Tarihi hamam ermeni kuyusu yardım!!!!!!

alagzhakan

Member
Ekli dosyayı görüntüle 144916

Yılanmı bu ben çekerken gözle görmedim evde farkına vardım resimlere bakarken
Burda böyle oymalı bir taş yok yanı yılan fügürlü ama bizde gözümüzle görmedik şaşkınım şu an

Son düzenleme:

Turko

Uzman
60 lık pimas gibi yılan olsaydı kesin farkederdin. Ustam ben kısaca özet geçeyim sana sen ona göre hareket et yerden akan sudan korkma ama yukarıdan akan su varsa besleme kuyusu vardır tahliye edersin 15 dk da tekrar dolar 1*1 gibi 1.5*1.5 gibi bir tanede denge havuzu vardır içerdeki su azaldıkça denge havuzu suyu atar beslemeden geri alır. 1 kol aktif 4 kol tikalidir . Kollar malzemenin olduğu su dolu besleme kuyusunun içinde olur . Kuyuya girmeden önce ilk yapacağın zemin üstü tespitlerin olacak . Suyun akması için hava girişi su çıkışı olur hava girişi olmazsa denge ve besleme kuyusu çalışmaz. Hava giren yerde boşluk olur çubuk ile boşlukları bul . Besleme kuyusu ana kuyudan yukarıda denge kuyusu su dolan yer ile aynı mesafede Aynı miktarda su dolu olur. Besleme kuyusunu deposunu bul önce su yu kesmeden işlem yapamazsın . Kuyu girişte, 1-3 metre arasında , kuyunun dibinde ayak bastığın ilk yerde ,odanın zemininde ve besleme deposu yada kuyusu ne dersen onun zemininde olur malzeme. Bazen birden fazla olur tünel ikiye yada üçe ayrıldığı noktada olur bir emanet daha. Çivilere gelelim taş ve kayada çıkalı olan çivi kapalı alanı simgeler civileri göremedim Eğer yuvarlak başlı kalın çivi ise 2 kapalı alanın var demektir ince cılız kafa kısmı düz ise muhtemelen birşeyler asmak için çakılmış . Dikkatini çeken bütün şekilleri incelemeyi unutma tılsım tuzak birşey varsa gözden kaçırmayalım. Rast gelsin kazasız belasız inşallah.

alagzhakan

Member
poseidon2023
Ustam kuyudan aşağı indikmi 12mt uzunluğuuzunluğu kuyunu ikinci bir tünelde resimdeki yeryer yani geliyor 4-5 mt resimdeki yer sonra gördüğün gibi su akıyorakıyor 4-5mt ilerisinde tepeden sol taraftan suyun arkasınada geçebiliyoduk ama gelişi güzel çalışma olmus 15gün içerisinde yukarıdan çökmüş suyun arkası 1.5 metre genişlikte 2metre yüksekyüksekteydi sağ taraftan koca bir kaya düşmüş oraya bugun girdiğimizde gördük çubukla baktığımızda suyun oraya varmadan kafamızın hizasında işaretli kayayı gördük çubukla havadan tutukmu bir kımıldama olmuyor ama yerden tutuklu çubukları zap edemiyoz çaprazlaşıyo hemen sol tarafta duvarı eşeledik dizili kayayı kazdık arkası kil hep grimsi ve sarı toprak video var yüklenebiliyomu

alagzhakan

Member
Resimdeki yer sudan aşağı doğru eğimli su kuyuya geliyor ve hiç kuyu dolmuyor en fazla 50cm su doluyo kuyudan su nizami şekilde gideri var açıkçası

alagzhakan

Member
poseidon2023
Hocam resim çok iyi resminde yerde ortada gösterdiğin gibi ayak kısmımızda çubuk bize çapraz işarwt veriyo ve o kısımda ayakta durabiliyoruz bir iki adım atıkmı tekrardan eğilerek yürümek zorunda kalıyoruz boyum 1.78 çubuğun işarwt verdiği yerde çok rahat ayakta suruyorum

poseidon2023

Uzman
cubuklar ne kadar capraz kalıyor alttaki boşlugun mesafesi ne kadar