Tarlamdaki tümülüs

rastgele1

Yeni Üye
Arkadaşlar kendi tarlamda bulunan bu tümülüse işlem yapmak istiyorum, sizce mantıklı mı? Dikkat etmem gerekenler ney?

Dampiel

Aktif Üye
Tarlandaki tümülüsün neden uydu görüntüsünü attın? Tümülüs telefonun kadrajınamı sığmadı?

rastgele1

Yeni Üye
Babam çiftçilik yapıyor, ben şehir dışında başka bir işte çalışıyorum, komşu tarlada da aynısından var oraya 2 yıl önce işlem yapılmış, tarla sahibini iki yıldır ne gören, ne duyan var, bende şansımı denemek istiyorum.

Turko

Uzman
Yükseklik ve çapı ne kadar. Ve en önemlisi Hangi bölgede iç Anadolu mu ? Yönleri cizermisin paylaştığın fotoğraf üzerinde . Gireceğin yeri gösterelim .

Pirana

Bilgili Üye
Hayalim bir tumulus acmak hastayim tumuluslere.ama imkansiza yakin bir sey acmak.hep goz onunde oluyor.resmi yokmuydu

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Babam çiftçilik yapıyor, ben şehir dışında başka bir işte çalışıyorum, komşu tarlada da aynısından var oraya 2 yıl önce işlem yapılmış, tarla sahibini iki yıldır ne gören, ne duyan var, bende şansımı denemek istiyorum.
Şans denemek güzel de , 2 yıl sonra diğer tarlanın sahibide sizin tarlanın sahibini ne gören var ne duyan diye bir konu açıyormuş :)

rastgele1

Yeni Üye
Yükseklik 5 çap 20 metre Trakyanın iç kesimlerinde, görüntü kuzey tarafına sabit yani yol kuzeye kalıyor.

Feda

Bilgili Üye
Yan tarladaki belki zenginlikten kaybolmamıstır,belki dunyadan kaybolmustur.tumulus öyle sans denencek bı uygulama değildir.herkes acamaz.zaten herkese de actırmazlar.cogu bılınen ızlenen yerlerdır.helekı(anlattıgınız yerde tumulus var kabul edersek)kabak gibi tarlanın ortasındaysa bılınmeme sansı inan cok azdır.amacım heves kırmak değildir.gormek dısında hiçde tumulus tecrubem olmamıstır.ancak bu işin zorluk ve sakıncalarını bılmenızı ısterım.iyi forumlar dilerim...

rastgele1

Yeni Üye
Borçlardan kurtulsak yeter usta 12bin tlye aldığımız ineklere 2bin TL veriyorlar çiftçilik bitti

rastgele1

Yeni Üye
Yan tarladaki belki zenginlikten kaybolmamıstır,belki dunyadan kaybolmustur.tumulus öyle sans denencek bı uygulama değildir.herkes acamaz.zaten herkese de actırmazlar.cogu bılınen ızlenen yerlerdır.helekı(anlattıgınız yerde tumulus var kabul edersek)kabak gibi tarlanın ortasındaysa bılınmeme sansı inan cok azdır.amacım heves kırmak değildir.gormek dısında hiçde tumulus tecrubem olmamıstır.ancak bu işin zorluk ve sakıncalarını bılmenızı ısterım.iyi forumlar dilerim...
Oğlu Amerikada yaşıyor