Uydudan yer bakan varmı :)

CooL

Bilgili Üye
Arkadaşlar ben uydudan yer bakan birisiyle karşılaşmıştım.benden hiç bir maddi talebi olmadı.koordinat verdim baktı çizimi bana attı.GPS ile koordinat bakarken kayma olduğunu baştan söyledi fakat bana ölçüler verdi.yerin etrafında olan ağaçlardan verdiği noktanın kaç m olduğunu söyledi.koordinatları göz önüne alma verdiğim metreye göre yeri noktala demişti.yalnız derinlik 7 m dediği için çalışamadım o şekildede kaldı.doğruluğunu yanlışlığını test edemedik saygılar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
konu basligina istinaden .yurdumuzda uydudan yer bakan var.....M.T.A..maden tetkik arama kurumu ..burdan bi kanka yaparsan isin olur..yada maddi imkanin varsa arkeojeofizik ten kaymagini yersin..

yolcu_37

Member
Bu isle ugrasan ustalar.surferda ki filtreleme sirasini yazabilecek misiniz acaba.

mihendis96

Aktif Üye
sarı noktayı 1 metre kazsanız bişey çıkmayacak tabi ki
çekimi yapana geri dönüş yapsanız e işte kayma yapıyor muhabbeti falan olacak
nazarımda çubukla uydudan tespit arasında fark yok
uydu hangi sinyali göndermişte hangi veriyi almışta bu görüntü oluşturulmuş acaba ?
program gerçek ama yöntem ve mantık sakat
inanmayın itibar etmeyin derim yine de siz bilirsiniz
Hocam kimseye para kaptiracak degilim zatwn isin ixine para girdirmi istismar girer bu tip konularda aldanmam.
Kendim ugrasarak aldim bu goruntuyu suphelendigik biyerden .
Ama dogrumudur degil midir mantigi nedir bilmem

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu sistemlerin alayını denedim hali hazırda 3 uyducu bilirim, birinin daha sonra derinci olduğunu öğrendim. İşin kötü yanı öbürü de derinci çıktı :) anahtar cümle ( Derinci ) ne demek istediğimi akıllı mantıklı zeki ustalar anladılar bile. :) Tavsiyem Uzak Durun.!

Turko

Uzman
Bu konu ile alakalı yönetim den kıymetli ıkı ustamız çalışmaya devam ediyor verileri ve çalışmaları ekip içerisinde bizlere ait olan cihaz ve çubuk ile tespit edilen noktalar üzerinde yapıyorlar. Çıkar ve maddiyat gözetmeksizin yapılıyor çalışmalar. Sadece koordinat üzerinden değil kendi alanlarında gradyometre ile yerinde çekimler yapıp data ları da işleyerek çalışmalar yapıyorlar. Su an için henüz fiziksel olarak test edebildigimiz bir yer yok. Birbirini tamamlayan veri benim işlem yaptığım daha doğrusu ön çalışma yapıp toprak yapısını kontrol ettiğim bir noktada tespitim doğrultusunda ortuşen veriler aldık. 3-4 gündür sağolsunlar verdiğim alanda çalışma yapıyor ustalsarimiz. Tam manası ile sonuç aldığımız yani canlı canlı malzemeyi çıkardığımız yer var mı malesef henüz yok . Ustalarimiz bu mevzular patlak verdiği günden bugüne kadar özenle çalışıyor bu konu hakkında veriler ile hareket edip sonuç aldığımız bi mevki de görselleri ile birlikte sizinle paylaşım halinde oluruz ozaman çalışıyor mu çalışmıyor mu hep beraber görebiliriz. Özetle demem şu ki yer bakarım üç lira beş lira diyen adamların peşinden koşmayin .koordinat paylaşıp yerlerinizi ifşa etmeyin.

GERMO

Engellendi
@Turko ve @Gönül_Eri ustalarım bir yıldır kimse yaptığı alan taramayi anlatmadi göstermedi, sesim solugum kesildi, rica ettim, dua ettim, hayran kurban ettim, bagrima basıp gardaş ettim sizleri peygamber torununa, amma bu dünya malı icinde okadarda boyun egmem minnet etmem, eyvallah der çeker giderim işte, resimleride gördünüz, bunlar belkide çerez, çubuk şakülle neysede cihazsızda olmuyor, kardeslerim nasip kısmet öyle yerinde oturmakla beklemekle olmuyor, insallah bu bir aya kadar yigit cesur insan gibi adam gibi aslan gibi bir kardesim yeni sezona kadar bir cihaz yetistirir bizlere , olmasada sizlerin cani sagolsun, birde keşke bir yiğit kardeşim cikaydida diyedi ver bakam koordinatları, o kadar yer çokki, yüreğim sizladi haline diyedi, bir şiirde onun yigit ligine yazadim, nerdeeeeeeee yigitlik gardaş lık
.

Son düzenleme:

Moneyman

Bilgili Üye
Bu sistemlerin alayını denedim hali hazırda 3 uyducu bilirim, birinin daha sonra derinci olduğunu öğrendim. İşin kötü yanı öbürü de derinci çıktı :) anahtar cümle ( Derinci ) ne demek istediğimi akıllı mantıklı zeki ustalar anladılar bile. :) Tavsiyem Uzak Durun.!
Hocam merhaba, derinciler isimleri üzerinde uydudan derine iniyorlar herhalde:) bunlar hem uydudan inerler derine hem de kuyudan aman diyeyim

GERMO

Engellendi
Sedegor ustam sende kampanya yap imkan sende, nasılsa cihazida yaptin, rabbim rızkını bereketini arttirsin, bir yer uydudan bakana bir cihaz bedava söyle, bak nasıl gelirler,

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır gardaş ım bak yine yaram sizladi, çubuk şakül cihaz polaroid makineayakkabı teki, işaret iz derken şimdide uydudan yer tesbiti çıktı, var biliyorum, benim güzel memleketimin güzel ınsaninin elinden birşey kurtulmaz yeterki niyet etsin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
@Turko ve @Gönül_Eri ustalarım bir yıldır kimse yaptığı alan taramayi anlatmadi göstermedi, sesim solugum kesildi, rica ettim, dua ettim, hayran kurban ettim, bagrima basıp gardaş ettim sizleri peygamber torununa, amma bu dünya malı icinde okadarda boyun egmem minnet etmem, eyvallah der çeker giderim işte, resimleride gördünüz, bunlar belkide çerez, çubuk şakülle neysede cihazsızda olmuyor, kardeslerim nasip kısmet öyle yerinde oturmakla beklemekle olmuyor, insallah bu bir aya kadar yigit cesur insan gibi adam gibi aslan gibi bir kardesim yeni sezona kadar bir cihaz yetistirir bizlere , olmasada sizlerin cani sagolsun, birde keşke bir yiğit kardeşim cikaydida diyedi ver bakam koordinatları, o kadar yer çokki, yüreğim sizladi haline diyedi, bir şiirde onun yigit ligine yazadim, nerdeeeeeeee yigitlik gardaş lık
.
Abi yanlış anlama ama kelin ilacı olsa kendi başına sürer :D benimkisi o hesap yani