Örnek Kaya Kasa

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
@Sedegor galiba bana cevap vermeye calistiniz lakin benim yazdigimi okumadiginiz belli once yazdigimi bir okuyun ondan sonra tekrar cevap verme geregi duyarsaniz verirsiniz
Siz degilmisiniz konu paragrafinda 3. Paragrafta buyuk hazinelerin hediyesi oldugu aşikardır diyen ac yazdigini bir daha oku istersen ben kendimi ovmuyorum fark ettiniz umarim niye neden takildiginiz sizleri ilgilendiren bir konu
Kasa hediye vs bunlar halk dilinde kaliplasmis cumlelerdir eger actiginiz buyuk hazine var ve hediyesi var ise yer resmi paylasin ki görsel olsun
Bu arada mujde ve define dediginiz kavram definenin mufdesi olmaz meftahin mali mülkü var ise o olur o da definenin ta kendisidir.yani halk diliyle mezar hediyesidir.
Konuyu cok dagitmak istemiyorum ama kasanin isareti buyuk hazine tumulus hazine odasi mezar odasi vs bunlarin hediyesi definenin mujdesi vs boyle birsey yok benim tavsiyem .

Moderatör tarafında düzenlendi:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sakin Sedegor neden şahsi bir durum aldı konu .

Wise99

Aktif Üye
kızılelma
Bildiklerin doğrudur yanlıştır orasi sana kalmis ama burda ki koni kasa ile alakali birseyler varken sen konu dışı konu acmak burda bilgi aktarımı yapilirken lütfen konu dışı yazilarinla konuyu dagitma varsa bilgin kendi bildigini dogru buluyorsan konu acmak zor degil aç konuyu orda tartisalim bunu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bak Ağa bu adam her yazdığım şeye burnunu sokuyor. Var bi meselesi ama cözemedim. İhtimal o ki eski banlı üyelerden
Sedegor Ustam,
Kızılelma kardaşımız eskilerden değil, yaklaşık bir senedir imkan ölçüsünde sitemize gelir.
Nasıl ki siz bilgi ve tecrübelerinizi paylaşıyorsunuz, o da kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor.

Asıl sorun şurada çıkıyor bu tür formlarda: " Hayır öyle değil böyle deyince." Bu nedenle biz tüm üyelerimize
hangi konu olursa olsun; herkes kendi düşüncesi yazıp bıraksın istiyoruz.
İdeal çözüm değil amma ideal çözüme kavuşuncaya kadar en doğrusu bu.

Geçen günlerde bir kardaşımızın konusu vardı. Resimleri paylaşmış.
Herkes resimlere bakıp doğal dedi lapya dedi. Resme göre hakikaten lapya gözüküyordu.
Ben o şekillerin harici kendi tecrübeme uygun başka işaretler gördüm.
Dedim mezar var.
Hiçkimse çıkıp sen yanlış söylüyorsun bunlar lapyadır, üyeyi yanlış kanalize etme demedi.
Bende kimseye siz yanılıyorsunuz burada mezar var, kardaşımızın nasibine engel olmayın demedim.
Kardaşımız gitti ekibiyle, zemin altı mezar odasını bulup geldi.

Hepimiz birbirimize karşı daha anlayışlı olalım inşallah.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
BulursamKader25 kardeş dediğin dogrudur birebir katılırım. Ancak konuyu baştan oku hatta git diğer konulara bak üye polimige girmek için elinden geleni yapıyor.

Desinki yanlış bu kasa değil yada kasa diye bir şey yok. Biz emin ol susarız. Lakin her konuyu amacından dışarı çıkarma çabası var.

Örnek ben gördünmü bu güne kadar birinin konusuna gidip suyu bulandırdıgımı, gördüğüm bir yanlış varsa açar bir konu kendi bildiğim doğruyu yazarım evet bu yazdığım yanlış da olabilir eksikte olabilir ama bu benim tezim benim görüşüm benim gördügümdür.

Lakin kimsenin konusunu söylediğini carpıtma yoluna girmem.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Yanlış anlaşılmalar olur . kızılelma konulara yazarken daha seçici olucaktır bilerek inadına olmadığını belirtmiştir . Sedegor Anlayışlıdır son mesaj kim olsa dokunur alınır . Başka konularda yada bu konu içinde kırgınlık düzelir diye düşünüyorum .

Eclipse

Yeni Üye
Ben kendimi iyi bir gözlemci olarak tanımlıyorum bu site içim Sedegor ustanın bu sitede kimlere ne gibi bildiler verdiğini tecrübelerini aktardığına defalarca şahit olmuşumdur ve birinin konusuna art niyetle yaklaşıp veya üyeyi demoralize ettiğini görmüş değilim.ve iyi ki var dediğim sitenin usta kalemlerlerinden allah razı olsun. Diğer ustamız kızılelma ile ufak bi fikir ayrılığı olmuş diyelim biz buna art niyet yoktur.iki ustamız da iyi ki varlar sağolsunlar

deli firat

DOĞACI
Her konuda bir yorum olmasıylan kimse bilgi ve tecrube sahibi olmaz ha ne olur daha aktiv görünür belki rengi degişir ama boş ustalar ama gercek ustalar tecrubelerini bakın bilgi demedim tecrubelerini konu açıp paylaştıgında ki bu aklı başında olan herkes için büyük bir şans ve bilgidir bunu degerlendirin bir yere not alın bu işle ograşıyorsanız mutlaka önünüze çıkar bir şekilde lütfen ustalara biraz saygı Bir konuyu begenmedin bildiklerine ters ise yorum yapmamak en iyisi kalın saglıcaklan saygılar selametlen