Tarihi hamam ermeni kuyusu yardım!!!!!!

Turko

Uzman
Hilti boşluğa mi düştü anlamadım ben olayı. 60 cm girdiniz renk değişti koku geldi bıraktınız mi . Geçen paylaştığın fotoğraflarda su bu kadar değildi çoğalmış dalgıç pompa atın suyun içine beklemeyin boşaltın. Üstten tespit yapmanız gerekiyordu saklı tuneller için . Boşuna yorma ekibi yalnız kalırsın sonra.

alagzhakan

Member
Turko
Ustam hilti boşluğa düştü derken uç yani boşa sönüyor altı boş gibi. hilti ucunu 10-15 cm soktukmu çamur yapışıyor ondan sonra giren kısımları tertemiz ucun evet delik yerlerinden kömür gibi eledikmi belli oluyor toz gibi suya çıktı geçen zamanla su aynı seviyede tananı eşeledik duzlüğü bulduk üsten tespit yaptık boşluk hala var ayağını zemine vurdunmu sanki aşağı düşücek gibiyiz bu bir tuzakmı kömür tozu o çelişkideyix

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dortlu cubuk burada istediginiz tesbiti yapmaz kardesim, sizide yanlis yonlendirmek istemiyorum, fakat L cubukla yuzeyden bir dolansaniz butun kafanizdaki soru isaretleri kalkacak. Yer olarak gordugum en zengin yerlerden birindesiniz ve hic yol katetmediniz. Belki yazdiklarimdan sizde kotu bir izlenim birakmis olabilirim, ustalar yazdi cizdi hic degerlendirmediniz. Ben halen burada lahit mezarlari oldugu yonunde israrliyim, ve buna gorede tesbit yapmanizi oneriyorum kardesim. Saglicakla selametle kalin

alagzhakan

Member
Poseidon ustam valla şaşkınlık içindeyim 2saat gazdır diye dinlendik kömür tozu gibi suyun içinde geziyor kum gibi simsiyah iki saat sonra Bulduğumuz zemin bom boştu sanki ayağımla vuruyommsanki bir sunta boğluğu gibi kırılcak aşağı düşecek gibiydi.

xakrepx

Engellendi
kardeş önce su işini çözün yani suyun içeriye akmasını önleyin yoksa tuzakları harekete geçirirseniz o kuyu odalar saniyede dolacaktır altınlarla birlikte ömür boyu durursunuz allah muhafaza dikkat edin kardeşlerim bu iş zaman ister acele etmeyin selametle

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Eğer suyun içinde hilti kullandıysanız ve deliği açtıktan sonra içeri su dökülmedi ve tam tersine alttaki kumlar üste çıktıysa bu dipte bir boşluğun olmadığı ve kayaların altına yapılan dolgu siyah taşların ya da su kaçırmaması için altta döşenen külün yukarı çıktığı anlamına geliyor. Tabi bu benim fikrimdir. Altta külün olması da vurdukça gup gup ses çıkarmasına sebep olur. Şayet koridorda bu çalışmayı yapıyorsanız Mirkut ustamın da dediği gibi dörtlü çubuk yanıltır L çubuk ya da makina kullanın derim. Altta oda olsaydı içindeki dışarı çıkmazdı su şarıl şarıl aşağı akardı. Bence de ekibi boşa yorma. Başka noktaya yönel. Konu hakkındaki yorumları tekrar gözden geçir. Selametle

alagzhakan

Member
Yok olurmu Mirkut ustam her förüş önem arz ediyo benim için .Yer olarak güzel bir yerde olduğumuzu bizde biliyor gibiyiz yapı çok eski 13.yüzyılda yapılmış köşk 500mt kareden büyük bir yer ve bu kuyumuz mevcut. Lahit mezar konusunda düşünceleriniz bu kömür tozu ne olabilir?? Saygılar

alagzhakan

Member
xakrepx kardeş şu an düşüncemiz bu bi şekilde o zemini susus bırakmak hayırlısı.

alagzhakan

Member
xakrepx kardeş şu an düşüncemiz bu bi şekilde o zemini susus bırakmak hayırlısı.

alagzhakan

Member
toyalp
Ustam delik delindimi arkası boşsa dediğiniz gibi su içeri akması lazımdı ok katılıyorum işte alt kısımdada kömür kumları mevcuttu su ona ulaştığı için suda akıntı yolu kuyuya tahliyeye doğru olduğundan o kum su yuzeyine çıkmaya bassladısu ile karısmıyo suyu avcumu doldurdukmu avuç içine çöküyor Şeniz kumu gibi dolgu siyah taş değil kesinlikle su kaçırmaması için alta döşenen kül demişsiniz niye döşenir? Alt dediğimiz yer yukardan zeminden 13mt altında ??görüşnüze saygım sonsuz. Sese gelince gup gup etmesi 2saat bekledikten sonra baya bir kül dışarı çıktı gözle çok rahat görünüyor su akışı harika giderdrin de aynı şekilde çok yoğunsu geliyor o akan suyu bir mahalleye Bağlasan sıkıntısızca yıllarca yeticekgibi 2saat sonrasında ayakla vurdukmu tabanın altı iyice boşalmış gibi olmuş ayak tabanını vuruyoz sanki taş kırılcak içine düşecez hissi veriyor salanıyoruz? L cubuk kullanıcaz inşallah içindeki dediğimiz sey kum gibi boşalıyor yani sanki yere serilmiş bilerek hiltinin ucu dönnedi sert birşeye deydi hiltiler inşaata demire denk geldimi nasıl titrer oyle titredi bu arada saygılar görüşlerinizi bekliyorum