surferden ilk çıktı

saftilki

Moderatör
Moderatör
çok güzel anlatmış eline zihnine emeğine sağlık,

saftilki

Moderatör
Moderatör

2. yerle baya uğraştım, birçok yöntemle yani flitrelerle denedim, burası eski tarlamız yani satıldı,
traktörün pulluğu bir müddet batmıyor, düz bir taşın yüzünü çırmalıyor bu tarlada,

asıl bakmam gereken yerle halen uğraşıyorum ama her seferinde anlamsız şeyler çıkıyor, dadas_25 usta video daki anlatımdan hariç önerebileceğin flitreler varmı yada size koordinat'ı mı atayım?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör

2. yerle baya uğraştım, birçok yöntemle yani flitrelerle denedim, burası eski tarlamız yani satıldı,
traktörün pulluğu bir müddet batmıyor, düz bir taşın yüzünü çırmalıyor bu tarlada,

asıl bakmam gereken yerle halen uğraşıyorum ama her seferinde anlamsız şeyler çıkıyor, dadas_25 usta video daki anlatımdan hariç önerebileceğin flitreler varmı yada size koordinat'ı mı atayım?
Bu çalışmada gördüğüm kadrı ile eksikliğin iz oluştururken aralarındaki boşluğu çok bırakıyorsun. İz alırken birbirine çok yakın şekilde izalmanı öneririm. Sonrasında nonlinear filtreleri kullan.

saftilki

Moderatör
Moderatör
iz olabildiğince sık ve yakın, nonlinear filterleri kullanıyorum,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım videoyu tekrar izledim fakat şuan yapıtığım çalışmanın videodaki çalışmamdan birçok farklılığı olduğu gördüm. Bazı arkadaşların yaptığı çalışmalar bu yüzden tutmadığı aşikar olduğu için yanlış bir işlem yapmamaları için videoyu kaldırmış bulunuyorum. İnşallah şuan yaptığım çalışmayla alaklı olarak video çekip yakın zamanda eklemeye çalışacağım. Kolay gelsin.

Nasip34

Bilgili Üye
Ustalarım videoyu tekrar izledim fakat şuan yapıtığım çalışmanın videodaki çalışmamdan birçok farklılığı olduğu gördüm. Bazı arkadaşların yaptığı çalışmalar bu yüzden tutmadığı aşikar olduğu için yanlış bir işlem yapmamaları için videoyu kaldırmış bulunuyorum. İnşallah şuan yaptığım çalışmayla alaklı olarak video çekip yakın zamanda eklemeye çalışacağım. Kolay gelsin.
Allah sizden razı olsun. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Nil

Engellendi
Surfer olayını denedim iki ayrı yerde metal verdi ama noktalama yapamadık sonra cihaz ile tarama yaptık iki metali de çıkardık biri 1 e 50 cm ebatinda büyük bir kursundu diğeri de bronz cüruf tü ama noktalama yapamiyoruz

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
may77 Nil ustalar şu programı detaylıca anlatır mısınız merak sardım.

saftilki

Moderatör
Moderatör
e haydi bakalım sabırsızlıkla bekliyoruz,

dadas_25 usta yakın takipçilerinde var ben dahil, ilk olarak surfer den yola çıktık zaten, yeni bir konu başlığında toplayıp tartışalım bunu,

nil usta ne metali buluyon öyle, varmı öyle bişey?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Surfer olayını denedim iki ayrı yerde metal verdi ama noktalama yapamadık sonra cihaz ile tarama yaptık iki metali de çıkardık biri 1 e 50 cm ebatinda büyük bir kursundu diğeri de bronz cüruf tü ama noktalama yapamiyoruz
Kardeşim metal olayını nasıl yapıyon çok meraak ettim. Mümkünse görsel olarak anlatırsan çok memnun olurum.