Şehmuz abi

Kristof34

DogacıyıZ
Şimdi konuyu okudumda Sadri Alışık bir dönem yeşilçamda bir film çevirmişti Şalvar Bank diye o geldi aklıma. Allah aşkına bu tarz konuları nerden buluyorsunuz? Tamam bazı şeyler var Allah bazı kullarını biraz daha üstün tutmuştur sebebi takva yönünden diğer kullarından daha üstün görmüştür ve o yönde bazı imkanlar sunmuştur onlara lakin ceketinin cebinden mark çıkarsın diye degil!!! O ne Allah aşkına niye mark? Bu zat Allah dostu ise yardım etmesini anlarım gıda erzak üst baş bunlar güzel yardımlar tamam da kuyumcudan altın almak karsılıgında mark vermek bunlar neyin kafası? Allah dostunun kuyumcuda isi ne? Cebinden niye mark cıkıyor bu zat-ı muhteremin? Bırakın gerçek dışı hikayelerle milletin aklını bulandırmayı!!! İnsanlarımız bu konularda aç ve merak sahibi lakin bu konuların özellikle icerisinde şer odaklı muhabbetler barındıran bu gerçege uzak muhabbetlerin burada yapılmasından çok hoşnutsuzum. Tarihte o kadar önemli zatlar ve hikayeleri varken bu Şehmuz abi olmamış. Şirvan usta bu konuyu nihayete erdir kapatalım artık fazla gereksiz bir konu haline geldi.

ÖMER HATTAB

Editör
Bazı arkadaşlar bir çok üyeyi karşısına alarak neyin mücadelesini veriyor anlamadım
ustamız başından geçtiğini söylediği bir olayı anlatmış
insanlarda buna rağbet etmiş okumuşlar,hit i onu gösteriyor
beğenirsin beğenmezsin beğinirsen beğeni butonunu tıklarsın
beğenmediysen yirmi üç bin konu var yine butonunu bunların üzerinden birine tıklar
beğendiğin konuya geçmiş olursun,olay bukadar basit
neden insanların değer verdiği el üstünde tutuğu bırak Türkiyeyi dünyadaki alimler tarafından
çağın müçtehidi olarak gösterilen ölmüş bir şahsiyete ve onu sayanlara hakaret ediyorsun
fetullahın Allah belasını verdi,daha beter olur inşallah,bu şahsiyetle yanyana getiriyorsun
saidi nursi ona icazetmi vermiş benim yolumu takip etmi demiş,
hayin oğlu hayin herşeyi suistimal ettiği gibi bunuda suistimal etmiş
özünda saidi nursiyi kürt diye hiç sevmez bunu bilenler bilir,bir vatan hainiyle
alim zahid vatanı için savaşmış ruslara esir düşmüş birinemi hakaret ediyorsun
o ki cumhuriyetin ilk yıllarında şehsaid tarafından ayaklanmaya çağrıldığında
ben osmanlı paşalarına silah sıkmam diyip,harekete katılmamıştır
bundan dolayıda sürekli eleştirilmiştir
dolayısı ile bu alim şahsiyet sizin ifade ettiğiniz bu yakıştırmalardan ve hakaretlerden beri birisidir
kınanacak birşey varsa kendi nefsimizi kınıyalım.

'Ben nefsimi temize çıkarmam; çünkü nefs, Rabbimin merhameti olmadıkça, kötülüğü emreder. Doğrusu Rabbim bağışlayandır, merhamet edendir. yusuf 53

Son düzenleme:

Şirvan

Operatör
Kilit olan konu açıldı o kadar yazdik herkes fikrini söyler ama konuya yorum gelsin lutfen saygi cercevesinde

Şirvan

Operatör
Adam 21 sene sonra seni görmeye geleceğini söylemişti. Durum nedir ustam?

Sevgiler.
Gelen yok henüz ama herhalde bu sene doluyor olması lazim kasim ayı gibi tam bilmiyorum belki 1 sene yanilabirim oğlum ozamanlar 2..3 yasindaydi yani olay 96 veya97 olmali 2017 veya 2018 de bakacağız artık

Şirvan

Operatör
Ayetelkursi okumanin getirdiklerinide anlatayim o vakit

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Gelen yok henüz ama herhalde bu sene doluyor olması lazim kasim ayı gibi tam bilmiyorum belki 1 sene yanilabirim oğlum ozamanlar 2..3 yasindaydi yani olay 96 veya97 olmali 2017 veya 2018 de bakacağız artık
Ustam benim aklıma bir şey geliyor ama söylemeye dilim varmıyor. Yani o zamanlar adam bunu söylediğinde yirmi bir yıl daha yaşacağının garantisi verilmiş oluyor. Sonrası meçhul. Allah gecinden ve hayırlısından versin.

Sevgiler.