Şehmuz abi

R

remuss

Misafir
Ya hocam boş islerı bırakın . Maşallah betimlemeler de usta bir masalcı gibi.

Yok para basan ceket varmış da, yok bi açmış gözünü yol bitmiş de yani yapma abicim.

Saidi Nursi dediğin kendini peygamber sanan , Allah ın onu görevlendirdiğini iddia eden bir meczuptur.
Ayrıca memleket düşmanı bir haindir.

Bi de şunlara inaniyosunuz arkadaşlar yapmayın nolur ya.
Asi baskaldiran devlete olmadık ihanet eden şu anki fetullah guleninde izinden gittiği sa.it mi o :) isyancı isyankar Nursi

R

remuss

Misafir
Arkadaşım bu laflar bizemi geliyor inanıyoruz diye çevremde o kadar çok yaşanmışlık varki dünyada her şey olabilir bir örnek benim kayınpederin babası bir gece cama çıkar tabi köyde otururlar o zamanlar ve evin bahçesinde buğdayın içinde altında beyaz atıyla bir zat dolanıyor adam silahını alır camdan ateş etmeye başlar denk gelmez ama atlı bir anda ortadan kaybolur sabah kalkarlarki bütün tarla dümdüz ve öylene kalmadan tarla ayağa kalkar ve o yıl hiç olmadık kadar çok belki on tarlalık buğday alırlar daha bir çok örnek var uzun uzun yazmaya gerek yok istemeyen inanmaz kimse bir çıkar uğruna yapmıyor bunu sonuçta yalansa anlattıkları günahı kendine
Hem adama sıkın sonra tarla bereketlensin :)
10 yıl kuraklık olmasi lazim demekki si kan yarıyor kardeşim :) :))))

R

remuss

Misafir
Beni maruz görün
İnananlar a saygım sonsuz lakin
Bence yalan dolan safsata
Allah yazarken allah yazan birisi dikkatsiz olamaz
Bu mertebeye ermiş insan zaten ANLATMAz!
Anlatsa o mertebeden rütbesi sökülüp atılır
Çok konuşan çok çok anlatır diyeyim kimse kusuruma bakmasın :)

R

remuss

Misafir
Aynen o biraderim. 31 mart ayaklanmasında payı olan , muskanlar katledilirken , evleri yagmalanirken İngilizin safında onları koruyuculuğundan yapan deli said. Vay efendim Kur'an daki Nur Sûresi ondan bahsediyormuş.

Nurcuların ayrıldığı kollarda biri de ve en güçlüsü de bu fetoculardir. Amaçları her daim gerçek dışı hikayelerine inanıp bu delilerin devlete , millete zarar vermektir.

Cumhuriyet düşmanı ama neyin de savunucusu oldukları belli olmayan sapık tipler. Fetullah ben peygamberi gördüm rüyamda diyor hatta Allah ı gördüğünü söylüyor. Var sen gel hesabet bu deliyi işte. Millet de buna inaniyor. Arkadaş peygamberin yüzü nü bilen var mı ne belli senin Osman dayıyı görmediğin ? Ayrıca Allah ı peygamber görmemiş sen nasıl gördün diyen yok. Yalanlarina kaynak ve kılıf yapıp , inandırıcı kılacaklar ya işte.

Bunlar her daim akıl ve Kur'an dışı (ki birşey Kur'an dışı ise akıl dişidir zaten) , vatan ve devlet karıştı olmuş, her daim düşmanın en sadık köpeği olmuştur.

Geldikleri noktayı gözümüzle gördük zaten.

Yani derler ya hoca uçmaz , müritleri uçurur diye o hesap. Şeyh şıh böyle şeylere takılmayın arkadaşlar.
Din Allah ile kulu arasindair. Allah size ben size sah damarinizdan daha yakınım demiyor mu? Bitti işte böyle uçan kaçan islere aldanmayalim.
Eyvallah bu ülkenin okuyup araştıran insanları
Koru körüne Çobansiz gudulmem diyen koyunlara inat
Eyv kardeşim

R

remuss

Misafir
Aynen o biraderim. 31 mart ayaklanmasında payı olan , muskanlar katledilirken , evleri yagmalanirken İngilizin safında onları koruyuculuğundan yapan deli said. Vay efendim Kur'an daki Nur Sûresi ondan bahsediyormuş.

Nurcuların ayrıldığı kollarda biri de ve en güçlüsü de bu fetoculardir. Amaçları her daim gerçek dışı hikayelerine inanıp bu delilerin devlete , millete zarar vermektir.

Cumhuriyet düşmanı ama neyin de savunucusu oldukları belli olmayan sapık tipler. Fetullah ben peygamberi gördüm rüyamda diyor hatta Allah ı gördüğünü söylüyor. Var sen gel hesabet bu deliyi işte. Millet de buna inaniyor. Arkadaş peygamberin yüzü nü bilen var mı ne belli senin Osman dayıyı görmediğin ? Ayrıca Allah ı peygamber görmemiş sen nasıl gördün diyen yok. Yalanlarina kaynak ve kılıf yapıp , inandırıcı kılacaklar ya işte.

Bunlar her daim akıl ve Kur'an dışı (ki birşey Kur'an dışı ise akıl dişidir zaten) , vatan ve devlet karıştı olmuş, her daim düşmanın en sadık köpeği olmuştur.

Geldikleri noktayı gözümüzle gördük zaten.

Yani derler ya hoca uçmaz , müritleri uçurur diye o hesap. Şeyh şıh böyle şeylere takılmayın arkadaşlar.
Din Allah ile kulu arasindair. Allah size ben size sah damarinizdan daha yakınım demiyor mu? Bitti işte böyle uçan kaçan islere aldanmayalim.
Eyv kardeşim
Bunların peygamberi de yok dini de bunlar yeni bir din peşinde .

R

remuss

Misafir
Senin düşüncelerin seni bağlar said nursi hakkında konuşurken önce bir kitablarını oku öyle yorum yap sen inanasın veya inanmayasın diye burada birşeyler anlatmıyoruz yaşadıklarımızi anlatıyoruz .said nursi kendini hiçbirzaman peygamber sanmamıştır aksine allahın emirlerini yasaklarıni varlığını birliğini peygamberimizi s.a.v efendimizi tabiatı var oluşu hem ilmi hem fenni bir şekilde siz feylesoflara çok güzel anlatmıştır. Dreamcatcher
Al kitabını oku ingiliz yamaginin
Yada al fazla uzağa gitme amerikan uşağı fetonun kitabını oku zihinler aynı tarihler tekerrür den ibaret .

Şirvan

Operatör
Eyv kardeşim
Önce saidleri karıştırma cahil cüvelekler okuyun araştırın sizin bahsettiğiniz şeyh said dir . Said nursi ile alakası yoktur. Fetoşunda nurcularla hiçbir alakası yoktur bunuda böyle bilin. Bir bilene sorun öyle yapın yorumlarınizı.gerci şeyh saidinde mevzusu tartışılır ama yeri burası değil.

R

remuss

Misafir
Önce saidleri karıştırma cahil cüvelekler okuyun araştırın sizin bahsettiğiniz şeyh said dir . Said nursi ile alakası yoktur. Fetoşunda nurcularla hiçbir alakası yoktur bunuda böyle bilin. Bir bilene sorun öyle yapın yorumlarınizı.gerci şeyh saidinde mevzusu tartışılır ama yeri burası değil.
Sanirim sizin bir araştırma yapmanız gerekiyor :)
Google a yazarsan öyle çıkar :)
Okuyacaksin araştıracaksin google dan değil ama :)

Son düzenleme:

AyazEfe

Aktif Üye
S.a hikayeler cok guzel Şirvan ustadan birebir de dinledim burdada okudum yazan elleri dert girmesin saygilarimi sunarim.
Burasi define sahbeti konu doga ustu olaylarla baglantili konudaki kisilerin ilgisi veya hikayesinde gecmisten isimler yazilmis olabilir. Mevzu o isimleri tartismak degildir hepimizin dusunceleri farkli bunu tartismaya gerek yok ama ortak noktamiz tarihi eserler ve yer alti bunlar harici burasi isimleri ve tarihi tartismanin savunmanin yeri degildir ve olmamalidir.
Hepimiz farkli memleketten olmamiza hatta birbirimizi gormeden muhabbetimiz olduguna ragmen burda konu disinda birsey tartismak yakismaz bizlere. Umarim devam etmez. Ortak noktalarimizi konusalim tartisalim ama isimler burda tartisilmasin herkezin yeri ayridir burda ve herkez degerlidir. Birbirimizi uzmeyelim ve tartisilan konuyu kapatalim. Şirvan ustamiz yasadigini anlatmaya devam eder umarim biz okuruz saygi duyariz olmasi gereken budur

ll Shadow ll

Aktif Üye
Usta yüreğine sağlık insan her dakika sınav altında bak yine sınavın başladı sen yazıyorsun beyni almayan hem inanmıyor hem tasliyor sabretecez mecburen. Dün hadis yok diyen bu gün ALLAH rasulunun ALLAH i görmediğini idda etti ya daha da lafım yok. Müslüman olmayan bir 3 harfliler den daha tehlikeli bunlar.
Yüreğine sağlık

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Hem adama sıkın sonra tarla bereketlensin :)
10 yıl kuraklık olmasi lazim demekki si kan yarıyor kardeşim :) :))))

İnanmak zorunda deyilsin ben sadece çevrede mantık dışı bir sürü olayın olduğunu söylemek istedim kendi başıma geleni yazmadım bile kimin ne olduğunu yaratan biliyor sizin onay vermenize gerek yok

Şirvan

Operatör
Sanirim sizin bir araştırma yapmanız gerekiyor :)
Google a yazarsan öyle çıkar :)
Okuyacaksin araştıracaksin google dan değil ama :)
Bizim zamanimizda google yoktu şimdilerde var biz bu tecrübeleri sizler gibi bilgisayar başında öğrenmedik. Senin said dediğin said nursi ye atatürk mebusluk verdi bir müddet bu mebusluğu yaptı . O dönemlerde seyh sait ayaklanmasi dedikleri olay ermenilerin tezgahıydi ama boşversen anlatsamda şartlanmıssın saidnursi bir mektup yazar şeyh saide durumu anlatır bunların oyununa gelme der daha anlatimi gerçi bunları google da bulamazsın. İş işten geçmiş mevzuyu şeyh said ayaklanma çıkardı diye mebuslarmeclisine iletilir öyle birşey yokta neyse sonra asarlar adami. Said nursi hz de benim asil işim mebusluk değil imanı kurtarmak der istifa eder iman neşriyatlarını yaymaya başlar bu sebebtende ömrünün çoğunu mapus damlarında geçirmiştir. Anlatılacak çok şey varda dedikya yeri burası değil.