Oyma balik ve kaplumbaga kafasi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Definecilikte ÜÇLEME, konusunu incele.
3 çınar ağacından başka neler var alanında, bunları tespit et.
Muhtemelen 3 taşı bulacaksın. Bulduğunda 4 cephe yakın uzak manzara resimlerini çekip konuna dahil et.

Yakınlar da yıkık kilise var mı? Kilise var mıymış?

ARtur273

Yeni Üye
Ustam kayanin 3 tarafi da dereyle kesisiyor. Bir tarafi 40mt bir tarafi 30mt bir tarafida 70mt sonra. Cinar agaclari kayanin dereyle kesistigi 30mt mmesafede. Yilin bir kac ayi sular yukselince bu agaclar suyun icinde kaliyor.bu agaclarin govdesini 2 kisi kollari ile ancak sariyor.kaplumbaga kafasi bos bir araziye bakiyor. 70mtre sonra dereyle kesisiyor. Burada da derenin 2 metre yaninda su kaynagi var ve derenin tersine akarak (yaklasik 10mt)tam bu kesisme noktasinda dereye dokuluyor. Dereye dokulme noktasinda yaklasik 20-25cm derinlikte 1x1 mt duz bir kaya var.

ARtur273

Yeni Üye
Cok yakin olmasada 7-8km mesafede yikik klise ve degirmen var. Arastirmalara gore yaklasik 1100 yilindan kalma imis ama kesin degil

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ustam kayanin 3 tarafi da dereyle kesisiyor. Bir tarafi 40mt bir tarafi 30mt bir tarafida 70mt sonra. Cinar agaclari kayanin dereyle kesistigi 30mt mmesafede. Yilin bir kac ayi sular yukselince bu agaclar suyun icinde kaliyor.bu agaclarin govdesini 2 kisi kollari ile ancak sariyor.kaplumbaga kafasi bos bir araziye bakiyor. 70mtre sonra dereyle kesisiyor. Burada da derenin 2 metre yaninda su kaynagi var ve derenin tersine akarak (yaklasik 10mt)tam bu kesisme noktasinda dereye dokuluyor. Dereye dokulme noktasinda yaklasik 20-25cm derinlikte 1x1 mt duz bir kaya var.
Bu bahsettigin kayada bosluk veya metal alviladinmi arkadasim

ARtur273

Yeni Üye
Ana kayanin kendisi ve etrafinda herhangi bir bosluk ve metal algilamadi malesef. Ama bu su kaynagi yakininda yaklasik 5mt derinlikte bi bosluk tespit ettim

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ana kayanin kendisi ve etrafinda herhangi bir bosluk ve metal algilamadi malesef. Ama bu su kaynagi yakininda yaklasik 5mt derinlikte bi bosluk tespit ettim
Bak degerli arkadasim aldigin bosluk duzenli bir boslukmu yani oda tarzindami egerki oyle ise dere yakinsa dereden giris olabilir bunun tespitinede bir bak.. Ayrica isareti kirmadan kaplumbaganin altini ustunu icini disini sagini solunu bir kontrol etsene herzaman altin olmaz dedektor otmeyebilir cubuk gormeyebilir ama yumurtasi vardir siyah olur derler. Mademki baska kaya yapisi belkide biseyi kapadilar belli olur..

ARtur273

Yeni Üye
Bosluk 11x7 mt boyutunda dereye 0 noktasinda su kaynaginin dereye dokuldugu yerde bitiyor.burada da birakin kayayi tas parcasi dahi yok gorunurde.duz arazi. Burda tek kararsiz kaldigimiz nokta su kaynagimi , cinar agaclarimi yoksa ana kaya cevresimi arama yapilmali. Cok kuvettli dedektorum olmadigi icin emin olamiyorum

S:W:A:T

Editör
Dostum iyi bilen birisi baksın derim ben . Sana özelden mesaj attım sanırım okumadın . Bu tip işaretlerde mutlaka bir tünel girişi gibi birşey oluyor 10 metre ve üzeri . Bizim tespit ettiğimiz yerde dümdüz arazi ne alaka dersin ama sonuca baktığın da şaşırıyorsun .

Turko

Uzman
Bırak kaplumbağa yi balık varken ne yapacaksın tospa yi :) balık lar farklı önce balıklar cozulmeli.

Turko

Uzman
Kaplumbağa yarım kırmışlar kolun biri eksik burada gövdesi toprak altında kafa ve kollar dışarda kafayı geriye çekmiş yumurtluyor. Fotoğrafta dal parçası var yada çiçek dalı gibi birşey tam oraya bak yazıları görürsün. Rakamlar verilmiş.

Turko

Uzman
Balıklar ölçü veriyor . Oda dolu boş. Yumurta muhabbeti.