Para mezarlari

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ÇALKAYA 28
esselamualeykum
arkadaşımız çok güzel bir konu açmış ve arşivini açmış tercubelerini anlatıyor ne güzel
bırakın kardeşimiz anlatsın ve bilmeyenler öğrensin bilenlerde bilgilerini tazelesin neden konuyu
hep satırıyorsunuz yapmayın yav
devam çalkaya 20 konunu dikkatle takip ediyorum

remuss
senin benim bir konumuda tartışma haline getirdiğini biliyorum
o yüzden seni güzel insan olmaya davet ediyorum

Son düzenleme:

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun kafkaslı ustam ÇOCUK mezarının hem değerli olması oradaki yatırın altına giden basamaklı yerin girişinin olmasıdır çok nadir şekilde az bişi koyarlar

ECE07

Engellendi
Allah razı olsun kafkaslı ustam ÇOCUK mezarının hem değerli olması oradaki yatırın altına giden basamaklı yerin girişinin olmasıdır çok nadir şekilde az bişi koyarlar
Anladım, çok değerli bilgiler, teşekkürler üstadım.

aslan81

Moderatör
Moderatör
para mezarı islam dinine uygun olabilir adamlar dinimizi bizden iyi biliyorlar resim olursa gerekli açıklamayı yaparım ama ağaçlardan çaput bağlanan ulu ağacın dibine iyi bak orada ağacın dibine doğru sokulmuş bir kaya olacak
arşiv için güzel bilgiler emeğine sağlık ÇALKAYA 28

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
diyelim birinden duydunuz rumlar ermeniler göçerken parasını dedesinin mezarına koymuşlar iki bakraçmış tek bakraçmış bir kazanmış vs falan yerdeki mezarlıktaymış hikayesi çok olur bizzat yaşadım iki bakraç para aranan yeri bulduk mezarlık ok su ok 30 adet mezar var 3 gün ayrı ayrı çihazla aradık 80 cm deki mal yok alınmış kanaatine vardık sonra kafayı çalıştırdım dede mezarı deniyordu yani evliya mezarı sorduk tepede evliya mezarı vardı gidip hatırını sorduk birini kazara almışlar etrafını yaparken iyi bir araştırmayla güney tarafında sonuca ulaştık azdı ama bize yetti

Juicho

Member
Bu Yatır dediğiniz , Müslüman mezarımı acaba ? Yatır falan okudum sanki de. Müslüman mezarını açmak kötü değilmi ya :) Yanlış birşey anladıysam yada dediysem kusura bakmayın. Bizdede Bir şehit dediğimiz müslüman biri varda :)

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
rum köyünde buyer dağın zirvesinde her evliya yatır müslüman mezarı değil tabii sahte olabiliyor

sivasli581

Yeni Üye
ustam bu çok degerli bilgileri bizimle paylaşdıgınız için tşk ederim sagolun siden bir ricam olacak bu dede mezarlarının neresine koyarlar veya koydukdan sonra negibi bir işaret veya bir belirti bırakırlar bizdede bir dede mezarı var adı da sarı dede burası bir eşildi ama isan kemikleri çıkmış yanlız buranın bir haritası oldugu söyleniyor bir tenekeye yakın altın oldugu hatta içinde birde heykel oldugu söylendi şimdi dersiniz ki söylentilere aldırma ama gerçek bunlar bu haritası olan kişi almaya gelmiş ama orası müsait olmayınca gitmiş adam şimdide öldü biz burada nasıl bir çalışma yapa biliriz eger yardımcı ola bilirsen sevinirim ustam not [ustam size özelden iki belgesi oldugu söylenen yerler hakında mesaj size ulaşdımı bilmiyorum ]şimdiden tşkr ederim

sivasli581

Yeni Üye
rum köyünde buyer dağın zirvesinde her evliya yatır müslüman mezarı değil tabii sahte olabiliyor
ustam bu çok degerli bilgileri bizimle paylaşdıgınız için tşk ederim sagolun siden bir ricam olacak bu dede mezarlarının neresine koyarlar veya koydukdan sonra negibi bir işaret veya bir belirti bırakırlar bizdede bir dede mezarı var adı da sarı dede burası bir eşildi ama isan kemikleri çıkmış yanlız buranın bir haritası oldugu söyleniyor bir tenekeye yakın altın oldugu hatta içinde birde heykel oldugu söylendi şimdi dersiniz ki söylentilere aldırma ama gerçek bunlar bu haritası olan kişi almaya gelmiş ama orası müsait olmayınca gitmiş adam şimdide öldü biz burada nasıl bir çalışma yapa biliriz eger yardımcı ola bilirsen sevinirim ustam not [ustam size özelden iki belgesi oldugu söylenen yerler hakında mesaj size ulaşdımı bilmiyorum ]şimdiden tşkr ederim​