surfer ci arkadaşlara gelsin,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yolcu_37

Member
nil ustam dun butun yerlere baktım bi turlu bulamadım.

Nil

Engellendi
adamın adını soy adını bile yazdım ablacım, girin tweet e facesine ekleyin sorun konuşun , şahsen kendi adıma ekledim konuştum zamanında
nil ustam dun butun yerlere baktım bi turlu bulamadım.

yolcu_37

Member
tamam nil ustam.ben direk videodan bakayım dıye aradım videoyu.

safari255

Yeni Üye
Offf off yine sap ile samanin kariştıgını goruyorummm..bakiniz elinizde bir alet cihaz teknolojisi yuksek belli bir frelans veren alan yansimalari kaydeden bir alet olsun...bu verileri surver programlarinda etut etmek incelemek ve sonuca varmak tabiki var...petroll boyle bulunur..tabi 10 da bir dogrulukla...yani 9 boş...bu bir...
Iki...uzaydan alinan resmi...fotografi...surver programinda incelemekle birsey olmaz...resmi parcalasan piksellerine ayirsan elindeki kagidin dokusunu bulursun...var diyen de yok diyende mantik yanlis anlasilinca keramet surverde oldugu sanilinca sapda samanda karisiyor haliyle...kalinsaglicaklar...

Hala uydu diyorlar vaw uydu değil kardeşim saçmalamayın birisi bi uydu lafı atmış ortaya millet geveleyib duruyor.Topografik harita üzerinden alınan koordinatların surfer uzerinde algısal filitrelerle yükseklikler yardımı ile yeraltını haritalama yöntemi başka birşey değil ne kadar başarılı bilemem

alaçamlı

Bilgili Üye
arkadaşlar ben arazide bu işi test etmiş biri olarak şöyle söyleyeyim.kesinlikle gerçekçi bir görüntü yakalayamıyoruz.ikincisi neyi algıladığı soru işareti.böşlük görünen yer her zaman boşluk olmuyor.ama faydası olur mu.sadece bir kere bu surfer sayesinde nokta tespiti yaptım.diğerleri hep hatalı çıktı.bu da tesadüfmü değil mi o da meçul.bakın santimetresine kadar doğru derinlik ve doğru kordinat giriyoruz.öyle bir sorunumuz yok.yanlız bunun belli bir standardı yok.yani algıladığı şey nedir.hangi filtre ne işe yarar hiç bir şey yok.ya insaf kepçe tutup boşluk görülen yerlere test amaçlı işlem yaptık.ancak gariptir alınan veriyle çıkan sonuç ilgisiz.sadece bir defasında görünen görüntü kordinatına yakın bir hedef nokta belirledik.ancak burada boşluk yoktu.tamam mezar ,ancak boşluk yok.ve başka bir noktada çubukla çok rahat bulunabilecek boşluğu tüm uğraşlarımıza ramen surfer de teyit ettiremedik.kasten işlem yapılmadı.kapalı odayı bulacak mı diye ama malesef başarısız oldu.yani surfer teknolojisi 300 liralık çubuk teknolojinin nallarını topluyor.bilmiyorum ya bizdeki surfer çakma.ya ya sizin yöntem farklı.eyer gerçekten de doğru bir yöntem varsa burdan açıklayın.test alanımız var.deneyip sonucu sizlerle paylaşalım.

pusula17

Engellendi
arkadaşlar ben arazide bu işi test etmiş biri olarak şöyle söyleyeyim.kesinlikle gerçekçi bir görüntü yakalayamıyoruz.ikincisi neyi algıladığı soru işareti.böşlük görünen yer her zaman boşluk olmuyor.ama faydası olur mu.sadece bir kere bu surfer sayesinde nokta tespiti yaptım.diğerleri hep hatalı çıktı.bu da tesadüfmü değil mi o da meçul.bakın santimetresine kadar doğru derinlik ve doğru kordinat giriyoruz.öyle bir sorunumuz yok.yanlız bunun belli bir standardı yok.yani algıladığı şey nedir.hangi filtre ne işe yarar hiç bir şey yok.ya insaf kepçe tutup boşluk görülen yerlere test amaçlı işlem yaptık.ancak gariptir alınan veriyle çıkan sonuç ilgisiz.sadece bir defasında görünen görüntü kordinatına yakın bir hedef nokta belirledik.ancak burada boşluk yoktu.tamam mezar ,ancak boşluk yok.ve başka bir noktada çubukla çok rahat bulunabilecek boşluğu tüm uğraşlarımıza ramen surfer de teyit ettiremedik.kasten işlem yapılmadı.kapalı odayı bulacak mı diye ama malesef başarısız oldu.yani surfer teknolojisi 300 liralık çubuk teknolojinin nallarını topluyor.bilmiyorum ya bizdeki surfer çakma.ya ya sizin yöntem farklı.eyer gerçekten de doğru bir yöntem varsa burdan açıklayın.test alanımız var.deneyip sonucu sizlerle paylaşalım.
Ustam bu konu forumda yasaklandi buyuk ihtimal bu konuda yine o yone gidiyo gibi suanda yine basa dondu gibi ama hâlâ hazir degil birçok belgesellerde bu programı bilim adamlarinin kullandigini gormrkteyim bircok alanda kullanilmakta bizim isimze yarayacak olan seyler daha gelisme arge asamaisnda simdi o alinan veriler 4 yilda bir yenileniyor topografyda kayma vs oluyor herbir noktada bile cok onemli burda soylemuyim geliştiren cok iyi kisiler var yani daha forum bu mevzuya musait ortamda degil herkeze saygilar esenlikler.

alaçamlı

Bilgili Üye
şu an bakabilirim sadece yöntemi söyleyin.bakın ard dan izlek alarak başka bir sitede dataya çeviriyoruz.sonra tcx konventer ile exel e dönüştürüyoruz.enlem ,boylam ve derinlik kalacak şekilde çalışma sayfasına dönüştürüyoruz.sora sırası ile grid data ya çevriliyor.daha sonra kayıt ediyoruz.sonra vidyolarda anlatılan şekilde filitreliyoruz.yöntem yanlış mı.sizin ki nedir.

pusula17

Engellendi
şu an bakabilirim sadece yöntemi söyleyin.bakın ard dan izlek alarak başka bir sitede dataya çeviriyoruz.sonra tcx konventer ile exel e dönüştürüyoruz.enlem ,boylam ve derinlik kalacak şekilde çalışma sayfasına dönüştürüyoruz.sora sırası ile grid data ya çevriliyor.daha sonra kayıt ediyoruz.sonra vidyolarda anlatılan şekilde filitreliyoruz.yöntem yanlış mı.sizin ki nedir.
Yanlis degilde biraz farkli tcx kullanmana gerek yok birçok izlek alma site leri var geoplinear gridrefance vs burdan noktaliyosun verileri excelden surfera kopyalayip data alacaksın sen 2.yontemi dene bak gor actigin yerlerde dene

Nil

Engellendi
siz herşeyi yanlış yapıyorsunuz hedef tespit etmeniz imkansız. bundan dolayı sisteme bahane bulmak çok saçma. doğrusu nasıl yapıldığına dair açıldı bu konu verdiğim linkteki video nun tamamına ulaşıp izleyip görün gerisi boş mevzu,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...