Tarlamdaki tümülüs

rastgele1

Yeni Üye
Kendisini bilmiyorum ama oğlu instagram biyografisine yazmış

murat5164

Bilgili Üye
Yan tarladaki belki zenginlikten kaybolmamıstır,belki dunyadan kaybolmustur.tumulus öyle sans denencek bı uygulama değildir.herkes acamaz.zaten herkese de actırmazlar.cogu bılınen ızlenen yerlerdır.helekı(anlattıgınız yerde tumulus var kabul edersek)kabak gibi tarlanın ortasındaysa bılınmeme sansı inan cok azdır.amacım heves kırmak değildir.gormek dısında hiçde tumulus tecrubem olmamıstır.ancak bu işin zorluk ve sakıncalarını bılmenızı ısterım.iyi forumlar dilerim...
Uydudan izlenme diye bisey yok kesin bilgi,nerden bildigimi sormayin kaymagini yiyin yeter

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Arkadaşlar kendi tarlamda bulunan bu tümülüse işlem yapmak istiyorum, sizce mantıklı mı? Dikkat etmem gerekenler ney?
uzak durr yokmus gibi yap adini anma.olmaz ebeddiyyen senin is..hazir huzurundaa bozulmasin....kardes.iki saatini ayir bu sitedeki.benzer konulari okuu.kredi cek borclan ama tumulus isini aklindan cikar olmaaaazz..umut tacirligine gerek yok

rastgele1

Yeni Üye
uzak durr yokmus gibi yap adini anma.olmaz ebeddiyyen senin is..hazir huzurundaa bozulmasin....kardes.iki saatini ayir bu sitedeki.benzer konulari okuu.kredi cek borclan ama tumulus isini aklindan cikar olmaaaazz..umut tacirligine gerek yok
Hadi açtım, birkaç parça eşya buldum diyelim. Satması sıkıntı bu tümülüs işlerinde o yüzden kararsızım ama elimde böyle bir fırsat varken başkasına kaptırmak ta istemiyorum . Birkaç kez açmayı dememişler ama kapıyı bulamamışlar

murat5164

Bilgili Üye
Kardeşim izlenme diye bisey yok cok sağlam ve kesin bilgi...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kardeşim izlenme diye bisey yok cok sağlam ve kesin bilgi...
kardess onun icinmi yakalanan definecilerin yuzde doksani tamdaa kapiyi sal tasini .kapagi acacagi esnada yakalaniyorr..gizeme gerek yok neye istinaden bu cumleyi kurdun yeni bilgiye acizz aydinlat bizi lutfen

Tastan

Editör
Bence acele etme sabırlı ol biraz arastır bilgi edin çırakken ilk işinde birçok ustaların bile içinden çıkamadıgı işe kalkışma sonunda üzülen olma

Tastan

Editör
Mal bulanındır üstadım bilinmeyenin peşinde olsa gerek oda nadir mimli olanlar zaten malumunuz manzaradan öteye geçmeyecek medeniyet teknolojisi birçogu ama deminde bir çayla oda güzel...

legal35

Member
izleme diye birşey yok, amma velakin soygun yememiş önem arz eden tümülüslere hareket sensörü yerleştiriyorlar
kazı esnasında sensör jandarmaya sinyal veriyor :) bu kesin net bilgidir arkadaşlar