olarak fabrika ayarlarinda kullanin ilk etabta stabilizeri 2.3.4 gibi kullanin yoksa cok kucuk metalleri kazmaktan bikarsiniz ayrimi 3.4. gibi alistikca sese ,1 de kullanirsiniz ayrica yuzeyden gelen net sinyaller degil derinden gelen seslere bakin birde vlf dedektor gibi sallamayin gayet yavas arayinki derinden gelen vuvv sesini duyasiniz .gercekten harika bir dedektordur kullanmayi ogrendiginizde kaya altindan tuglalarin altindan cok rahat malzeme varsa alir kesinlikle kacari yoktur .
hocam dediğin gibi stabilizeri 2-3-4 gibi kullandım küçük bir şey kazdırmadı. kafama takılan bu şekilde kullandığımızda ayarı derinde olanları kaçırır mı?
varsa böyle bilmem gereken başka şeyler söylersen çok sevinirim...

ersann

Engellendi
13.000,00 tl verdim metal dedektörü değilmi bu neden ötüyor taşa?
ustam bu makine bir ,,pi,,model yerine gecer ve minerale dayma sinyal verir birde bakir oksidinde de ayni sinyali verir bu makinede ayrim deye bir sey yoktur

mhmt0614

Member
ustam bu makine bir ,,pi,,model yerine gecer ve minerale dayma sinyal verir birde bakir oksidinde de ayni sinyali verir bu makinede ayrim deye bir sey yoktur
Makinanın taşa ötme sorununu çözdüm rahatça ayrım yapabiliyorum
ama o kadar çok zaman ve tecrübe isteyen bir cihaz
benim daha bir sürü eksiğim var
eğer sende de varsa biraz daha sabret kullandıkça çalıştıkça öğreniyorsun

ersann

Engellendi
ustam bende uyle bir makine yok