Uzun Kanallarla Yapılan Sunular

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Birinci krokide çizgi boyu birinin 33
Sunak 12 ye 21 / = 33
---------------------------------------
Üçüncü krokide sunak 33 geçiyor 38 pas

33 sayısını birden fazla kullandıklarına göre ayrıca bir önemi var.Oyy bunun ritüeli çok eskii ucu antik yunana değiyor.
Abi biraz daha kafa yorarsan bu işi çözüceksin gibime geliyor :)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Abi biraz daha kafa yorarsan bu işi çözüceksin gibime geliyor :)
Her şey bir harekete bağlıdır :) inş abisi ,,,sayıları ben koymuyorum ortaya çıktıkça sende tanık oluyorsun,eninde sonunda yakalanırlar:)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Haklısın Hocam,
Bir tanesi bile açılmamış, alan bakir.
Abi hic rakama rituele cevresinin cografi yapisina kafayormaya gerek yok kaynak usta burda rakamlik mevzu yok.cunku konu basindaki tarifi okudum buyuk olcekli toprakalti blok kayalar varmis.yaani orayi ustduzey mezari icin hazirlarken sagdansoldan deselenip ulasilmasin diye blok kayalarin ortasini oymuslar zayif yerinden.ustanin sunak dedigi kayayida giris kapak tasi yapmislar.O sunak olan kayayi yerinden sokupcikardiginizda anlicaksiniz.cok buyukse kimyasaltoz ile catlatip ayiklicaksiniz bu gizli sunakalti odayi

kaynak

@Malbulanındır usta kafa yoran benim ve ilgiyle yapıyorum:) arkadaşlar istifade edebileceği bilgi olursa seçip alırlar ... Bulursamkader25 alanı taradığını ifade etti tık yok diyor :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25

Aga bu güne kadar bize yutturulan kanallı oyma yorumlarından yola cıkarsan bir şey bulamazsın.

Büyük oyma yanında küçük oyma varsa o küçük yön versede her zaman degil.
Bu işin çözümü şudur.
Oyma işaret degildir. Mezar yada mezarlara ait sunu yeridir. İşaret olsun diye degil İnancın getirdigi durum neticesinde mecbur yapılan şeydir.

Bu sunuya şarap koydugunda veya kurban kanı doldurdugunda vbs. yada mum yaktıgında.

Mezar yada mezarlar bu sunuyu görür.
Ya karşıdandır bu kiii karşı olması için duvarda olmalı genelde.
yere yapılanın yüzde 99 u hemen yanındadır. Sunu yapılan taşın kendisi altı yada dibidir. Çogu kez sunu yerinden noktasından işlem yapılmaz az uzaktan girilir tünel seni alır yine sunu canagı altına getirir.

Bu isarette en statülü mezar en yakındadır.
Oyma mezarlıga Hoşgeldin anlamını taşır. Tek degildir. Diger gariban mezarlarınada hakim yerdedir 100 metre alanda bu sunu taşını diger mezarlarda görür.

Oymanın Çoklugu asla mezar sayısını vernez 5 oymada bir mezar cıkar bir oymada belki 30 mezar.

Bu güne kadar yazılan yalan dolanla bir yere varılmaz. Tecrube tek bir yere dayalı olmaz tecrube dedigin 10 larca benzer işarette calışmayla ortaya cıkan sonucun benzer yada benzemez noktalarıdır.
Allah cc razi olsun kiymetli ustam.
Yazdiklarinin %90 kismini dolasma ve tespit calismalarimizda yanimdaki kardaslarima soyledim.
Amma ne kayanin kendisinde nede etrafinda bir karis bosluk bulamadik.
Metal tespitide yaptim. Civi bile yok..
Acaip guzel bir yer abi.

Ya bu alanlarda degil.
Yada mezarin icindeki birsey bosluk sinyalini bozuyor. (Zor bir ihtimal)

kaynak

Abi hic rakama rituele cevresinin cografi yapisina kafayormaya gerek yok kaynak usta burda rakamlik mevzu yok.cunku konu basindaki tarifi okudum buyuk olcekli toprakalti blok kayalar varmis.yaani orayi ustduzey mezari icin hazirlarken sagdansoldan deselenip ulasilmasin diye blok kayalarin ortasini oymuslar zayif yerinden.ustanin sunak dedigi kayayida giris kapak tasi yapmislar.O sunak olan kayayi yerinden sokupcikardiginizda anlicaksiniz.cok buyukse kimyasaltoz ile catlatip ayiklicaksiniz bu gizli sunakalti odayi

Rakamlık veya ritüellik konuları müsade etde ben seçeyim ...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sa bayram abi
yakınlarda dere vb şeyler var mi abi kanallar uzun ve böyle kavisli bi şekilde bazen bunlar dere yolunu takip et diyebiliyor
Ekli dosyayı görüntüle 242429 Güney batı ya doğru hele ki
Aleykum Selam Kardasim,
Her taraf dere yatagi zaten.
Yagmur geldiginde epey oymus dere yatagini. İstemedigimiz kadar kuru dere yatagi mevcut kardasim. 3-5 tanesine cevredeki dereler uydu. Amma cogunlugu uymadi. Kardaslarimiz google map ten o calismayi da yaptilar.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Allah cc razi olsun kiymetli ustam.
Yazdiklarinin %90 kismini dolasma ve tespit calismalarimizda yanimdaki kardaslarima soyledim.
Amma ne kayanin kendisinde nede etrafinda bir karis bosluk bulamadik.
Metal tespitide yaptim. Civi bile yok..
Acaip guzel bir yer abi.

Ya bu alanlarda degil.
Yada mezarin icindeki birsey bosluk sinyalini bozuyor. (Zor bir ihtimal)
Cubukla işaret yakınında bulamadıgını git uzakta ara sonuç aynı olursa geri işaretin başına gel. Başka yöntem dene cubugu bıraak.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Burda benim tecrübemde sorulmuş. Teşekkür ederim.Bu kadim kavimlerin genelde yerleştiği yüksek rakımlı hakim bölgelerde olur.Bu kavimler bölgeye dediğiniz üzre 200-300 yıl hakim olabilirler el değişir gider izi kalır.
Burda hafif uzun kanal hafif kısa kanal .Büyük ve ondan küçük oyma var.
Karşı istikamete bak hafif doğulu güney.yada hafif batılı güney.
Burda batıya akan ve güneyden kuzeye gelip ana suya birleşen pınar varmıdır.
Yada bir uzun bir kısa akan su birleşiyor ama.
Bu birleşime yakın dolmen - megalit model mezar olur . Saplı bir uzun bir kısa kaya olur.
Mevzu bu suya yakın bir uzun bir kısa olan bir yüksek bir alçak olan kayalık bloklarda.

Storm

Editör
Aleykum Selam Kardasim,
Her taraf dere yatagi zaten.
Yagmur geldiginde epey oymus dere yatagini. İstemedigimiz kadar kuru dere yatagi mevcut kardasim. 3-5 tanesine cevredeki dereler uydu. Amma cogunlugu uymadi. Kardaslarimiz google map ten o calismayi da yaptilar.
Abi şimdi çubuk konusunda iyisin hatta mükemmelsin diyebilirim verdiğin bilgiler dogrultusunda
dibinde olsa boşluk olur değerli olsa anlarsın hadi diyelim mezar boşluk vermeyecek şekilde yapıldı böyle oda seklini vermeyecek şekilde dizayn edildi altta olur ya adamlar sistematik çalışsın normal bi kayaya göre o kayanın drenajı fazla bi tonluk kayalar desen tartmaz değerli tespitini illa ki alırsın. Dibinde değilde 200-300 metre ilerisine baktın mi abi tek dikili taş vb şey küçük oyma oraya yönlendirecek belki hadi diyelim o da boş çıktı
kanallar kavisli abi
dere seçenegi denesen corafi konum degisebilir olan dere kapanır olmayan yer dere olur Toprak ana o konuda baya değiştiriyor.
Birde abi birbirine yakın aralarında mesafeli kanallı oymaların bazıları sahte olabilir caydırmak amaçlı uğraştırır uğraştırır seni gerçek olandan uzak tutar yok diye bırakıp gidersin ne araziye oturtursun ne de yakınlarında bulursun ama en biçimsiz oyma gerçek yeri buna da dikkat et abi

R00T

Profesyonel
Co Admin
Burda muhabbet 3 değil çifttir ikiz tepe bir uzun bir kısa .Bir uzun blok kayalık bir kısa yan yana.Saplı kaya bir uzun bir kısa .Akan su bir uzun ona kavuşan bir kısa.