Ses gelen taşın içinden çıkan objeler

SLayer

Bilgili Üye
Alçı olduğunu sanmam usta aynı şekilde günümüzde de çok çeşitli yapı malzemeleri var alçının uzun bir geçmişi yok yüzde 40 oranında kireç bağlayıcı ve çeşitli dolgu malzemelerinin karışımı diye hatırlıyorum iş yine jeolog ustaya kalıyor.
Eski çağlarda da kullanılmış alçı m.o dayanıyor tarih onun bakalım ne olur ne biter

SLayer

Bilgili Üye
Olayı yanlış anlama ustam siyah elmas dahi olsa olay karat meselesinde biter. Ne kadar büyük okadar kıymetli olur. Çok uçuk rakamlar bekleme piyasa bellidir. Bu işin en kötü tarafı bu . Elmas yakut zümrüt Vs taş her dönem de taş isterse topraktan çıkalı 10 bin yıl geçsin piyasa Neyse ederi o olur. Dur bakalım sen jeolog ustanın istediği şekilde fotoğrafları çek paylaş bir baksın Ondan sonra . Ben siyah elmasa benzettim belkide farklı birşey belkide daha değerli belkide beş para etmez. Uzman olan işin ehli olan jeolog usta , adamın mesleği bu o diyecek son sözü.
Siyah elmas patlamaz mi bu karanlıkta falan hep aynı pürüzsüz ama bide beni suphelendiren tek şey bunu koruma altına almışlar resmen o kabuğun içine koyup valla yolda görsem elime bile almam ışıklı buyutecle bakınca parlak görünüyor tek özelliği şu şu an için dediğin gibi herşey olabilir nasipte varsa eder büyüklüğüne gelince 5 kuruş büyüklüğünde tahminimce ağırlıgi 1bucuk gram altı değil kesinlikle 2 vardır

deli firat

DOĞACI
Siyahmi olması gerek alçı bu ve dışardan hiç bir şekilde herhangi birseye maruz kalmamış ondan olabilir sen deyince dikkatimi çekti ama ondan olabilir
Aynısını yap iki gün toprağa güm sonra çıkar bak ne durumda ki senin dediğin taş veya alçı en az 100 yıllık bırak yağmuru karı yazı kışı sadece değişen nemden bile etkilenmiş olmalıydı sence ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Birisi size şaka yapmis olabulir mi?
Her metal genelde kusar.
Bu tertemiz kalmis.
Alci durdukca sararir.
Bu beyazlik suphe ettiriyor.

SLayer

Bilgili Üye
Aynısını yap iki gün toprağa güm sonra çıkar bak ne durumda ki senin dediğin taş veya alçı en az 100 yıllık bırak yağmuru karı yazı kışı sadece değişen nemden bile etkilenmiş olmalıydı sence ?
Toprakta durmamış odanın içinde alçınin dış katmanı dediğin gibi olur ama içini bilemem beyazı durur sararimi