Şakül kullanıcıları buraya (ar-ge)

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
bende diyorumki ustam bu çalışmaların temelini ben yapmadım...burda yazdığım döngüler ip boyları benim bulduğum değil bazı ustalar tarafından argeleri yapılmış olanlardır..bende elde ettiğm bilgi ve verileri çalışarak doğruluğunu kontrol ettim..
anladım teşekkür ederim..

Değerli ustam bu altında 15 ila 40 arası dönüş olacak.. Bunu biraz açıklarmısn öğrenme aşamasındayım... Şimdilik farzetki ben arazideyim altın varmı bu alanda evet dedi hangi yönde dedim mesela 5 mt ileriye götürdü noktanın üstüne geldiği zamanmı 15 - 40 defa dönmesini mi bekliyecem teferuatlı açıklarsanız sevinirim teşekkürler

Mhmt82 sorulara cevap alamadık yardımcı olurmusunuz bilgisi olan varsa... Şakül altının üstüne geldiği zaman mı şu kadar tur atarsa altındır şu kadar atmasa değildir öyle bir kaide varmı kabakburgiba ustam sizi de buraya alalım

furkan6560

Member
Bence mümkün her nesnenin olduğu gibi elmasında bir frekansı var

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
şakül konusu çok ilginç ve detay istiyor... Herkesin kafasında bir sürü soru olmuş kimse tam cevabı alamamış bende de aynı sıkıntı var şöyle ki;
1-İpin cinsi var mı--->polyester,pamuk,zincir bunlar herhangi biri mi veya nedir?
2-İpin toplam uzunluğu ne olmalı?
3-şakül dönüş yönü nedir? saat veya tersi mi?
4-şakül kendi mi dönüyor yoksa ip ile beraber dairemi çiziyor ya da biz mi dönderiyoruz?
5-ilk tespit nasıl farkediliyor? malzemeyi algılayınca sağa sola mı sallanmaya başlıyor, mıknatıs tutulmuş gibi birden kaskatı mı kesiliyor?
6-şakül içine veya ipe veya elimize aramak istediğimiz materyali koyuyor muyuz?
7-şaküle neodyum mıknatıs takılıyor mu?
8-şakül ün ucu ile toprak arasında ne kadar mesafe olmalı asgari/azami?
1-ipin cinsi perdelerdeki strafor ipleri varya boncuklu onlar güzeldir.esneme yapmaz tutması kolay olur.
2- 80 cm yeterlidir.
3-saat yönüdür.denemeyi yapabılırsin.
4-şakül ilk önce alan tarar ufak daire çizer.daha sonra atım yapar ip boyu olan metaryelden nerde varsa o alanlara atım yapar sonra ilk atım yaptığı yere atıma başlar.üstüne geldiğinde dairesel olarak döngü başlar.şakül iple beraber döner.
5-4 te yazıyor..
6-bahsettiğimiz ip boylarını ayarlaman ywterli..
7-neodyum takmak yerine direk neodyum şakül kullanablırsın.altınla ilişiği iyidir..
8-ip boyları ayarlaman yeterli olur.şakülün yerden yüksekliği değil şakülle elinin arasındaki ipin boyu önemli..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Keskingöz üstat elmasta dediğin gibi bir taş diğer taşlarda şakülle bulunaliyor..
aa be ustam minarelde toprak taş ama milletin anasını ağlatıyor.cubuklar şaküller cihazlar hep onu buluyor :) :)

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@Keskingöz üstat elmasta dediğin gibi bir taş diğer taşlarda şakülle bulunaliyor..
aa be ustam minarelde toprak taş ama milletin anasını ağlatıyor.cubuklar şaküller cihazlar hep onu buluyor :) :)
güzel ustam. Bağlar farklı biraz fizik kanununa giriyor iş.
Mineralde küçük düzeyde metaller var taş toprak içinde frekans yayan. Çubuklar ona gider.
ama elmas frekans yaymadığı için o dediğin olmuyor.
O yüzden ısrarla şakülün çalışma mantığını sordum.
günümüz çok gelişmiş milyon dolarlık cihazlar dahi Elmas maden şirketlerini yanıltırken şakül ile Elmas tespiti yapıyorum diyene şöyle tebessüm ile bakarım amma kesinlikle bulamaz diye de kapıyı kapamam.
olabilir diye de açık kapı bırakırım.

avcıkartal1

Aktif Üye
altının frekansı 68 mhz dir bunu asla unutmayın. Denendi.

kabakburgiba

Operatör
@Mhmt82 sorulara cevap alamadık yardımcı olurmusunuz bilgisi olan varsa... Şakül altının üstüne geldiği zaman mı şu kadar tur atarsa altındır şu kadar atmasa değildir öyle bir kaide varmı @kabakburgiba ustam sizi de buraya alalım
beni b ulaştırmayın.yaza yaza b ıktım artık.hepsi eski konularda var.öğrenmek isteyen bulur okur.affınıza sığınıyorum.

@Keskingöz ustam şakülün çalışma prensibi heryerde var tekrar etmeye gerek yok. :)
evliysen yengenin tek taşıylada dene istersen.. :)[/QUOTE Mhmt82 kardeşim.niye sormuyorsun.elmasın inç değeri yokmu.niye cevap vermiyorsun.biz frekansla çalışmıyoruz diye.aah gardaşım ahhhh.:apologetic:
Nerede var ustam link yazarmısın... İp boyunu tam çözemedim altın için 50 cm olsa ne olur 72,5 cm olsa ne olur birde şu devir sayısı...uzun uzun Anlat bildiklerinide öğrenelimdaa bunu öğrenmek isteyen arkadaşlar burdan faydalansın