Selamunaleykum Arkadaşlar Görus ve Kıymetli Yorumlarınızı Bekliyorum

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Scurty ustam sunagin derinligi hakkinda bir bilginiz varmi

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Peki tesekkurler kardesim kolay gelsin. Selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün Aleyküm,

Kıymetli ustam, bence bu figür YILAN.
Sunak denilen şey sunak değil.
Hal bu olunca size düşen bu yılana ait gömünün bulunduğu odayı bulmaktır.
İskambil kağıdı gibi dizilmiş kayalar dediğiniz yer giriş için uygun.
Cihaz veya çubukla teyidi gereklidir. Giriş orası değilse, bu yılana yakın tek duran anakaya altı olabilir.

Yılan figürüne ait gömü sisteminin işçiliği çok ağır olur. Derindedir. 7-21 metre arası olabilir.
İlerlerken istikameti kaçırmamak gerekir. Tespitler bitmeden işleme geçilmemesi lazım.
Yanlış ve eksik tespitten dolayı emekler heba olur. İş bitmez, süreç uzar durur.

Ya Nasip
Kolay Gelsin.

Hediyesi yakınında bir taşın yaklaşık 70-90 cm. altında olur genelde, amma bu sefer kendisinde gözüküyor. Gırtlak kısmına dedektör tutunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 144798

Burada odayı ve girişi vermiş gibi. Çevresinde giriş kontrolü yapılmalıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 144799

Bu Bence sunak değil. Kayanın tamamını görüp netleştirmek lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 144800

Bu kayaların altından bir giriş olma ihtimali çok yüksek. Ancak yılana ait giriş olmayabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 144801

Scurty

Member
Selamün Aleyküm,

Kıymetli ustam, bence bu figür YILAN.
Sunak denilen şey sunak değil.
Hal bu olunca size düşen bu yılana ait gömünün bulunduğu odayı bulmaktır.
İskambil kağıdı gibi dizilmiş kayalar dediğiniz yer giriş için uygun.
Cihaz veya çubukla teyidi gereklidir. Giriş orası değilse, bu yılana yakın tek duran anakaya altı olabilir.

Yılan figürüne ait gömü sisteminin işçiliği çok ağır olur. Derindedir. 7-21 metre arası olabilir.
İlerlerken istikameti kaçırmamak gerekir. Tespitler bitmeden işleme geçilmemesi lazım.
Yanlış ve eksik tespitten dolayı emekler heba olur. İş bitmez, süreç uzar durur.

Ya Nasip
Kolay Gelsin.

Hediyesi yakınında bir taşın yaklaşık 70-90 cm. altında olur genelde, amma bu sefer kendisinde gözüküyor. Gırtlak kısmına dedektör tutunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 144798

Burada odayı ve girişi vermiş gibi. Çevresinde giriş kontrolü yapılmalıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 144799

Bu Bence sunak değil. Kayanın tamamını görüp netleştirmek lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 144800

Bu kayaların altından bir giriş olma ihtimali çok yüksek. Ancak yılana ait giriş olmayabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 144801
Kıymetli ustam vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim iskambil kağıdı gibi dizilmiş kayalar ve en son yorumlamış olduğunuz fotoğraflar çok yakınında değil çokta uzak değiller onları ayrıyetten ayrı konu açmamak adına bu konu üzerinde paylaştım belki tek başlarını birşeyler ifade ediyordur diye yakın bir zamanda gidicem ustam yeni fotoğraflar ekliyeceğim ve belirtmiş olduğunuz kısımları inceleyeceğim ellerinize sağlık

S:W:A:T

Editör
BulursamKader25 ustamın dediği gibi Kursak kısmına ve arkasına dedektör yardımı ile bakmakta fayda var ... Ama burasının işçiliği seni yaşlandırır hocam ... Bana kalırsa çubuk yardımı ile girişten ilerisi varmı diye bir bak işaret güzel ve güZel süprizler alabilirsin hiç yoktan zaman kazanmış olabilirsin ... Görüntü alabilirsen bu seni 2 ay bile ileri atar ... İlk olarak bidaha ziyaret ettiğin de testlerini yap noktanı koy birdaha sunum yap işin kolaylaşsın .. Sevgiler Scurty

Scurty

Member
@BulursamKader25 ustamın dediği gibi Kursak kısmına ve arkasına dedektör yardımı ile bakmakta fayda var ... Ama burasının işçiliği seni yaşlandırır hocam ... Bana kalırsa çubuk yardımı ile girişten ilerisi varmı diye bir bak işaret güzel ve güZel süprizler alabilirsin hiç yoktan zaman kazanmış olabilirsin ... Görüntü alabilirsen bu seni 2 ay bile ileri atar ... İlk olarak bidaha ziyaret ettiğin de testlerini yap noktanı koy birdaha sunum yap işin kolaylaşsın .. Sevgiler @Scurty
Teşekkür ederim ustam şu çubuk işini çözsem herşey hallolucak gibi çok çeşitli çubuklar yaptım ancak verim alamadım hani çalışmıyo diyolar ya öyle bişi sanırım bende işlemiyor

Turko

Uzman
Güzel konu ateş edeceğim müsaadeniz ile :D Kurbağa sırtında galiba yavrusunu taşıyor içini bir kontrol et makine ile bir şey var mı .. Toprak tan çıkmış arkadaki kayada havalandırma deliği var üçgen ile işaret edilmiş zemin altı. Odaya iniş çalıların oradan arkadaki kayanın dibinden boşluk tespiti yapman gerekiyor galiba 2 oda var biri açık biri kapalı olabilir. Tuzak olabilir dikkatli ol. Bol şans rast gele.

Scurty

Member
Güzel konu ateş edeceğim müsaadeniz ile :D Kurbağa sırtında galiba yavrusunu taşıyor içini bir kontrol et makine ile bir şey var mı .. Toprak tan çıkmış arkadaki kayada havalandırma deliği var üçgen ile işaret edilmiş zemin altı. Odaya iniş çalıların oradan arkadaki kayanın dibinden boşluk tespiti yapman gerekiyor galiba 2 oda var biri açık biri kapalı olabilir. Tuzak olabilir dikkatli ol. Bol şans rast gele.
Atış serbest @Turko ustam :) öncelikle teşekkür ederim rica etsem zahmette olmazsa çizerek göstermeniz mümkünmüdür ben delik göremedim ama daha net anlayabilmem için rica edebilirmiyim