Uzun Kanallarla Yapılan Sunular

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Aynen dediğiniz gibi kıymetli Ustam,
Göçüp gelmişler.
200-300 sene kadar yaşamışlar.
Her gelenin iktidarını kabul etmişler,
Entegre olmuşlar, asıllarından bir şey kalmamış.

Bende diyordum, @kaynak ustam bize çok şey söyler :200:
Valla bizde bulamadık abi.
Bu işaretlerin mantıgını bize birisi anlatacak amma kim..?
Bekliyoruz. Vakit saatte tamam olması lazım.
Çok şey söyledim zaten :) ama sen bulamamışın ne edeğim:20:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Abi zaten medeniyyet olarak kuzeyli bunlar, Paflagonyalılar, bu psikopatlar muhtemelen sizinde dediğiniz gibi kuzeyden güneye doğru göme göme gelmişler :D kaynak ustam mistik inanışlara sahip olduklarına dair düşüncelerimiz var. Meseleye bide bu pencereden bakarmisin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ahhh ustam ahhh.
Ben garip bir çubukçuyum.
Alanı bana göster, boşluk varsa bulurum.
Metal varsa tespit ederim.
Dediğin rakamları ritüelleri hiç bilmem.
Sayılarla alakam ise hiç yok.
Ben alaylı adamım-bu işin mürekkebini yalayamadık maalesef:
Şu istikametten şu kadar metre şu kadar adım at, oraya bak derseniz ancak bunu anlarım:S:

kaynak

Abi zaten medeniyyet olarak kuzeyli bunlar, Paflagonyalılar, bu psikopatlar muhtemelen sizinde dediğiniz gibi kuzeyden güneye doğru göme göme gelmişler :D kaynak ustam mistik inanışlara sahip olduklarına dair düşüncelerimiz var. Meseleye bide bu pencereden bakarmisin
Abisi sana bir misal ile anlatmaya calışayım ,cihaz hususunda alan tarama cümlesini duymuşundur...peki bu alan ne kadar?:)anlatmak istediğim şey bir zamana kadar alan tarama hani gözümün gördüğü kadar..ve birşeyleri yapılandırma çalışırken nerden bilebilirdim meğer tüm dünyayı karşıma almışım.Evet buradada aynı şey söz konusudur tüm dünya medeniyetlerini karşına alıyorsun ve bir şey düşünüyorsun? Bir bilgi teyit kazanmadığı sürece sende tecrübe kazanamazsın ve malesef varsayımlar bizi ileri taşımıyor,kurguda kalır.İşin arka planına baktığımızda ortada evet bir sistem var ilaveten farklı şekiller var kanallar var ve hepsi bir temele dayanıyor.İlgi odağı malum nesnedir bu varsa ne ala...yoğsa arkeolog olmaya ne senin nede benim niyetim var:).Eski zamanlardada bu konular yaşanıyordu...! Önlemler ne derecedir..?

kaynak

Ahhh ustam ahhh.
Ben garip bir çubukçuyum.
Alanı bana göster, boşluk varsa bulurum.
Metal varsa tespit ederim.
Dediğin rakamları ritüelleri hiç bilmem.
Sayılarla alakam ise hiç yok.
Ben alaylı adamım-bu işin mürekkebini yalayamadık maalesef:
Şu istikametten şu kadar metre şu kadar adım at, oraya bak derseniz ancak bunu anlarım:S:
Çalışma sistemine yabancı değilim bir vakit bende kullandım,yüzeysel sisteme göre bazı uygulamalarda geliştirmek zorundasın...Burdan izahı zor lakin her bölgenin kendine has bazı özellikleri var keza onlar bile seçerken bunu göz önüne alırlar.Niye taşa şekil yapıyorlar hiç merak ettinmi?:)

kaynak

Bazen "en tepe noktasını araştırınız" bu yorum babında ana ritüel;Musa aleyhisselam Tur dağına çıkıp münacat edince kavim anlayışında şu şekillendi "bu bölüm tanrıya yakın olan kısım" hadi tribünü buraya yapam:) Kimisi isa aley doğudan gelicek inancıyla tepelerin doğu yamacına , aziz saydığı isimler arasından dört tanesi bir mağarada meftundur eh bunlarda mağaralara vs vs :) kimi aşikar kimi gizli nelerr var nelerr :)

kaynak

BulursamKader25 Bir tane denek olaydı iyidi o vakit sistem aşikar olur senide boşluğun tam ortasına getirebilme şansımız çoğalırdı.

BulursamKader25

Çalışma sistemine yabancı değilim bir vakit bende kullandım,yüzeysel sisteme göre bazı uygulamalarda geliştirmek zorundasın...Burdan izahı zor lakin her bölgenin kendine has bazı özellikleri var keza onlar bile seçerken bunu göz önüne alırlar.Niye taşa şekil yapıyorlar hiç merak ettinmi?:)
Sen sorana kadar hiç aklıma gelmedi abi.
Hemen 2 saniye sonra Musa A.S.'a verilen 10 emir ve
sonrasında da Sümerler şimşek gibi geçti kafamdan.

Hakikaten neden taşa işlenmiş bu şekiller Hocam..?

kaynak

Sen sorana kadar hiç aklıma gelmedi abi.
Hemen 2 saniye sonra Musa A.S.'a verilen 10 emir ve
sonrasında da Sümerler şimşek gibi geçti kafamdan.

Hakikaten neden taşa işlenmiş bu şekiller Hocam..?
Ana...! Toprağın anası olarak görürler...Ritüel olarak açılımında medeniyetlere göre bazı farklılıklarda yok değil.Yukarda bahsettim 4/5 havva anamız ve adem babamız.. ilk resme bak bakalım toplamda kaç şekil var :)

BulursamKader25

Ana...! Toprağın anası olarak görürler...Ritüel olarak açılımında medeniyetlere göre bazı farklılıklarda yok değil.Yukarda bahsettim 4/5 havva anamız ve adem babamız.. ilk resme bak bakalım toplamda kaç şekil var :)
Büyük sunak
Küçük sunak
kanal arasını da bir şekil kabul edersek 3 ediyor..
Tutturdum mu hocam..?