Para mezarlari

SATOR

Yeni Üye
Adresimi vereyim gelmek bu ilmi gerçek anlam da öğrenmek isteyen buyursun gelsin başımın tacıdır.
İfşa niyeti taşıyan mahlukatlardan yeterince gördük samimiyeti ve dürüstlüğüyle kendini kral sananların krallıkları olmadığına da şahit olduk her türlü yalan dolan ve dalavereyle insanların umudunu çalıp çırpıp sömürenler cabası ben gibi sayılı bir kaç arkadaştan öğrendiğini insanlara para karşılığı satanlar geçti ömrümüzden müsterih olun sözlerim samimiyetine dürüstlüğüne inandıklarımıza değil kapımıza dergah yazdık kalıcı da geçicide olsanız bilinki o kapıdan girdiğiniz anda hatrınız yazılmıştır ilim iki ağaç arasını ölçmekle elde edilmez insan denen kitabı okur da yuvam dediği dünyayı dünya gözüyle görmek isterseniz Allah c.c perdeleri kaldırıverir böbürlenmeyi ve kibirlenmeyi hak teala hiç bir anımız da nasip etmesin.

Yaz ulan yazssana ulan niye yazmıyorsun ulan yalan soyluyorsun ulan demekle bildiklerini yazda görelim demek arasındaki tek fark harflerin yer değiştirmesidir.

Gönlüne kırgınlık düşmüş sebebi olduğum ustalar hakkınızı helal edin buralar bize göre değil kime neyi anlatacaksın diyen dostlarımın aksine hala burdayım ve paylaşıyorum yılların birikimini iki satıra sığdıracak bir baba yiğit varsa buyursun gecelerce uykusuz kalma günlerce dağ taş gezme hangi usta daha iyidir kapısını çalalım sonu hüsranla bitsede hepsi uzay çağın da bi biz kök salamamışız meğerse şifreli rakamlar şifreli mesajlar şifreli sözler hiç biri ezber bozamadı hepsinin ortak noktası kendine saygı duyulmasından BÜYÜK USTA denilmesinden hoşlanması (ÇALKAYA28 içimizden biridir şahididir iyi bilir) bizi bir adım ileriye götüremediler yıllanmış şarapşar gibi yıllanmış defineci hikayeleri her yerde aynı hiç değişmedi ama artık öyle değil ve artık öyle olmayacak o devir kapandı.

sanal ortam da herşeyi alenen ve açık yazmak günümüzde malesef pek mümkün değil ancak samimiyetine inandığım arkadaşlar gizli geometri ve yıldızlara çalışın asrolojiye numerolojiye biraz kafa yorun sistem Allah ın yaratmadaki sanatıdır şifreleri gözümüzün önündedir matematiğin içindedir yaşamış her peygambere verilmiş sırlardır gavur bunu nerede kullanacağını iyi biliyor hepsi bu.

SATOR

Yeni Üye
Sayın süper moderatör konuyu açan yakın arkadaşım Çalkaya kendisine ufakta olsa bir faydam olsun istedim kendisi yazdığım cümlelerin anlamına hakimken konunun bu kadar uzaması bana laf dokundurmanızdandır kimseye tamahım olmaz kimseye eyvallahım olmaz kimseyede minnet etmem istediğime istediğimi bildiklerim dahilinde kurallar çerçevesinde yazarım yalandır doğrudur konu sahibini bağlar bir paylaşım platformundayız herkes bilgisi dahilinde yazmaktadır bende aynısını yapmaktayım ötesine geçtiğimi düşünmüyorum emri baki şekilde bildiklerini yaz gibi mesajlar atılması şifreli yazıp aksiyon yaratma çabasındaymışım gibi bi ambians oluşturdu çözülmüş diyen arkadaşlar sözünü ettikleri inanç üzerine gömü sisteminin çözülmüş bir kaç örneğini atmalarını rica ediyorum bizim çalıştığımız istem görsellerde gördüklerinizdir hem inanç hemde yaşamın kendisidr.

D

deniz_efe

Misafir
Konu nereden nerelere kaymış,
@epy ustam özellikle taş işçiliği ve sanatsal eserlere dair yorumlarını zevkle okuduğum sayılı kişilerden birisin. @kabakburgiba ustam senin de farklı bir tarzın var ve gerek yorumlarını gerekse de insani yönlerini sevdiğim
saydığım saygıdeğer bir abimizsin.
@SATOR kardeşimiz de sizden iyi olmasın reelde olmasa da gıyabında hakkında bilgi sahibi olduğum
mütevazi ve kendine özel yorumları olan değerli bir ustamızdır.
Forumda her ne kadar bilgi paylaşımı esas olsa da herkes her bildiğini paylaşmaya zorlanamaz.
Bu durumun bin bir türlü sebebi de olsa üyelere zorla yorum yaptıramayız değil mi ?

@ÇALKAYA 28 ustamız bir konu açmış ve güzel de bilgiler paylaşmış.
Yazdıkları tamamen gerçektir ve üzerinde çalışılmış bilgilere dayanıyor.
Bahsettiği tarzda belgeli bir yere 5 yıl önce gidebilmiş olsaydım mezarın başındaki siyah taşı
ve taşa çakılı metal haçı görmüş olacaktım.
Ve yine kısmet olsaydı ilk etapta müjde tabir ettiğimiz 1. paraya
devamında da 2. paraya ulaşmış olacaktım ama kısmet değilmiş.
Gittiğimde mezar tarumar edilmiş, siyah taş da parçalanmış ve parçaları etrafa atılmıştı.
Taşta çakılı haçı da bizzat gözleriyle gören bir arkadaş ben sormadığım halde bana anlattı.
İlaveten burayla bağlantılı olduğunu düşündüğüm 3. bir noktada kilise parası bulunduğunu
çalışmalarının da sabırla devam ettiğini belirteyim.
Hiç bir şey hikaye değil yani.
Ne sistem ne de sisteme dair yapılan yorumlar.
Ha kişilerin konuyu kavrayışı ve yorumlayışı farklı olabilir ve olması da doğaldır
ama rica ediyorum yapılan yorumlara saygı duyalım ve birbirimizi incitmeyelim.
SATOR ustamızın diğer konulardaki yorumlarını da takip ediyorum.
Yaptığı kaç yorumdan geriye dönüş aldı bilen var mı ? Yok.
Adam daha ne yapsın ?
Ben onun bildiklerini sakladığına inanmıyorum, sorun bilgiye ulaşırkenki sergilenen tavırda.
Arkadaşlar her yerde olduğu gibi sitemizde de ard niyetli çakallar var.
İnceden ortalığı karıştırıp bir kenardan zevkle seyrediyorlar.
Ben adlarını anmam ama onlar bilir benim lafımın kime gittiğini.
Bu sebeplerden lütfen biraz daha hoş görülü olalım diyorum.

kabakburgiba

Operatör
deniz ustam teşekkürü bir borç bilirim.ayrıca çalkaya ustam ile ilgili yazdıklarına üzüldüm,neyse onlar hediyeleri sayılır.olsaydı daha basitti ama.büyüğü sana kalmış.inşallah muvaffak olursun.nasip be arkadaşım.üzme kendini.belki rabbim daha büyüğünü layık gördü nerden bilelim.çalkaya ustam ne derse doğru der.yazdıkları verdiği bilgiler bizlere takdire şayandır.sonsuz teşekkür ederiz.yarin cuma.mübarek olsun.

D

deniz_efe

Misafir
deniz ustam teşekkürü bir borç bilirim.ayrıca çalkaya ustam ile ilgili yazdıklarına üzüldüm,neyse onlar hediyeleri sayılır.olsaydı daha basitti ama.büyüğü sana kalmış.inşallah muvaffak olursun.nasip be arkadaşım.üzme kendini.belki rabbim daha büyüğünü layık gördü nerden bilelim.çalkaya ustam ne derse doğru der.yazdıkları verdiği bilgiler bizlere takdire şayandır.sonsuz teşekkür ederiz.yarin cuma.mübarek olsun.
Saygılar benden olsun abim.
Her şey nasip kısmet işi, veren de alan da Hak Teala.
Cümlemizin cuması mübarek olsun ...

turab42

Member
Gerçekten bu hesaplamalar yapılmıştı evet yapılmış ama bizim gibi avamlarin ulaşacağı yerler değil Ayasofya kullanılmıştır pizza kulesinin dibinde bazlikada kullanılmıştır Vatikan kullanılmıştır vb yerlerde bunlar bizi işi aşar biz ufak tefek yerleri halledelim yeter büyükleri büyüklerimiz alsin

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
saygıdeğer ustalar birbirimizi eleştirirkan saygı ve sevgi halkasından çıkmayalım sator ustamız değerli bir insandır söyledikleri doğrudur rasgele gömü yapılmaz kimisi yüksek matematik üzerine kimisi dinini inanç üzerine değişik yöntemlerle büyük gömüler yapmışlardır değişik sistemler ölçüler kullanmışlardır SATOR ustadan bilgi almak kolaydır aynı zamandada zordur ölçü yoksa resim işaret yön bilgisi yoksa o pek yorum yazmayı sevmez şahsen tanıdığım biridir onunda yoğurt yiyişi ölçüyledir tabii ben kayıt okumayı belge araştırmayı severim öyle çokta üstüne düşüp kendimi telef etmem illaki benim dediğim budur diye ısrarda etmem ilim öğrenmek kötü bişi değil kim biliyorsa onun kapısını çalarız bir adama tüm bildiğini birden anlatmaya kalkarsan karşıdaki insan bişi anlamaz azar azar anlaya anlaya devam edelim herkesin hatası kusuru vardır birbirimizde hata kusur aramak yerine aradığımış şeyle uğraşalım bir satır yazı bir rakam bir harf bir basit işaret bazen bizi sonuca götürür tek mezarlar vede ziyaretlerin sistemi farklıdır tek mezarlar küçük ziyaretler oldukça büyüktür vede zirvededirler onlarda işaret pek bulunmaz kendileri işarettir biz basit olanın peşine düştük diğerininde basit işleri vardır ama sistemi iyi bilmek gerek

1UMUT

Member
Elimdeki belgeler ışığında para saklamak amacıyla yapılmış olan mezarlara özellikle tek mezarlara değineceğim ilk iş bu mezarları tanımak olcak birinci özellikleri adına mutlaka tek mezar denir yatır yada şehit mezarıdır dikili taşlardan birinde mutlaka haç oyma yılan gül kama ok vardır bunlar varsa bu mezar önem arz eder iki yerde malı olur biri basittir 1 metreyi asla bulmaz ikincisi 3 mereye kadar iner

Selam;
Ustam çok güzel bir konuya değinmişsiniz Ziyaret (yatır) diye tabir edilen Etrafındaki Gürgen palamut incir ağaçlarına çaput bağlanılan her sene ilkbahar aylarında adaklar adanılan kurbanlar kesilen bir yer var! bayağı bi yüksek tepe (doğal) ağaçlar arasında etrafı duvarla örülü yaklaşık
6 metrekare içerisinde 2 tane mezar var 1'inci mezar normal bir insanin mezarının yaklaşık 2 katı hemen ayak tarafında 1 adet küçük çocuk mezarı gibi; küçük ziyaret büyük ziyaret diye tabir edilir.
Dikili Taşlarına gelince herhangi bir işaret yok sadece çizgiler var ama onlarda yerin dibine doğru...
Bunlar aklıma geliyor yardımcı olabilme ihtimalimiz varmı? Yada sormak istediğiniz benim hatırlamadığım gözden kaçırdığım sizlerin soruları üzerine hatırlayabileceğim şeyler olabilir...
Teşekkürler...

beyazzadam16

Bilgili Üye
islam dinine uygun mu mezarın yönleri , yani müslüman mezaqrımı öyleyse unut gitsin , değilse de makina tut , bişi yoksa eşeleme sakın bırak kalsın öyle

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
para mezarı islam dinine uygun olabilir adamlar dinimizi bizden iyi biliyorlar resim olursa gerekli açıklamayı yaparım ama ağaçlardan çaput bağlanan ulu ağacın dibine iyi bak orada ağacın dibine doğru sokulmuş bir kaya olacak