ucgen ve kasa

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam çubukcunun biri ben bi arkadaşdaha var iki kişiyiz ben aleminyum pirinç ve bakır çubuk kullanıyorum bende çubuklar boşlukta yana açılıyor boşluktan çıkınca kapanıyor
Bosluktan cikinca ilk tutus haline gelmiyor mu? Cikinca kapaniyor demisin bunu anlayamadim.

kertenkele

Editör
Ustam şimdi boşluğa girdim açıldı karşı duvarda kapandı geçinçe duvarı eski halini alıyor tabiki

kertenkele

Editör
BulursamKader25 ustam bizim buralarda baktınmı çubukla dönemi ne buraların merak ediyorum içi boş çıktı birşeyler çıksa anlıcaz ama boş biz roma diyoruz birde aynı bu kaya tipinde yere oyma kurdele gibi oyulmuş tek mezar buldum soygun yemiş idi çünki kemikler dağınıktı üst kapak taşları ili üç parça az işlenmiş taşlardı ustam birde bu mezar içi toprakla dolmuş kül gibiydi mezar bozuktu yani ben burdan boşluk aldım ve açtım normalde boşluk olmaması gerkli idi

BulursamKader25

BulursamKader25 ustam bizim buralarda baktınmı çubukla dönemi ne buraların merak ediyorum içi boş çıktı birşeyler çıksa anlıcaz ama boş biz roma diyoruz birde aynı bu kaya tipinde yere oyma kurdele gibi oyulmuş tek mezar buldum soygun yemiş idi çünki kemikler dağınıktı üst kapak taşları ili üç parça az işlenmiş taşlardı ustam birde bu mezar içi toprakla dolmuş kül gibiydi mezar bozuktu yani ben burdan boşluk aldım ve açtım normalde boşluk olmaması gerkli idi
Cubugu sizin arazilerde tutan bir arkadasimla epey dolastik sizin arazileri.
O zaman ben ne cubuktan anlardim nede bu islerden. İlk tecrubem onlarin yaninda basladi. Ve ilk is olarak tumulus isi gordum.
Ve bu tumulus sizinle Kirsehir arasinda bir zirveye yaslanmis, yarim tumulus diye tarif edilenlerdendi. Roma sizin oralarda yogundur.
Sen yine nasiplisin. Bos bile olsa bir odaya girmek size nasip olmus.
Allah cc vermeyince, rizik olarak yazmadikca olmuyor, olmaz.
Bizde bize rizik olarak yazilip yazilmadigini bilmedigimiz icin gayret sarfediyoruz.
Sebebini isliyoruz yani. Sonucunu ise bilemiyoruz.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Cubugu sizin arazilerde tutan bir arkadasimla epey dolastik sizin arazileri.
O zaman ben ne cubuktan anlardim nede bu islerden. İlk tecrubem onlarin yaninda basladi. Ve ilk is olarak tumulus isi gordum.
Ve bu tumulus sizinle Kirsehir arasinda bir zirveye yaslanmis, yarim tumulus diye tarif edilenlerdendi. Roma sizin oralarda yogundur.
Sen yine nasiplisin. Bos bile olsa bir odaya girmek size nasip olmus.
Allah cc vermeyince, rizik olarak yazmadikca olmuyor, olmaz.
Bizde bize rizik olarak yazilip yazilmadigini bilmedigimiz icin gayret sarfediyoruz.
Sebebini isliyoruz yani. Sonucunu ise bilemiyoruz.
Hazırlığı yap,hazırda bekle,bakarsın bir anda karşına nerede ne çıkar? işte o an,,, ışığa doğru yüreyebilirsin:)

BulursamKader25

Hazırlığı yap,hazırda bekle,bakarsın bir anda karşına nerede ne çıkar? işte o an,,, ışığa doğru yüreyebilirsin:)
Ben yaslandim abi.
Heyecan fazla geliyor artik. :))
Bir agac varsa
Bir sandalyeye oturabilirsem ve
yanimda mese odunuyla yapilan semaverde cay olursa, geriden cavusluk yapabilirim belki. :)))

kertenkele

Editör
BulursamKader25 ırmağa yakın bir tümülüs var birde yol kenarında bizim buraya 20 km falan birde orası var kırşehir mucur tarafına gittim bir köy ismini bilmiyorum köyün her yer mağra kale falan dereden girişli derede hala su akıyo dere ama dere 3mt oymuş zemini aaşağı düşmüş su dere içinden tünel başlıyo 15 mt falan düzlükte gidiyo sonra bir sırt bu sırta odayı yapmışlar oyularak yapılmış burayıda teyze oğlu buldu nasıl buldu odanın tavanının yarısı çökmüş 1mt hilti ucu ile oda uçmadan önce bakılsa bulunurmuş o şekildi yani içini temizlemişler iskelet çıkmış benide oraya çubukla bakmam için götürdüler baktım ustam bu mezar harıci 10 tane rahat vardı aynı şekilde dereden giriş tünel ile sıralı şekilde odalar vardı ama açmadılar banada uzaktı gitmedim tahminim yanındakilerde çubuğa pek itimat etmedi bu sebepten girmediler