Şehmuz abi

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Valla ustam ne desem bilemedim geçmiş olsunmu diyelim allah kurtarmışmı diyelim verilmiş sadakanız varmış dönüşü hayırlı olur inşallah hakkınızda hayırlısı

Şirvan

Operatör
Valla ustam ne desem bilemedim geçmiş olsunmu diyelim allah kurtarmışmı diyelim verilmiş sadakanız varmış dönüşü hayırlı olur inşallah hakkınızda hayırlısı
Saol ustam onlar bizden kurtulduklarına sevinmiştir

Şirvan

Operatör
Ustam melekler arşı taşırken yoruldukları zaman söyledikleri bir ayet vardır onu okurlar ve allah tarafından bir kuvvet gelir

Şirvan

Operatör
Daha sonraki günlerde dağdan beni fılattıklarını anlatacam NURUM52 usta

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Ya hocam boş islerı bırakın . Maşallah betimlemeler de usta bir masalcı gibi.

Yok para basan ceket varmış da, yok bi açmış gözünü yol bitmiş de yani yapma abicim.

Saidi Nursi dediğin kendini peygamber sanan , Allah ın onu görevlendirdiğini iddia eden bir meczuptur.
Ayrıca memleket düşmanı bir haindir.

Bi de şunlara inaniyosunuz arkadaşlar yapmayın nolur ya.

Arkadaşım bu laflar bizemi geliyor inanıyoruz diye çevremde o kadar çok yaşanmışlık varki dünyada her şey olabilir bir örnek benim kayınpederin babası bir gece cama çıkar tabi köyde otururlar o zamanlar ve evin bahçesinde buğdayın içinde altında beyaz atıyla bir zat dolanıyor adam silahını alır camdan ateş etmeye başlar denk gelmez ama atlı bir anda ortadan kaybolur sabah kalkarlarki bütün tarla dümdüz ve öylene kalmadan tarla ayağa kalkar ve o yıl hiç olmadık kadar çok belki on tarlalık buğday alırlar daha bir çok örnek var uzun uzun yazmaya gerek yok istemeyen inanmaz kimse bir çıkar uğruna yapmıyor bunu sonuçta yalansa anlattıkları günahı kendine

Şirvan

Operatör
Senin düşüncelerin seni bağlar said nursi hakkında konuşurken önce bir kitablarını oku öyle yorum yap sen inanasın veya inanmayasın diye burada birşeyler anlatmıyoruz yaşadıklarımızi anlatıyoruz .said nursi kendini hiçbirzaman peygamber sanmamıştır aksine allahın emirlerini yasaklarıni varlığını birliğini peygamberimizi s.a.v efendimizi tabiatı var oluşu hem ilmi hem fenni bir şekilde siz feylesoflara çok güzel anlatmıştır. Dreamcatcher

Son düzenleme:

PReSCoLD

Yeni Üye
Ustam siz ermişsiniz Maşallah imanınız sağlam keşke ben dahil herkes sizin gibi olsa..

Blackjest

Member
Abi anlattıklarınızı şevkle okudum , olaylardan bazılarını yakın buldum, zannımca birilerinin üzerinize bu varlıkları musallat etmeye calıştığı kaatindeyim, yaratılanların üstünü olan insanoğlu, Yaradan ını nekadar severse okadar kuvvet bulur kendinde. İnşaallah doğru yolda muvaffak olursunuz, Selamun aleykum.

Acemikurt10

Member
Şirvan ustam yazdıklarınız dan ürkmedim desem yalan olur sizin imanınız kuvvetli bide kalp gözünüz açık herhalde allah doğru yoldan doğruluktan ayırmasın bazı olayları yaşamak herkeze nasip olmaz belkide siz sınandınız Allah cc biz aciz kullarını tüm kötülüklerden korusun amin selametle

Şirvan

Operatör
Abi anlattıklarınızı şevkle okudum , olaylardan bazılarını yakın buldum, zannımca birilerinin üzerinize bu varlıkları musallat etmeye calıştığı kaatindeyim, yaratılanların üstünü olan insanoğlu, Yaradan ını nekadar severse okadar kuvvet bulur kendinde. İnşaallah doğru yolda muvaffak olursunuz, Selamun aleykum.
Aleykumselam amin inşallah

timur964

konularim
emeğinize sağlık çıkarılacak dersler ver çok sürükleyici olmuş teşekkürler