Video var ama yükleyemedim.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 116309 Ekli dosyayı görüntüle 116310 Ekli dosyayı görüntüle 116311 Ekli dosyayı görüntüle 116313 Ekli dosyayı görüntüle 116315 Ekli dosyayı görüntüle 116316 Ekli dosyayı görüntüle 116317
Bu taşın üzerinde 3farkli oyuk var. Videodan çektim resimleri. Birisi kesin sağ ayak ama diğer ikisi ne acaba. Biri küçük biri büyük havyan ayak izi gibi. Sizce neye benziyorlar?
en yakınında mağra yada büyük kayalık varmı varsa orayla ilgilen yoksa fazla uğraşma derim tam cihazsız burda anca mağra içinde yada kayalıkta iyi cihazla bulgular elde edebilirsin saygı vede sevgilerimle

Avcı.

Member
Çok çok teşekkür ederim. Ayak harici olan resimler hayvan ayak izi gibi değil mi? Yanılmıyorum yani?

Avcı.

Member
Ayağın parmaklarının baktığı istikamette bir mağra varmış, biraz uzakmış ama. yani ayağın hafif sagında kalıyor. Bu ayakta sağ ayak zaten. Kazılan yerden farklı topraklar çıkması ve oradan leğen büyüklüğünde sarı renkte sanki çakıl taşlarının birleşmesiyle oluşmuş gibi bir taşın çıkması, ve o bölgede başka öyle taşın olmaması... Yani bunlar birşey ifade etmez mi sizce? Üstelik ayı ayak izine benzettiğimiz 2 tane daha oyuk var ve insan ayağına bakıyor yönleri. Kayanın arkası yere sabit yani bir kısmı varda o da yerın altında gibi. İnsan ayağından inen oluk ta buraya iniyor. Taşın önü havada altında iki büyük taş var, sanki havada dursun diye koyulmuş gibi, yer altında bir magra olabılırmı ve bu kayada o mağranın giriş kapağı? Resimler attım ve video lütfen yorumlar mısınız ustalar ??

Avcı.

Member
Bu kapak taşın altına doğru yerde başka bir taşta el işaretine benzer bir işaret çıkmış. Şuan resmini çekemedık daha. İşaret şu şekilde: avuç ortası var oyuk, parmaklar yok ama sadece tırnakların olduğu yer yani parmak uçları varmış. birde ayrıca işaret parmağımızla baş parmağımızı birleştirince oluşan yuvarlak kadar bir yuvarlak oyma varmış. Kapağı tutan ıkı taşın bitanesi çekildi altından ve yan tarafı traşlanmış gibi dümdüz. Çubukla boşluk bakıldı kapagın altında bir odanın yarısı kadar boşluk var dendi. ayrıca bunların 3 metre kadar uzagında şuphali bir yer daha var taşla çevrili çukur. orasınıda mezara benzettık. bu kapak taşına güneş batarken tam vuruyor. dağın eteğine doğru yüksek bir alan burası. alt taraftan yol geçiyor.

Avcı.

Member
yukarda yüklemiştim ama olmamış mı

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Avcı kardeşim konu bu heralde yazacagımın faydasını görmezsin. Aksine daha çaba harcar daha yorulursun.

El işaretini güzelce resimle eksik parmak varsa çevreyi dolaş onuda bul. Sonra yeni bir konu aç bu konu uzamış.

Konuyu sen bi toparla resimle gel

mayhem

Co Admin
Co Admin
Nedense bana daha çok kasa gibi geldi ayak el nerde yahu :20:

Avcı.

Member
ayağın resmi var yukarda elin yok henüz

Cobannn

Yeni Üye
Ewet el izi isaret parmagi ile yon veriyo kanal neresinde onun