Uzun Kanallarla Yapılan Sunular

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Sahi diğer arkadaşlar iştirak etmediler...Müsait olunca fikirlerini beyan ediceklerdir diye düşünüyorum...istişareye her zaman önem vermişimdir...

Cann

Editör
Konuyu tam okumadım ama dikkatimi fakir sunaklari çekti usta uzun kanal in 11 metre yönünde neler var yani 177 cm olan kanal yönünde .?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Malesef tutturamadın:)

Sunaklar iki tane kanallarda iki tane .... 4 :)
Hocam sizinle iyi bir ikili olma ihtimalimiz yüksek.
Ancak aramızda yeni bir dil oluşturmamız gerekiyor.
Yoksa ben alçak sürünme ile çok sürünürüm..:zuhaha:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sahi diğer arkadaşlar iştirak etmediler...Müsait olunca fikirlerini beyan ediceklerdir diye düşünüyorum...istişareye her zaman önem vermişimdir...
Ustam iştirak edilirde.konusahabisine karşı tereciye tere satmış konumuna düşmemek için.izliyik ..yoksa peeehh

kaynak

Hocam sizinle iyi bir ikili olma ihtimalimiz yüksek.
Ancak aramızda yeni bir dil oluşturmamız gerekiyor.
Yoksa ben alçak sürünme ile çok sürünürüm..:zuhaha:
Sanki askerde heç sürünmedin :3: zamanla alışırsın yaw dert etme o kadar hem burada sesli düşünüyorum sahada suskunumdur ,bilgi ön görür cihazda teyit ederse ne ala bakarsın dil kendiliğinden çözülür :200:

kaynak

BulursamKader25 küçük sunağın g.batı yönünde olduguna eminmisin? teyit etme babında soruyorum...K.batı değil dimi?

Feda

Bilgili Üye
canım BulursamKader25 ustam,güzel abim,tecrübem olmadı ancak arkadaşlarıma danışıcam soruşturucam,bir kıymık kadar artı sağlıcak bişey öğrenirsem seni rahatsız ederim abi

Storm

Editör
Sa bayram abi
yakınlarda dere vb şeyler var mi abi kanallar uzun ve böyle kavisli bi şekilde bazen bunlar dere yolunu takip et diyebiliyor
Ekli dosyayı görüntüle 242429 Güney batı ya doğru hele ki

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
BulursamKader25

Aga bu güne kadar bize yutturulan kanallı oyma yorumlarından yola cıkarsan bir şey bulamazsın.

Büyük oyma yanında küçük oyma varsa o küçük yön versede her zaman degil.
Bu işin çözümü şudur.
Oyma işaret degildir. Mezar yada mezarlara ait sunu yeridir. İşaret olsun diye degil İnancın getirdigi durum neticesinde mecbur yapılan şeydir.

Bu sunuya şarap koydugunda veya kurban kanı doldurdugunda vbs. yada mum yaktıgında.

Mezar yada mezarlar bu sunuyu görür.
Ya karşıdandır bu kiii karşı olması için duvarda olmalı genelde.
yere yapılanın yüzde 99 u hemen yanındadır. Sunu yapılan taşın kendisi altı yada dibidir. Çogu kez sunu yerinden noktasından işlem yapılmaz az uzaktan girilir tünel seni alır yine sunu canagı altına getirir.

Bu isarette en statülü mezar en yakındadır.
Oyma mezarlıga Hoşgeldin anlamını taşır. Tek degildir. Diger gariban mezarlarınada hakim yerdedir 100 metre alanda bu sunu taşını diger mezarlarda görür.

Oymanın Çoklugu asla mezar sayısını vernez 5 oymada bir mezar cıkar bir oymada belki 30 mezar.

Bu güne kadar yazılan yalan dolanla bir yere varılmaz. Tecrube tek bir yere dayalı olmaz tecrube dedigin 10 larca benzer işarette calışmayla ortaya cıkan sonucun benzer yada benzemez noktalarıdır.

kaynak

Birinci krokide çizgi boyu birinin 33
Sunak 12 ye 21 / = 33
---------------------------------------
Üçüncü krokide sunak 33 geçiyor 38 pas

33 sayısını birden fazla kullandıklarına göre ayrıca bir önemi var.Oyy bunun ritüeli çok eskii ucu antik yunana değiyor.