Tilki mi bu resim?

Esmerr

Member
Esmerr ustam nasıl gördüğümü bu sayfada anlattım,,geri doğru okursanız sizde teyit edersiniz, hatta bir arkadaş kızarak mesaj atmıştı burda tilki nerde diye; ama ustam çok net üç boyutlu resme bakmışsanız daha iyi görürsünüz, üstünü de çizdim teyit eden ustalarda oldu, burda tilki nerde diyen arkadaşta en güzel yorumu yaptı, bir oyuk resmi çektim neler neler çıktı, domuz,tilki... teşekkürler,,, iyi forumlar
Kardeşim inşallah sonuca ulaşırsın buna biz de seviniriz fakat bu iş gökyüzündeki bulutlara bakıp, onları bişeylere benzetmekten farksız, yani ben şimdi kayalık bi bölgeye gidiyorum baka baka bi kayayı horoz a benzetiyorum. Bu iş bilinçaltı oyunlarına kaçıyor biraz. Ama yerinde sağlam işaretler de var tabi, inşallah başarılı olursun.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Kardeşim inşallah sonuca ulaşırsın buna biz de seviniriz fakat bu iş gökyüzündeki bulutlara bakıp, onları bişeylere benzetmekten farksız, yani ben şimdi kayalık bi bölgeye gidiyorum baka baka bi kayayı horoz a benzetiyorum. Bu iş bilinçaltı oyunlarına kaçıyor biraz. Ama yerinde sağlam işaretler de var tabi, inşallah başarılı olursun.
@Esmerr ustam teşekkür ederim, burda her şey çok net, üç boyutlu resme bakar gibi bakacaksınız olaya, inanın bende çok şaşırdım, hiçbirine demedim bu şu işaret diye bir tane oyma ve bir tane hayvan izi diye resim attım gerisi kollektif bir çalışma ürünü, yani bu sitedeki üstatların gördükleridir, iyi bakın sizde göreceksiniz, burda işaretler böyle yapılmış dostum, size bir resim atacam şimdi, burda hangi hayvan var, bence bir tavuk var, gurk denen yuvasında yatıyor, siz ne göreceksiniz, bakalım, tereddüdün olursa mezarının resminde atarım, özene bezene kabak gibi meydana adam resim yaparsa şimdiye kalırmıydı, burada hemen sağdaki ormanlık alan da çok mezar kazdı, bir defineci amca vardı rahmetli ama hiç bir şey bulamadı, işareti falan yoktu, rastgele kazdı öyle ermeni mezarlarıydı ve boştu, nasip bizeymiş bunları görmek allah hakkımızda hayırlısını versin kardeşim, hayırsız ise istemezük, eyvallah selamlar, bu tavuğu da bir incelersiniz (Bu tavuğa ustaların %90 ı bu sitede doğal kaya tavuk yok dedi sitede resim ve yorumlar duruyor)

Son düzenleme:

Esmerr

Member
@Esmerr ustam teşekkür ederim, burda her şey çok net, üç boyutlu resme bakar gibi bakacaksınız olaya, inanın bende çok şaşırdım, hiçbirine demedim bu şu işaret diye bir tane oyma ve bir tane hayvan izi diye resim attım gerisi kollektif bir çalışma ürünü, yani bu sitedeki üstatların gördükleridir, iyi bakın sizde göreceksiniz, burda işaretler böyle yapılmış dostum, size bir resim atacam şimdi, burda hangi hayvan var, bence bir tavuk var, gurk denen yuvasında yatıyor, siz ne göreceksiniz, bakalım, tereddüdün olursa mezarının resminde atarım, özene bezene kabak gibi meydana adam resim yaparsa şimdiye kalırmıydı, burada hemen sağdaki ormanlık alan da çok mezar kazdı, bir defineci amca vardı rahmetli ama hiç bir şey bulamadı, işareti falan yoktu, rastgele kazdı öyle ermeni mezarlarıydı ve boştu, nasip bizeymiş bunları görmek allah hakkımızda hayırlısını versin kardeşim, hayırsız ise istemezük, eyvallah selamlar, bu tavuğu da bir incelersiniz (Bu tavuğa ustaların %90 ı bu sitede doğal kaya tavuk yok dedi sitede resim ve yorumlar duruyor)
Tabi ki her işaret kabak gibi meydanda olmaz. Deforme olur, yıpranır. Ben seni anladım ama sende beni anla :) Bakmak var bakmak var demişler. Çıkayım doğaya define bulma hededi bilinçaltımda dursun, herşeyi define işareti olarak görürüm. Bahsettiğim kısım bu. Dediklerine katılmakla beraber paylaştıklarının bazılarının doğal ya da ' benzetme ' olduğunu düşünüyorum. Bir de çalıştığın bölge çok eski de olabilir saygı duyarım. Hakkında hayırlısı olsun, bol kazançlar :) Ama bi isteğim var bu tilkili işaretten yola çıkarak elde ettiğin veya edeceğin sonucu bizimle paylaşırsan herkes biraz daha bilgi kapar, bilgi paylaşalım ki herkese yararı olsun. Selametle :)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@TANRIDAGI ustam tilkinin kuyruğunu da sizden öğrendim,bu resimler bir arada çok az görülmüştür ustam, rabbim bize nasip etti şükürler olsun ,ama bu sitede herkesten bir şeyler öğrenmiş 0ldum, ordaki bir oyukla başladık işe, biri dedi orda bir hayvan var, biri dedi orda tilki var, biri dedi tilkinin kuyruğunu araştır(o sizdiniz) bir baktım hayvanın kuyruğu da var, inşallah bir gün domuz ve tilki resmini bir arada bu sitede daha ayrıntılı görürseniz bunu şaşırmayın, hepinize eyvallah
uçmuş ustam sizden bu resimlere yorum gelmedi galiba, ssizde bir görün lütfen, saygılar

TANRIDAGI

Engellendi
kardesim ben kendimi ifade edemedim galiba. ben tilki ve kuyruguyla ilgili yazdiklarimi senin cizdigin sekil uzerine soyledim. yine tekrar ediyorum ben ne tilki ne domuz nede tavuk gormedim. senin cizimin ve birkac ustanin soylemleri dogrultusunda tilki isareti ile bildigimi aktarmaya calistum. tekrar ustune basa basa soyluyorum ben herhangi bir sekil goremedim. haaa ben yaniliyorda olabilirim. benim goremiyor olmam diger ustalarimin yanlis gordugu anlamina gelmez. her yigidin bi yogurt yiyisi vardir. kolay gelsin.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 190907 Apollon01 kardeşim konuna baktım zannedersem başka konuda bu kaya vardı .. orada da yorum yapılmıştı .. burada da ustalar yorumlarını yapmışlar ... çok inceledim .... ben görenlerin gördüklerine ilaveten şunları söyleyebilirim ....önce şu sağtarafta işaretlediğim yerdeki çalı çırpıyı kes ..o kısım ve kaya bütün olarakta görüne bilsin ....yani yeni foto ... ve değişik açılardan foto .. tek açı yanıltır ...kırmızı soru işareti koyduğum kısmı ölç X 70 cm ok istikametine bak bakalım dikkat çekici ne var ......mavi ile işaretlediğim yerde ..kaya nın zeminini de görmek isterdim .. mümkünse bu kayanın alt kısmınıda temizle .. herhangi 1 şeklin kaya dibine kısımı özellikle temizzle ....tokmak makina ve çubuk çalışması yap ... bu çalışmaları yaptınsa burada bizlerlede paylaş ..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 190908
soldaki sarı ile işaretlediğim kısım bana kuyruk gibi geldi ... gördüğüm gibi 1 şeyse ok istikametine doğru yine X .70 cm yapar bakarsın ....şu çalıçırpı yine o kısmı sağkısmı görtermedi.. çok 1 şey diyemiyorum ..kırmızıyla işaretlediğim yer 3 boyutlu 1 figür se ... zeminaltı kilise de diyebilirim ... fakat dediğim gibi tek foto etrafında döndük durduk ... ayni kayanın 1 kaç açıdan fotosu y la beraber fotolarını çoğaalt .. çevresinde de gez ... çubuk makina tokmak çalışmanıda yap ...ayni kayanın üzerinden daha fazla konunu zorlama bana kalsa ...bundan sonra hareket sende olacak .....rast ve kolay gelsin ... kardeşimin bahtı açık olsun

Apollon01

Moderatör
Moderatör
uçmuş ustam öncelikle teşekkür edıyorum bu güzel yorumun için, şunu söyleyebilirim bu bölge eskiden Ermeni yerleşim yeri, yakın zamana kadar çevrede mezarları falan da vardı, yani mezarlık... mezarlardan çok sayıda gözyaşı şişesi çıkan mezarlarda oldu ama burda değil, biraz yukarı tepelerde, ayrıca burası eşkiya işi mi?medeniyet işi mi? onu çözmeye çalışıyorum, yalnız burasını incelemek için bundan yaklaşık 10 yıl önce gittim, her şey çok ilginç gelmişti, kaya yapısı bölgedeki hiç bir kaya yapısına uymuyordu, hiç biir işaret falan da göremedim o zaman resimlerini çektim, hatta o zaman dijital makinam da yoktu, bulabilirsem o zaman çektiğim fotoları da ekleyeyim inşallah, çok haklısınız, resmi yeterli çekmemişim, ancan orda sadece 1 oyma ve bir hayvan izi gördüm son gittiğimde onun için de bu resimleri çektim.
burası benim kendi köyümde ben şuanda başka ildeyim, inşallah memlekete gittiğimde ilk işim buraları inceleyip sizlerden de görüş almak, ona göre hareket etmektir. Burasının hemen o tarla tarafında ilerde bir kuru dere var yaklaşık 80- 100 metre orda da böyle bir küçük kaya vardı üzerinde küme küme 3 er tane toplam 9 tane, biri diğerlerinden biraz ayrı bir tane daha 10 tane murç izi vardı o resmi de ekleyeyim HATTA BU RESİMDE DE ÇİZİLMİŞ ŞEKİLLER VAR KARANLIKDA ÇEKTİM RESMİ BİRDE YOSUNLAR VARDI TAŞIN ÜZERİNDE BUNU DA bir görün üstadım, eğer bu eşkiya işi ise o da burasıyla ilgili bir yer @tanrıdagı ustam inşallah sizi de konuyla ilgili bilgilendiririm hayırlısıyla, ancak izne gittiğim de olur oda, acelemiz yok, hepiniz var olun emeğinize sağlık, hepiinize rast gelsin

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Keskingöz ustam siz de bir göz atsanız bi zahmet, saygılar ustam bozoklu ustam sizde bir görü n derim

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anlattıklarınız bakarak medeniyete ait bir alan olduğunu söyleyebilirim. Bölgeye gittiginizde çevreyi araştırırsanız başka işaretlerde bulacaksınız. fotodaki kaya ile ilgili net birşey söyleyemeyeceğim, gözlerim çok keskin değil.

Esteban74

Editör
Ustam kolay gelsin.
Araştırma ve sonuçları paylaşmanız dileğiyle bir kaç şey yazıyorum.
Tilkinin ağzında civciv var. Ve tilki bu civcivi yuvasına götürüyor. Yuvası baktığı istikamette ve çökek bir yer. Yuvasından birşeyler bulacağını düşünüyorum. Ama ne...bilemem.
Kuyruğu istikameti veya geldiği yerdede tavuk ve diğer civcivler olmalı . Civcivler yok tavuk var dersen de olabilir. Ama bence tavuk , tilkinin kuyruğu istikametinde kesinlikle var. Aynı zamanda tavuğa yakın su olmalı , küçük bir göl veya suyun çolpak yaptığı bir yer olmalı. Burda da güzel bir mezar.
Saygılarımla ve Selametle

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Esteban74 ve bozoklu ustalarım size çok şey borçluyum,tüm uyarı ve tavsiyeleri not tuttum, inşallah gidip incelersem bazı şeyleri yine paylaşır danışırım, ama ustam burası gerçekten harika bir yer burda işaret olarak ne varsa hepsini ortaya çıkarmak lazım, gerçekten bu kadar çok işareti bir arada bulmak görmek sevindirici bir durum, benim bildiğim hayatımda buraya ikinci defa gittim acaip bir kaya yapısı var, büyük bir kısmı kesinlikle horasan sıvama, yazmayı unuttum bölgede hakim tepelerde 3 tane de kireç ocağı var. onu da belirtmiş olayım çok teşekkür ediyorum hepiniz varolun... sizlere de rast gelsin inşallah..........kolay gelsin...