surfer ci arkadaşlara gelsin,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
niyetim tartışmak değil Nil.
tamam bir şey bildiğim yok o halde yarım saatini mümkünse ayır ve bildiğin şeyi ispat et çok seymi istiyorum. Bilmediğim bir şeyi öğret bana! Bir evin grafigini çıkarmak mümkünmü bari onu söyle.

Bu güne kadar ben yaptım bu yöntemle bir oda açtım diyen her kez yalan söylüyor yada var olduğunu bildiği bir yeri acıyor zaten.

Bu işle yola gidilmez umut bağlanmaz diyen tek ben degilimki dadaş25 özelden devamlı konuşuruz burdada açık net yazar sonucu ugrasmak geliştirmek başka şey sonucun işe yaramadığını çıkıp söyleyebilmek başka şey.

Tek bir kişi var oda burda yok siteden kovuldu ))) Şimdi 5000 TL istiyor tek yere. Ama alakası yok surferle.

Ayrıca Bilim nedir sana göre ? Bana göre bu gün bilim insanı cahilleştiren körleştiren düşünme yeteneğini alan bir noktada ileri götüren değil hayal alemine daldıran bir noktada. Iceceksin bir Ormusu iceceksin Manna yı göreceksin gerçek ne ))) Evet ben artık bilim dışı İlimle yapıyorum bu işi.

Neyse beni boş ver, kendime faydam yok gözümle gördüğüm kilolarca defineyi alamıyorum ben, yanlışmı gördüm diye kaç kişiyi götürdüm onlarda görüyor ama alamıyoruz.Her şey kazma kürek çalışmada değil. Beni boş ver.
Sen bir evin grafigini çıkar söz elinden öpecegim !
sayfada bu sisteme karsı asırı bi alay ve tepki var bana gore.anlamadıgım zaten millet bunu merak ediyor.zamanında cok para kaptırlıdı bu sisteme .bilmeyenler masa basından yonlendirdi para karsılıgında.millet öğrensin ki doğruyu bulsun.ama işaret vs .paylaşılıyor bilmeyende yorum yapıyor ve yanlıs bilgi sonucunda sonuc husran oluyor.buda oyle.bilmeyende yorum yapınca sıkıntı buyuk.o yuzden lutfen bu mevzuda kalabalık yapmak yerine yardımcı olunacak bilgilkeri bu işe gonuşl verenler paylassın.
Kardeşim lafın banaysa benim yaptığım kabalık değil, işin doğrusu gidişatı neyse o konuşulsun denilsinki denedik olmadı şimdi başka yöntem deniyoruz, ne alâ.

Ama işe yarıyor diye bir idda hala devam ediyorsa idda sahibinin bir çıkarı olmadığı gibi bu işe gönül verenlerinde hüsrana uğraması demektir bu.

Bilmeyen varsa konuyu açayım bu sitede bundan belki 3 yıl kadar önce bu işi konu haline getiren peşine düşen araştıran paylaşan üç beş kişi icerisindeydim denedik olmadı onca çalışma boşuna gitti.

Nil hanıma da bir şey dediğimiz yok her sıkıştıgında ya diyorki benim farkım var farklı yöntemim var yada beni cahillikle suçluyor.

Bende diyorumki tamam ben cahilim bu aralarda kafam üstündede değil. Madem böyle bir şey var yer altını boş ver bir evin krokisini çıkaralım sonra yer altına ineriz. Bir Amerikalının ulaşamayacagım uğraşı beni bağlamaz elimizde ne var ona bakalım biz.

Kiii bu işi burda yapan kaç kişi varsa açtığım bir yerin kordinatını hepsine verdim Nil dahil çıkan sonuçlar farklı olduğu gibi yanından dahi geçmedi.

Bu gün yöntem değiştimi ? O vakit bir daha deneriz! Madem oluyor neden gpr cihazlara para verelim. Paylaşım güzel şeydir yararlı ve doğru şekilde verildiği sürece aksi zararın kendisidir. Konularıma çomak sokanı hiç sevmem ))) Biliyorum Nil hanımda beni sevmiyor ama çok sustum yeter artık kusuruma bakmasın )))

yaptığım şey ayıp biliyorum ))) devam edin lütfen ben yokum )))

Son düzenleme:

alaçamlı

Bilgili Üye
boşluk tespiti daha kolay.hedefe yaklaştık.çubuklar açıldı.tam her iki çubuk 180 derece açıda yani birbirinin tersi istikamete döndüğü anda duruyoruz.bir çizgi çektik.böyle dört taraftan aynı işlemi yaparsak odanın boyutları belli olacaktır.odanın önünden içeri yöneldik.çubuk yekrar kapandı.90 derece yaptığı yer bizim odanın merkez noktası.oraya bir taş bırakıyoruz.yürümeye devam. çubuğumuz tekrar açıldı.dort tarafını çizdiğimiz çizgiyi aşarak oda dışına çıktık.çubuk tekrar kapandı.burayı da işaretledik.şimd iodanın merkezine koyduğumuz işaretle oda dışında çubuğun kapandığı nokta arasını olçtük.bu bize derinliği veriyor.odanın değil aradaki mesafenin derinliği.odada değerli filitresi için yüzüğümüzü gene sağ elimize taktık.anten pozisyonuna geçtik.ilk işlemdeki gibi değerli tespiti yapıyoruz.dikkat edilecek nokta boşluk konusunda yanılma payı sıfır.ama atıyorum ölçtünüz 50 santime 30 santim bir boşluk çıktı.bunun oda olma şansı yok.yani ölçümlerde hatırı sayılır bir boşluk tespit edilmelidir.ufak buşluklar her şey olabilir.bu dediklerim arazide bizzat ben ve arkadaşlarım tarafından pek çok kez uygulanmış yöntemlerdir.yani teori üretmiyoruz.

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
işte bende diyorum ki size form da bildiğiniz yöntem ile alakası yok. daha nasıl anlatayım bilgi paylaşılsın vs vs söylemlerde bulunuyor ya herkez. bende paylaştım doğrusu nasıl yapılıyor diye . bukadar manevra yapıyor herkez ne gerek var anlamadım. link teki videoların tam bölümünü de bulayım size birde yer çekeyim size hatta gidip çalışayım da önünüzemi bırakayım diyorum. yok diyorsunuz ya hayır efendim bal gibide var. form daki paylaşılan şekilde değil. ee nasıl var göster diyorsunuz takılı kaldınız ev krokisinde :) nasıl olduğunu göreceğiniz link i paylaştım bulun tam bölümünü görün . bukadar basit form yasakladı bu konuları bir tık ileri gidilir ise yeni paylaşım yapılması istendi. bende bir tık ileri değil neyi nasıl yapıldığını anlatıyor adamlar prokram çekmişler, netteki dolandırıcılardan değiller. koca discovry dünya kanalı yalan dolan bişey yok
Kardeşim lafın banaysa benim yaptığım kabalık değil, işin doğrusu gidişatı neyse o konuşulsun denilsinki denedik olmadı şimdi başka yöntem deniyoruz, ne alâ.

Ama işe yarıyor diye bir idda hala devam ediyorsa idda sahibinin bir çıkarı olmadığı gibi bu işe gönül verenlerinde hüsrana uğraması demektir bu.

Bilmeyen varsa konuyu açayım bu sitede bundan belki 3 yıl kadar önce bu işi konu haline getiren peşine düşen araştıran paylaşan üç beş kişi icerisindeydim denedik olmadı onca çalışma boşuna gitti.

Nil hanıma da bir şey dediğimiz yok her sıkıştıgında ya diyorki benim farkım var farklı yöntemim var yada beni cahillikle suçluyor.

Bende diyorumki tamam ben cahilim bu aralarda kafam üstündede değil. Madem böyle bir şey var yer altını boş ver bir evin krokisini çıkaralım sonra yer altına ineriz. Bir Amerikalının ulaşamayacagım uğraşı beni bağlamaz elimizde ne var ona bakalım biz.

Kiii bu işi burda yapan kaç kişi varsa açtığım bir yerin kordinatını hepsine verdim Nil dahil çıkan sonuçlar farklı olduğu gibi yanından dahi geçmedi.

Bu gün yöntem değiştimi ? O vakit bir daha deneriz! Madem oluyor neden gpr cihazlara para verelim. Paylaşım güzel şeydir yararlı ve doğru şekilde verildiği sürece aksi zararın kendisidir. Konularıma çomak sokanı hiç sevmem ))) Biliyorum Nil hanımda beni sevmiyor ama çok sustum yeter artık kusuruma bakmasın )))

Nil

Engellendi
saygı değer yönetim rica ediyorum ya konuyu kapatın yada dondurun daha önceki konulara yapıldığı gibi.

sistemin nasıl çalıştığına dair var ve gerçek ve herkezin ulaşmasının mümkün olan bir sistem olduğuna dair insanlar bilgilensinler herkes ulaşsın kullansın diye paylaşımda bulundum.

millet verdiğim link teki videoların tam bölümünü bulup nasıl yapıldığını izleyip öğrenmek yerine yerli yersiz taştırmalara giriyor.

ya ben anlatamıyorum . yada karıdaki arkadaşlar anlamıyorlar bilemiyorum,,

rob nelson, yeraltındaki sırlar programı discovey kanal 1. sezon bakın izleyin yok ise ozaman yazın çizin yokmuş böyle bişey diye

ama kimse bakıp araştırmıyor, defineci araştırmacı olur millet bitarafını yırtar bi emare ip ucu bulmak için

konuda neyi nasıl yapıcaz diye form yırtındı aylarca birçok konu gölgelendi bu yüzden

tekrar aynı şeyler yaşanmaması adına ben sizin için araştırdım buldum daha ne yapayım !

verdiğim kaynağın tam bölümüne bakın görün basit net

rica edeiyorum sayın yöneticiler konuyu kapatırmısınız yoksa diğerki gibi dondururlur mu teknik olarak bilemem ama bir dur deyin.

yardımcı olmak için bukadar uğraşıp çabalıyorum sanki burdakiler babamın oğlu , insan bilgi paylaşmaya da çekinir hale geliyor ayıptır.

bazı kişi ve kuruluşların işine gelmiyor da olabilir böyle bir sistemin herkezin eline geçicek olması bu beni ilgilendirmez

buyrun masa başından ulaşıcaksınız dağ tepe gezmiyceksiniz. tam bölüm bulup izleyin
paylaşın form da deyin ki yok al işte tam bölüm burda hani yok işte göstermiyor deyin saldırayları ozaman yapın ,,,

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Nil uzatmasak bırak konu kalsın devam et. İstersen özürdileyim.

Bak ben bu aralar azcık Deliyim )) gerçek diyorum pek iyi değilim siteyede girmiyorum. Bu kadınlarada laf söylenmiyor. Senin yerinde başkası olsa konusuna müdahil olmazdım. illa Özür diyorsan söyle )))

Cinler çarptı kızım beni ))) idare et ))) tedavi görüyorum ))) yer altında bulalım dediğin boşluk oda tünel mağra oralar hiç iyi değil perişan ettiler beni )))

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
özür dilemeye gerek yok problem yok. herkez her zaman iyi olmayabilir haklısın. bu güne kadar bu mevzu ile form da ne yapıldıysa tamamı yanlış olduğu için bir sonuç alınamadı, sizin yaptırdığınız testlerde bundan dolayı olumsuz olmuştur. doğrudur yani. sistemin doğru olan şeklini bulduğum için konuyu açtım, definecilerden görsem konu bile açmazdım asla ciddi bir kanalda uygulamalı başarılı olduğu için herkes faydalansın istedim , ben masumum sedegor ustam :) kabahatim yok, dostane kardeşane formdayız hep beraber, hayırlı geceler
@Nil uzatmasak bırak konu kalsın devam et. İstersen özürdileyim.

Bak ben bu aralar azcık Deliyim )) gerçek diyorum pek iyi değilim siteyede girmiyorum. Bu kadınlarada laf söylenmiyor. Senin yerinde başkası olsa konusuna müdahil olmazdım. illa Özür diyorsan söyle )))

Cinler çarptı kızım beni ))) idare et ))) tedavi görüyorum ))) yer altında bulalım dediğin boşluk oda tünel mağra oralar hiç iyi değil perişan ettiler beni )))

yolcu_37

Member
usta sana değil genel.zaten sana olsa direk isim soylerim.ama nedense bu konu acıldı mı millet hemen buraya sarmaya baslıyor.denemekten kim olmuş.kimsenin hayaliyle ıynamıyoruz sadece bi hayalin peşinden kosuyorum.zaten definede aynısı değil mi.gorunmeyenın pesinden koşmak.

may77

Moderatör
Moderatör
sevgili dostlar ve nil hanım rob nelson adlı kişinin paralı uydu platformlarının neo geo.. kanallarında yeraltının sırları diye programı var.ve tüm bölümlerini izledim.
programda surfer, voxler herşey kullanılıyor.
ancak program yapımcısının gpr den tutun yüzbinlerce dolarlık cihazlar kullanıyor.(onlara göre ucuz ama kur farkı bizde epeyyyy pahılı oluyor+vergi :)
uydudan canlı anlık görüntü aldıklarını gördüm ve bir bayan bunu katman katman soyup önceden orada ev varmıydı diye vikinglerin uğrayıp uğramadığına bakmıştı.
Yani evet uydudan arazinin yüzyıllar öncesi ne olup olmadığına bakılıyor (program+ uydu gerekli)
yeraltı için (gpr+program=para gerekli
evet uydudan toprak üstünün eski hali görülebiliyor ve cihazınız varsa surfer voxler işinizi görüyor.
ayrıca magaraya girip lazerli bir okuyucu kamera ile mağaranın tüm kanallarını ile mağaranın içinin 3 boyutlu görüntüsünü alıyorlar yürümeden herşeyi görüyorlar
termal kamera ile dvuar arkasında ısı farkından oda, boşluk ne varsa görüyorlar
ama bizde sadece surfer var topo harita var birşeyler gösteriyor ama nedir ne değildir doğruluk payı nedir bilemiyorum.
Nil hanıma teknoloji konusunda katılıyorum ama imkanlarımız elimizi kolumuzu bağlıyor.

Son düzenleme:

gkhn34

Yeni Üye
Sadece surfer programinda islem yapmakla bir sey bulunamaz. Elektrik ozdirenc yonteminden alinan veriler surfer programinda islenerek yeralti yapilari bulunabilir. Diger turlusu bos istir. Ham haliyle surfer programiyla sadece yuzeydeki yukselti 've alcaltilari gorebilirsiniz. Insanlara sade bir programla umut vadetmeyin

Nil

Engellendi
tv programı aynen dediğiniz gibi , adamlar surfer ile yada başka bir yöntem ile yer altını görüntülerken çlışma prensibini anlatıyorlar uydu ile yapıldığında uydu ile diye söylüyorlar. ama bu paylaştığımda uydu ile demiyorlar (hava fotoğrafları ile ) yerin hava fotoğraflarını çekicez , şu kadar fotoğraf çekilmesi lazım şu sebebten dolayı,şu derecelik açı ile bilmem kaçtane fotoğrafını çekicez sonra bunu bu iş için özel hazırlanmış program ile işleyip kuyunun altında ne var nereye açılıyor bunu görüntüleyeceğiz diyor (uydu demiyor ) yani bizlerin ulaşabileceği birşey olduğu anlamına geliyor. ve aldıkları işledikleri görüntüler bizlerin surferde aldıkları görüntülerin aynısı yorumlaması da aynısı sadece biz earth ve benzeri sistemler ile görüntü alıp işliyoruz onlar drone ile yapıyor ve tamamen hatasız
Sadece surfer programinda islem yapmakla bir sey bulunamaz. Elektrik ozdirenc yonteminden alinan veriler surfer programinda islenerek yeralti yapilari bulunabilir. Diger turlusu bos istir. Ham haliyle surfer programiyla sadece yuzeydeki yukselti 've alcaltilari gorebilirsiniz. Insanlara sade bir programla umut vadetmeyin

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu tip konuları resimli işaretler bölümüne açmayın illaki birisi bişeyler anlatmak istiyorsa gerken bölüme açsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...