Oyma delikler..yardımcı olurmusunuz

Moneyman

Bilgili Üye
[video=youtube_share;DerawzMogqQ]https://youtu.be/DerawzMogqQ[/video]

[video=youtube_share;QOz_zk183_U]https://youtu.be/QOz_zk183_U[/video]

[video=youtube_share;1q5v6Y2L3ZQ]https://youtu.be/1q5v6Y2L3ZQ[/video]

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ekli dosyayı görüntüle 242869
Kaya bloklar bu şekilde nereden baksanız 4 metre uzunluğunda yan yana dizilmiş arasında boşluk var toprakla örtülü, bu sırada tüm oymalar kuzey batı yönüne doğru duruyor akşam iftardan sonra çizimle de göstereceğim..bu nasıl bir yer böyle anlamış değilim
Anlaamaacak ne var ..mekaanin kralini bulmussun.tadini cikar.donem yemediyse baakirse cok buyuk yer..kralligini ilan edersin.ispite karsi ayik ol

Moneyman

Bilgili Üye
Anlaamaacak ne var ..mekaanin kralini bulmussun.tadini cikar.donem yemediyse baakirse cok buyuk yer..kralligini ilan edersin.ispite karsi ayik ol
Ustam biz kendimizi kaybediyoruz burada o konuda rahatım en azından:) mekanın kralı ama bulamadık bir türlü odayı tüneli ,oruç ta bir yandan belimizi büküyor , bu sefer sağ üst köşede birbirinden bağımsız Kaya yığmalar bulduk o kocaman taşın üzerinde çıkanlar farkettiyseniz bakalım nasip

Moneyman

Bilgili Üye
Evet ustalar yorumlarınızı bekliyorum

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ön görümüzü teyit ettin..ama adım sayıları ? oyma ile merkezi blok bu kısım arası kaç adım?

kaynak

Her Adım 1 metre olacak şekilde düşünürsek yaklaşık 25 adım
Her adım 1 mt değildir, 25'i baz alıcak olursam 18 tekabül eder, evet bir mezar söz konusu "18+4=22" iş bu noktadan sonra değişiyor moneyman kardeşim "22" merkez iki ye ayrılıyor? verileri tekrar gözden geçirmelisin?

Moneyman

Bilgili Üye
Her adım 1 mt değildir, 25'i baz alıcak olursam 18 tekabül eder, evet bir mezar söz konusu "18+4=22" iş bu noktadan sonra değişiyor moneyman kardeşim "22" merkez iki ye ayrılıyor? verileri tekrar gözden geçirmelisin?
Yarın metre ile ölçülerim ondan yana sıkıntı yok:)

kaynak

Yarın metre ile ölçülerim ondan yana sıkıntı yok:)
Kabul edersin ki görselden anlayış bir noktadan sonra tabiri caizse el kol bağlanıyor ,veri lazım bize , dört oyma yapmış bu görünen kısım birde görünmeyeni var :)

kaynak

Veriyi oyma dibinden değilde...Çubuk kullanıyorsan merkezden dene bakalım ne tarafa dönecek? burada bir harf var sistem bununla ilişkili?

Moneyman

Bilgili Üye
Kabul edersin ki görselden anlayış bir noktadan sonra tabiri caizse el kol bağlanıyor ,veri lazım bize , dört oyma yapmış bu görünen kısım birde görünmeyeni var :)
Bu sırada o oymaların arası 15 cm, görünmeyen kısım herhalde bunun matematik kısmı yanılmıyorsam:) peki o 30 tonluk taşlar nedir usta şu forumdan 100 kişi alsak 1 sene uğraşsak onu anca yontarız ama yerine koyabilirmiyiz o şekilde muamma:)

kaynak

Bu sırada o oymaların arası 15 cm, görünmeyen kısım herhalde bunun matematik kısmı yanılmıyorsam:) peki o 30 tonluk taşlar nedir usta şu forumdan 100 kişi alsak 1 sene uğraşsak onu anca yontarız ama yerine koyabilirmiyiz o şekilde muamma:)
Görünmeyen rakamlardan biri 11 dir. 11+ 4= 15 :)